Zlaté Zrnko - Félix, 65% Arabika 35% Robusta, pre Nespresso

všetko o káve sem

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

Zlaté Zrnko - Félix, 65% Arabika 35% Robusta, pre Nespresso

Príspevok od používateľa peterKE »

Pridavam cerstve dojmy z druheho spominaneho produktu, z praziarne Zlate Zrnko. Kapsulova kava s menom Félix. Na tuto kavu som sa tesil viac, lebo ja osobne oblubujem kombinaciu Arabika/Robusta viac ako cistu Arabiku. A dostal som dalsiu vybornu kavu. Vona kavy je lakava, orieskova - citim v nej naznak mandlí, crema je husta, ale kremovejsia, az totozna tej z pakoveho/automatu. Pisem preto, lebo vo vacsine maju kapsule naslahanu cremu ako pivo, hustu ale prebublinkovanu, co mi trosku vadi. V creme vidiet aj olejceky a kyselinky, narozdiel od tych kapsul, ktore viete zakupit v beznom obchode. Tato kava patri podla mna medzi koreniste, citit v nej aj trosku cokolady ale viac je to orieskovo - cerealna chut. Telo ma podla mna stredne silne. Jej chut je perfektne vyvazena, je lahodne horka, kyslost ziadna. Kava je navykova a pije sa velmi dobre. Po dopiti ostava trosku korenista/horko-cokoladova dochut, ale nic neprijemne, nie je nutne zapijat vodou a pod. Ziadna tazoba na zaludok. Pridavam aj foto kapsuly, ktora je plastova, vo vnutri nie je ziadny papierovy filter, ako napr. v kapsuliach od LoR a kava z nej vyteka pomalsie ako z komercnych kapsul. Ak sa nemylim, prave espresso by malo vytekat zo stroja od 20-30 sekund. Pri tychto kapsuliach je to dlhsie, presnejsie 23 sekund a to je na kapsulu vyborny vysledok. Mozno prave to je tajomstvo tej krajsej/lahodnej cremy a celkovej chuti kavy :-) Urcite budem aj v buducnosti nakupovat z tejto praziarne. Zatial co kava to kvalitka, a to sa bavime IBA o kapsulovych kavach. Uz teraz sa tesim na ich zrnkove kavy, ktore boli ocenene v zahranici. Ludia v Zlatom Zrnku robia skvelu pracu a dobre meno nasej krajine. Za to im patri velka vdaka.
Prílohy
IMG_0883.JPG
IMG_0884.JPG
FullSizeRender (1).jpg
FullSizeRender (2).jpg
felix.jpg
FullSizeRender.jpg
Naposledy upravil/-a peterKE v Piatok, 20. Decembra 2019, 09:59, upravené celkom 5 krát.
Sansui 331 klub czechoslovakia
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Zlaté Zrnko - Félix, 65% Arabika 35% Robusta, pre Nespresso

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Kde si na nich natrafil?
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

Re: Zlaté Zrnko - Félix, 65% Arabika 35% Robusta, pre Nespresso

Príspevok od používateľa peterKE »

Tak ako som uz pisal, hladal som nieco slovenske. Uz davnejsie sa mi dostal letak s ich produktami do ruk, ale mal som velku zasobu kavy tak som neriesil. A opat som na internete natrafil na clanok, kde pisali o nich, ako ziskali ich kavy ocenenia Great Taste. Ked som isiel kupit kavu, natrafil som na zlavnene produkty pre Nespresso. No a za polovicu sa to jednoducho oplatilo kupit. A teraz doma pijem uznavanu kavu Trieste v danej cenovej hladine do 20e....a smejem sa, ze je trapna oproti tym kapsulovym co oni vyrabaju. Alebo druha moznost - moj lacny automat ju tak trapne robi :lol:
Ale tie kavy su za tie peniaze top! Maju vsetko co dobra kava ma mat. Odporucam ti kupit si od nich nejake zrno a mam pre teba rovno dobre tipy - Olivia, Otello, Oliver. Tie skusim neskor ja.
Sansui 331 klub czechoslovakia
Napísať odpoveď

Návrat na "o káve"