KIMBO de Longhi Espresso Clasic

všetko o káve sem

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

KIMBO de Longhi Espresso Clasic

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Dnes som pomlel túto kávičku, od talianskeho producenta - označenú značkou kávovarov firmy DeLonghi - vyrábajúceho svetoznáme renomované kávomašiny - jedny z najobľúbenejších - sám ich používam - takisto aj mlynček.
Tak teda akú kávu ponúkajú?
Zrno je tmavšie pražené, po pomletí príjemne vonia - takisto sa príjemná vôňa prenesie aj do nápoja.
Chuť je vyvážená, ani kyslá ani horká - ak ju pripravíte silnú, je skôr horkejšia - ale je prítomná akási pavôňa a pachuť akoby typu "koťogo" - či ťažko to identifikovať - ale nie je to dobré. Bez nej by to bola skoro dokonalá káva.
Inak je ťažšia - dve kávy ma skoro zabili (za jeden deň) - takže radšej opatrne.
Telo je stredne plné - uspokojí. Pena je tak akurát - nie je bledá, ale pekne nahnedlá a hustá (asi ako na obrázku na obale).
Cenovo je to už drahšia káva (7€/250 g = 28€/kg)

Upozornenie: Táto káva mi spôsobila silné pálenie záhy a žalúdočnú ťažobu už po vypití jednej šálky. Podcenil som príznaky a dal som si aj druhú (v jeden deň) - no a to bol nárast kyseliny v tráviacom trakte tak intenzívny, že ju dnes hádžem do koša temer nedotknutú !!!
NEODPORÚČAM !!!
Prílohy
KIMBO de Longhi Espresso Clasic
KIMBO de Longhi Espresso Clasic
delonghi.jpg (39.94 KiB) 1093 zobrazení
KIMBO de Longhi Espresso Clasic
KIMBO de Longhi Espresso Clasic
delonghi2.jpg (19.98 KiB) 1093 zobrazení
KIMBO de Longhi Espresso Clasic verdikt
KIMBO de Longhi Espresso Clasic verdikt
AnimatedStop2.gif (35.57 KiB) 1081 zobrazení
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "o káve"