Lucaffé Classic

všetko o káve sem

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

Lucaffé Classic

Príspevok od používateľa peterKE »

Zlozenie tejto kavy je 80% arabika a 20% robusta. Vraj ma vacsi obsah kofeinu, preto sa neodporuca pit poobede. Takze je dobra ako startovacia po ranajkach. To by vsetko bolo idealne ak by bola aj silna. Avsak sila je to, co tejto kave chyba najviac. Ak to ma byt startovacia davka kavy, tak by mala mat aj nejake grady ako sa na espresso patri. Ale to je iba moj nazor. Zrna kavy su lepsej kvality, stredne prazene, vonou nijak zvlast zaujimave - taka bezna vona co neurazi ale ani nenadchne. Kava je v chuti cista a dobre vyvazena, bez nejakej cudzej zapozicanej pachute. Zaludku nerobi ziadny problem. Ma tenke telo, jemnu aromu a jemnu cremu. Aj napriek tomu, ze je to zmes arabiky a robusty, mi tato kava pripomina Popradsku Extra special ( zmes 8 druhov arabiky ). Urcite by som ich spolu zaradil do podobnej chutovej kategorie. Cena Lucaffe Classic je okolo 16 eur za kilo. Nie je to vela, ale za tie peniaze som pil uz lepsie kavy. Odporucam kazdemu, kto ma rad jemnejsiu, cistu a dobre vyvazenu chut kavy. Tieto vsetky informacie platia pre kavu, ktora je otvorena max. tyzden. Idealne ak ju spotrebujete do 3 dni ale to sa nepodari kazdemu. Po tyzdni sa ukazali vsetky kavy ako viac kysle, chutou a vonou ine a samozrejme k horsiemu.
Prílohy
image.jpeg
image.jpeg
Sansui 331 klub czechoslovakia
Napísať odpoveď

Návrat na "o káve"