Zlaté Zrnko - Aurélia, 100% Arabika, pre Nespresso

všetko o káve sem

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

Zlaté Zrnko - Aurélia, 100% Arabika, pre Nespresso

Príspevok od používateľa peterKE »

Trosku som bludil na internete s cielom vyskusat nieco nove. Chcel som si kupit novu kavu a podporit nieco domace. Povodne som chcel kupit zrnkovu kavu. Dostal som sa na stranku https://www.zlatezrnko.sk/ - Prva slovenska praziaren ocenena za hranicami. Ked som zistil, ze maju aj 2 produkty pre stroje Nespresso a v akcii, okamzite som ich oba objednal. Prislo pekne zabalene v krabici. Vyhoda tychto kapsul je, ze su balene kazda samostatne. Po rozbaleni sacku ihned zistite, s akou kavou budete mat docinenia. Ako prvu som vyskusal kavu s nazvom Aurélia. Tato kava po rozbaleni vonala intenzivne a nadherne, vona je orieskovo - cokoladova, ale viac prevlada ta cokolada. Tak ako kava pomleta v kaviarni, ktora laka ludi, aby vosli a ochutnali salku kavy. Vysledny napoj ma hustu a tmavsiu cremu. V creme vidiet aj olejceky a kyselinky, narozdiel od tych kapsul, ktore viete zakupit v beznom obchode. Chut je taka ako aj vona napoja - orieskovo - cokoladova, cokoladu citit viac, kava ma stredne telo a je bez kyslosti. Toto je zatial najlepsia kava pre Nespresso, aku som vyskusal. Mal som produkty od LóR a Jacobs, co je vlastne jeden a ten isty vyrobca - Douwe Egberts. Az mi je luto, ze sa nerobi presne ta ista ako zrno. Informoval som sa u vyrobcu, napisali mi, ze do tychto kapsul sa dava intenzivnejsia/viac aromaticka zmes. Je to kvoli tomu, ze do danej kapsule sa zmesti iba 5,5g kavy, a ako vieme, na espresso potrebujeme 7g. Ihned by som ju kupil aj do automatu ak by bola v zrne. Momentalne mam doma zrno Trieste Espresso Bar, avsak tato Aurélia je lepsia, az sa mi nechce verit. Po otvoreni kapsule som necitil ziadnu preprazenu a ostru vonu kavy. Vonala ako cokoladova kava. Predavaju to ako 100ks balenie za akciovu cenu 19.90e, povodne stala 39e. Bal som sa, ze ked si objednam tolko kavy a nebude mi chutit, budem ju musiet nasilu pit so smotanou :lol: Ked si pomyslim, ze za 20 centov mam 1 davku tak skvelej kavy :shock: Jednoducho pecka! Neverim, ze niekto povie nieco zle na tuto kavu, odporucam kazdemu, je navykova ;)
Prílohy
IMG_0881.JPG
IMG_0882.JPG
FullSizeRender.jpg
FullSizeRender.jpg
Naposledy upravil/-a peterKE v Piatok, 20. Decembra 2019, 10:10, upravené celkom 3 krát.
Sansui 331 klub czechoslovakia
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Zlaté Zrnko - Aurélia, 100% Arabika, pre Nespresso

Príspevok od používateľa Kazetowich »

vypytaj si zrno od vyrobcu. Povedz že si od nás testovač kávy - pošli im link na naše testy a aj na tento - a potom mi pošli pol kila.
A aj ja mám prekvapko - ale ešte neni ten správny čas.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

Re: Zlaté Zrnko - Aurélia, 100% Arabika, pre Nespresso

Príspevok od používateľa peterKE »

Neskor si zakupim. Neverim, ze poslu na testy zrno :-) Oni su uz za vodou, maju ohodnotene kavy odbornikmi.
Sansui 331 klub czechoslovakia
Napísať odpoveď

Návrat na "o káve"