SPA coffee roasters - Brazilia - 100% Arabica

všetko o káve sem

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

SPA coffee roasters - Brazilia - 100% Arabica

Príspevok od používateľa peterKE »

Vyrobca je z Presova - Limone s.r.o., prevadzka - Kupelna praziaren kavy/SPA coffee roasters v Bardejovskych kupeloch, zalozena v roku 2013. Co ma ako prve zaujalo bola charakteristika chuti kde pisu - Plna chut s vyvazenou sladkostou, stopami sladu, cokolady a kakaa. Aroma cerealii s dochutou po prazenych lieskovych orieskoch. Prazenie silne. Po otvoreni spotrebovat do 3 dni! - Vsetky tieto informacie u mna vyvolali dojem, ze tito ludia rozumeju kave o nieco viac ako vyrobcovia bezne dostupnych komercnych znaciek. A dojem bol spravny. Po otvoreni sacku je citit najviac tie oriesky a cokoladu. Ked som si vysypal zrna do dlane tabakova vona potlacila ostatne. Nenasiel som ziadne prepalene zrno alebo viac ulomkov. Zrno v sacku vonia SKORO tak ako v salke, co je pre mna dalsie plus. Lebo nie stale najdete kavu, ktora vonia rovnako pred zomletim aj ako hotovy napoj. Nie som odbornik na kvalitu zrna ale myslim si, ze je lepsej kvality, je pekne vytriedene a co je najdolezitejsie - nie je preprazene. Trosku ma prekvapila jeho farba. (uvadzaju silne prazenie) Vacsinou sa stretavam so zrnami, ktore maju rovnaku farbu a vyrobcovia uvadzaju stredne silne prazenie :shock: Crema kavy je jemna, pekna a dostatocna, ale rychlejsie klesa. Pre mna to nie je az take minus, lebo vacsinou v prvom az druhom dusku crema zmizne v ustach (nemaznam sa s nou a pijem kym ma spravnu teplotu). V chuti ako som uz naznacil dominuju oriesky, s cokoladou, kava je kvalitne vyvazena. Za mna dalsie plus pre vyrobcu, ktory v charakteristike chuti nezavadzal a napisal pravdu. Telo kavy je podla mna stredne silne. Po vypiti mi ostala v ustach horka dochut. Tazoba na zaludok nebola. Tuto kavu musim iba odporucit. Je cista, kvalitne vyvazena v chuti a ma aj nejake grady. Cena je 9,90 eur za 500g.
Prílohy
Brazil1.jpg
Brazil2.JPG
Brazil3.jpg
Brazil4.jpg
Brazil5.jpg
Sansui 331 klub czechoslovakia
Napísať odpoveď

Návrat na "o káve"