Fotografov splnený sen (recenzia Lumix LX15 - review Panasonic Lumix LX15) - alebo ideálny kompaktný fotoaparát

filmové aparáty, kamery, prvé digitály a pod.

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8759
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Fotografov splnený sen (recenzia Lumix LX15 - review Panasonic Lumix LX15) - alebo ideálny kompaktný fotoaparát

Príspevok od používateľa Kazetowich »

tiež som mal kadečo - ale ako sa hovorí - najlepší foťák je ten, čo máš po ruke -:)
Teda mám rád niečo vreckové, ale nadupané.
Velmi dobre vysledky ponukal Sony RX100 ale aj LX-15 a staršie Lumixy TZ (kvalita s kompromisom, ale cena smiešna v bazaroch a je to mini s velkym zoomom)
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8759
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Fotografov splnený sen (recenzia Lumix LX15 - review Panasonic Lumix LX15) - alebo ideálny kompaktný fotoaparát

Príspevok od používateľa Kazetowich »

No a super optiku má napr. Olympus XZ-1 - dnes už veterán
alebo Canony S (100, 110, 120) - a asi aj G(x) - ale osobne som nemal tú česť ešte s tými G(x)
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Hasterman
stará páka
Príspevky: 546
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Septembra 2018, 12:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Fotografov splnený sen (recenzia Lumix LX15 - review Panasonic Lumix LX15) - alebo ideálny kompaktný fotoaparát

Príspevok od používateľa Hasterman »

S tým tvrdením súhlasím. Tiež mám poruke väčšinou iba mobil a tak vznikajú zaujímavé fotky práve tým čo mám po ruke, teda telefónom. Ono to tiež nefotí najhoršie, ako núdzovka postačuje.
Tak som zvedavý čo dokáže táto zrkadlovka, kde ešte určite nevyužijem jej potenciál nakoľko bude treba došetrit na lepšiu optiku. Chcem ešte jeden svetelný pevný objektív, napríklad Sigma art s clonou 1,4 a to sa ešte len bude fotiť.
AKAI AM-95, GX-95, CD-73, AT-93, JVC TD-V711, SEA-M770, Telefunken TS850, Onkyo TX-4500 mkII, DALI Spektor 2, Canton AS 85 CS, Audio-Technica ATH-M50x
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8759
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Fotografov splnený sen (recenzia Lumix LX15 - review Panasonic Lumix LX15) - alebo ideálny kompaktný fotoaparát

Príspevok od používateľa Kazetowich »

no - na tomto Lumixe je zrovna F=1,4 - 2,8 (2,8 v celom rozsahu zoomu) a 1" snímač - čo je celkom slušné + čip Sony (optika Leica)
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Foto vintage"