Julius Meinl BAR SPECIALE

všetko o káve sem

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

Julius Meinl BAR SPECIALE

Príspevok od používateľa peterKE »

Od kamarata som dostal tuto drahsiu kavicku. Velmi som sa na nu tesil, lebo v beznych obchodoch sa kupit neda. Iba cez internet alebo priamo od obch. zastupcu tejto znacky. Obal je velmi pekny, ale strucny. Vsetko podstatne info, ktore by zakaznik, chcel vediet, ako stupen prazenia alebo druh kavy, tam nenajde. Po skusenostiach viem, ze ak sa objavi v nazve BAR je to zmes Arabika/Robusta a na kvalitne espresso by malo byt zrno prazene max. strednou intenzitou, ale....Vsetko co som o kave nasiel bolo - prazena zrnkova kava. :? Ano, na internete sa da najst vsetko, ale nedat info na obal, je trochu divne. Tak som vyhladal popis na sieti. Pisu tam - zmes Arabiky a Robusty, jemne prazenie, Aroma - korenista a kvetinova, Crema - orechova, zamatova a jemna. Chut - intenzivna, vyvazena, sladka cokoladova s jemnou dochutou. Po otvoreni zavonala prijemna horka vona. Zrno je slusnej kvality, sice sa nasli male stopy oleja, ale stred nebol prepaleny, iba v par kuskoch. Po zomleti sa uvolni krasna a intenzivna aroma. Crema kavy je orieskova, jemna a skoro vyprcha. Aroma je presne taka ako pisu. Chut je lahodne horka, pekne vyvazena. Telo je podla mna stredne silne. Sladku cokoladu som necitil, ked uz tak horku. Okrem toho sedi vsetko co pisu na internete v popise. Chvalim vyrobcu za dodrzanie vsetkeho v popise charakteristiky kavy. Dokonale by bolo, ak by to mal aj na obale. Cena je podla mna velka na to, co tato kava ponuka, ale kava je chutna a vkusna. Ak budete niekde v restauracii alebo kaviarni, kde ju budu ponukat, urcite ju vyskusajte ;)
Prílohy
BAR.jpeg
BAR.jpeg (43.67 KiB) 1878 zobrazení
IMG_1196.JPG
FullSizeRender.jpg
IMG_1198.JPG
Sansui 331 klub czechoslovakia
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2651
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Julius Meinl BAR SPECIALE

Príspevok od používateľa AdmineR »

v tom hrnku vypada vcelku fajn - mozno sa nieco stalo vo vesmire a nemci prestali klamat 😄
Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

Re: Julius Meinl BAR SPECIALE

Príspevok od používateľa peterKE »

Tato kava je urcena pre gastro zariadenia, tam sa im asi neoplati klamat, je to priama reklama ku kave a prislusenstvu v kaviarni ;)
Sansui 331 klub czechoslovakia
Napísať odpoveď

Návrat na "o káve"