Veľký dlhodobý seriál o káve

všetko o káve sem

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

Re: Veľký dlhodobý seriál o káve

Príspevok od používateľa peterKE »

Tiez sa mi nepaci ta politika krajin ako Nemecko, Taliansko... Doma si nechavaju kvalitu a nam posielaju nizku kvalitu v tom istom obale :x Asi ste uz skusali ale na turka by som odporucil vyskusat Popradska Extra Special alebo Standard Premium pripadne ak si ich pomiesate v pomere 1:1 alebo inom pomere, vznikne tiez zaujimava kombinacia. Aspon mne na pakovom stroji to celkom chutilo. Asi jedina kava od Tchibo, ktora si myslim je zaujimava hlavne nizkou cenou a celkom slusnou vyslednou kavou je Family. Ale tiez je tu problem s tym, ze raz je ok a druhy krat ide do kosa. Ale to sa mi stalo aj s drahsou znackou. Ale kolko ludi tolko chuti :) Mohli by ste spomenut, ktore kavy Vam chutili a ktore zas nie. Vela ludi to oceni ;) Hlavne ked pijete turka. Ja som zatial nenasiel lepsie kavy v pomere kvalita/cena ako Popradska Classico Espresso a Segafredo Intermezzo.
Naposledy upravil/-a peterKE v Sobota, 20. Októbra 2018, 12:29, upravené celkom 1 krát.
Sansui 331 klub czechoslovakia
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Veľký dlhodobý seriál o káve

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Tak skús na espresso ale kludne aj na ristretto Kimbo Gold. Veľmi vyvážená káva.
S tou Popradskou súhlasím - treba podporiť domáceho výrobcu, hlavne keď nám tí zahraniční vozia hnoje - dajme im pocítiť, že hnoje im tu kupovať nebudeme !!!
Som zvedavý ešte na tieto 4 kávy. Samozrejme aj Mistral - ale ten je drahý.
Určite sa objavia v najbližších testoch.
Prílohy
ml-standardklasik-250_oVT4snb.jpg
ml-standardklasik-250_oVT4snb.jpg (86.58 KiB) 6093 zobrazení
ml-standardpremium-250.jpg
ml-standardpremium-250.jpg (94.73 KiB) 6093 zobrazení
popradska-finca-caffe-espresso-de-luxe-zrnkova-kava-1-kg.jpg
popradska-finca-caffe-espresso-de-luxe-zrnkova-kava-1-kg.jpg (28.74 KiB) 6093 zobrazení
zr-crema-500.jpg
zr-crema-500.jpg (86.2 KiB) 6093 zobrazení
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Veľký dlhodobý seriál o káve

Príspevok od používateľa Kazetowich »

A samozrejme aj tieto.
Ale zo všetkých najviac asi som zvedavý na Fincu.
Prílohy
images.jpg
images.jpg (8.26 KiB) 6090 zobrazení
kava-popradska-esprprofes1kg.jpg
kava-popradska-esprprofes1kg.jpg (12.34 KiB) 6090 zobrazení
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

Re: Veľký dlhodobý seriál o káve

Príspevok od používateľa peterKE »

Finca som este nemal, ked skoncia zasoby tak kupim. Crema Espresso neodporucam, ta sa im nepodarila, skor je to kava pre ludi co miesaju s mliekom/smotanou alebo na ine napoje ako ciste espresso. Classico Espresso je o level lepsia kava. Standard premium je podla mna podarena kava ;)
Naposledy upravil/-a peterKE v Sobota, 20. Októbra 2018, 15:51, upravené celkom 1 krát.
Sansui 331 klub czechoslovakia
Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

Segafredo Intermezzo - za málo peňazí veľa kávy

Príspevok od používateľa peterKE »

Tato kava je podla mna jedna z najpodarenejsich z kategorii najlacnejsich kav na trhu, ktora sa da aj pit. Zmes arabiky a robusty v pomere 60:40. Zrna su vraj povodom z Brazilie. Su roznej kvality, velkosti, farby aj typu prazenia, najdu sa aj ulomky. Taka typicka zmeska. Ma vyssi podiel kofeinu, takze neodporucam poobede alebo k veceru. Vyborna aroma zrna po zomleti. V salke je citit nieco koreniste a ostre s kvetinovym/bylinkovym nadychom a krasnou, hustou penou, ktoru mozu zavidiet viacere kavy s nazvom Crema :) V creme vidiet krasne kyselinky a oleje. V chuti citit mlieko, orechy, korenie a zemitost. Kava je viac kysla ako horka ale celkom slusne vyvazena, citit vyraznejsi obsah robusty. Ale ziadne palenie zahy sa nekona. Testoval som na pakovom stroji DeLonghi Distinta. Odporucam vyskusat kazdemu. Aj po vyskusani viacerych znaciek musim dodat, ze za 6-7eur v akcii za kilo tejto kavy je zatial neprekonany pomer kvalita/cena. Malokedy najdete kavu, ktora je kofeinom silnejsia, vonia pekne, chuti vcelku dobre a ma krasnu cremu za tak malo penazi. Asi aj preto je najviac predavana od znacky Segafredo.
Prílohy
image.jpeg
image.jpeg (64.76 KiB) 6084 zobrazení
image.jpeg
IMG_0655.JPG
IMG_0656.JPG
Naposledy upravil/-a peterKE v Piatok, 26. Apríla 2019, 16:31, upravené celkom 10 krát.
Sansui 331 klub czechoslovakia
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Veľký dlhodobý seriál o káve

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Vďaka za tip. A cibetkovú odignorujeme ? :lol:
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

Re: Veľký dlhodobý seriál o káve

Príspevok od používateľa peterKE »

Myslis to hovno v pozlatku? Podla mna sa predajcovia zabavaju na tom, za ake peniaze su ludia ochotni ju kupovat :D Neverim, ze je lepsia ako tie moje oblubene. Nie neprosim ;)
Sansui 331 klub czechoslovakia
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Popradská Štandard (test)

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Dnes sľúbené prekvapenie mimo poradia. Zalovíme v spodnej poličke ponuky káv na našom trhu. Kto by chcel teraz prestať čítať, skúste to ešte chvíľu vydržať. Minimálne sa dozviete aký pôžitok poskytne low-end káva za 0,69€/75g - rátajme spolu - 6,90 za 750g - približne 10€ / kg. Takže cena je nízka. Aká bude kvalita?

Popradská Štandard (test)
Popradská Štandard (test)
kava-popradska-standard-zrnkova-75-g.jpg (31.24 KiB) 6042 zobrazení

Ideme na to ako vždy - od zrna. Porovnal som zrno s Kimbo Gold, ktorú vďaka svojej vyváženosti budem používať ako referenčnú - teda s ňou budem porovnávať iné kávy. V zrne na pohľad nebadať rozdiel - ani vo veľkosti, tvare ani farbe - intenzite praženia. Takže zatiaľ fajn.
Vôňa po otvorení sáčku už nebudí nadšenie - oproti Kimbo Gold chýba tá kávová nádherná vôňa praženej kávy a cítiť skôr papierový sáčok. Toto pripisujem na vrub obalu, lebo pri mletí Popradskej Štandard sa uvoľní tá vôňa ako si ju pamätáme zo 60.-90. rokov - kedy sa šírila predajňami potravín vôňa čerstvo mletej kávy z priemyselných mlynčekov, ktoré boli v každých Potravinách.
Takže poďme na varenie - pena vyzerá ohromne - tmavšia, plná tých esencií.
Zatiaľ plno prekvapení - všetko super.
Poďme na chuť ... začínajú trochu problémy. Chuť kávy postráda telo. Cítite horkosť aj kyslosť v pomere asi 45:55 ale to naplnenie neprichádza. Pijete, vonia to, ale pocit spokojnosti sa nedostaví. Horkosť a pocit horkej "prázdnoty" ostáva ešte minúty po dopití. Plusom je, že s pocitom naplnenia neprichádza ani ťažoba.
Káva podľa mňa nie je vhodná na espresso - a myslím že nie je naňho ani určená. Zrejme sa chuť nestihne za tých cca 20 sekúnd vyextrahovať. Preto by som ju volil bez obáv na "turka" alebo "moku - teda prekvapkávanú". Ale to už môžete skúsiť sami. Ja to skúsim zajtra. Možno napíšem aj sem výsledok.
Verdikt dnes nebude - pretože káva nie je určená na espresso - ten čo pije zalievanú, alebo prekvapkávanú, môže byť spokojný. Nie je ani kyslá, ani horká v takej miere, aby sa nedala odporučiť.

Doplnené dodatočne: Nezanecháva nikotínový chvostík ... iba horký
Prílohy
Popradská Štandard (test)
Popradská Štandard (test)
Popradská Štandard (test)
Popradská Štandard (test)
Popradská Štandard (test)
Popradská Štandard (test)
Popradská Štandard (test)
Popradská Štandard (test)
Popradská Štandard (test)
Popradská Štandard (test)
Popradská Štandard (test)
Popradská Štandard (test)
Popradská Štandard (test)
Popradská Štandard (test)
Popradská Štandard (test)
Popradská Štandard (test)
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Veľký dlhodobý seriál o káve

Príspevok od používateľa Kazetowich »

tortillahot napísal: Sobota, 20. Októbra 2018, 12:22 Tiez sa mi nepaci ta politika krajin ako Nemecko, Taliansko... Doma si nechavaju kvalitu a nam posielaju nizku kvalitu v tom istom obale :x Asi ste uz skusali ale na turka by som odporucil vyskusat Popradska Extra Special alebo Standard Premium pripadne ak si ich pomiesate v pomere 1:1 alebo inom pomere, vznikne tiez zaujimava kombinacia. Aspon mne na pakovom stroji to celkom chutilo. Asi jedina kava od Tchibo, ktora si myslim je zaujimava hlavne nizkou cenou a celkom slusnou vyslednou kavou je Family. Ale tiez je tu problem s tym, ze raz je ok a druhy krat ide do kosa. Ale to sa mi stalo aj s drahsou znackou. Ale kolko ludi tolko chuti :) Mohli by ste spomenut, ktore kavy Vam chutili a ktore zas nie. Vela ludi to oceni ;) Hlavne ked pijete turka. Ja som zatial nenasiel lepsie kavy v pomere kvalita/cena ako Popradska Classico Espresso a Segafredo Intermezzo.
Taliansko si nie som istý. Poviem príklad. Doma pijeme tú Lavazza Crema e Gusto kupovanú v SR bežne v obchodoch. Ale pozor - v sáčkoch! Nie v plechovke. A je fajn.
Raz som objednal originál dovezenú z Talianska (jeden e-shop sa zaoberá individuálnym dovozom) - že porovnám - a nebol tam rozdiel. Talianska je taká istá ako tu.
Nemci, to je iný prípad !
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

Re: Veľký dlhodobý seriál o káve

Príspevok od používateľa peterKE »

Mozno v pripade mletej Lavazza ano ale ine znacky ako Segafredo, Musetti urcite nie :) Aj zrno aj mleta boli rozdiely a nielen u mna. Mal som aj tu tvoju oblubenu ale z plechovky, vobec ma nezaujala. Popravde zatial ziadna Lavazza ;) Kedze mam teraz automat tak tvoju mletu v sacku ani nevyskusam. Ale mal som moznost vyskusat zrno Lavazza Cafe Crema Dolce a nic moc. Mozno neskor vyskusam tu Top Class ;)
Sansui 331 klub czechoslovakia
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Pripravujeme ...

Príspevok od používateľa Kazetowich »

v krátkom čase sa podrobia testíku tieto kávičky.
Prílohy
DSCN8025.JPG
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

Re: Veľký dlhodobý seriál o káve

Príspevok od používateľa peterKE »

Tesim sa na Espresso professional. Dufam, ze nesklame ;)
Sansui 331 klub czechoslovakia
Napísať odpoveď

Návrat na "o káve"