Starbucks - Sumatra - 100% Arabika

všetko o káve sem

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

Starbucks - Sumatra - 100% Arabika

Príspevok od používateľa peterKE »

Kupena a vyrobena v Usa. Priznam sa, necakal som vela. Lebo uz som mal od tejto znacky kavu, caj a bolo to priemerne az podpriemerne. U mna je Starbucks iba pekna reklama. Ale ked som videl na baleni veci ako - starostlivo si chrania ich recepty... ze je to jedna z ich najlepsich zmesi, a su pocteni, ze ju mozu uz 40rokov zdielat so zakaznikmi. Tak som bol zvedavy. Po rozbaleni sacku vas zasiahne aroma taka vyprazena, jak by mala voniat hotova a silna kava v salke. Moje ocakavania prudko klesli. Zrno prekvapilo velkostou, dlhe a velke. Ale farba zrna je podobna rozkroku ciernej Pocahontas z pralesov. Aby nebolo malo, aj vela oleja na zrne sa naslo co znaci, ze bola poriadne preprazena a podla mna to znicilo vsetko dobre co v tom zrne mohlo byt. Urobena kava ma celkom slusnu cremu ale jemnu, skoro opadne. Prisla na rad chut. Ako prva prisla do ust samozrejme crema, skoro som vyplul vsetko von. Moj ksicht sa zdeformoval. :( Postupne som vypil celu kavu. Vsetko na ich obale sedi, ale nenapisali, ze to chuti hnusne. Kava ma silne telo a prazenie silne tmave. Jej chut je ako ked zmiesate byliny a zem(hlinu), obalite ich v oleji, pozujete v ustach a zapijete horucou vodou. Takze aj ta chut z obalu sedela. Po vypiti mi ostalo v hrdle nieco tak horke, ze som kvoli tomu necitil ziadnu dalsiu chut. Masaker horka chut, na nevydrzanie, vymaze vam z ust chutove kanaliky! Nic horsie som v zivote nepil. Iba sa mi potvrdilo, ze americania nemaju sajnu ako chuti kvalitna a dobra kava. Ta zem je ako stvorena na predaj tej najvacsej spiny v kavovom priemysle. Ludia v usa na to jednoducho nepridu, lebo tu kavu piju presne ako ju reklamuju vo filmoch - v 2-3dcl poharoch so sebou, kde je vela mlieka/peny, cukor a iba trosku tejto kavy. Tak to mozno chuti dobre. To by ma neprekvapilo, ale ako espresso je to hnus. Chvalim ich, ze dali na obal vsetko potrebne, dokonca aj to, ze po otvoreni spotrebovat do tyzdna. To sa pocita lebo malokde to najdete. Po tyzdni sa uz straca aroma a aj kvalita zrna sa meni. Ak by dali na obal este - nepit ako espresso, idealna pre cappuccino, Latte ... tak by som taky kriticky mozno nebol, ale ja pijem kavu a nie mliecne kavove napoje. Ak patrite medzi fanusikov espressa - Nekupovat!
Prílohy
IMG_0590.JPG
IMG_0591.JPG
IMG_0597.JPG
IMG_0601.JPG
IMG_0602.JPG
Sansui 331 klub czechoslovakia
Napísať odpoveď

Návrat na "o káve"