Stare vs nove rozpravky

Toto tu chybaloo

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Stare vs nove rozpravky

Príspevok od používateľa Teslák »

Děkuji za odpověď,z toho plyne,že nemohu poskytnout rip z toho vinylu k poslechu,o kterém se tu píše.Je to tak?
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Stare vs nove rozpravky

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Teslák napísal: Streda, 22. Mája 2019, 15:44 Děkuji za odpověď,z toho plyne,že nemohu poskytnout rip z toho vinylu k poslechu,o kterém se tu píše.Je to tak?
Není zač. Bohužel to nejde. Jak píšu, určitě ne veřejně a nikde nepiš že to máš v plánu.
Šmarjo :lol: nebudu ti dávat návody na pirátění, ale zkus takový věci řešit soukromě, třeba přes e-mail či soukromé zprávy.
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Stare vs nove rozpravky

Príspevok od používateľa Teslák »

Ok,už budu hodný.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Stare vs nove rozpravky

Príspevok od používateľa Teslák »

Chlapy,mám speciální věc.Proposlouchávám se sbirkou kazet.V tom slyším hlas pravděpodobně patřící Karlovi Högerovi.Ale jsou to krátké úseky,kde predčítá úryvky pohádek,a asi napodobuje moderátora v místním rozhlase (asi pláž či koupaliště,),no celé to má cca 13 minut.V jednou úryvky vyřkl rok 1970! Kazeta je to fakt stará hitachi.Záznam je mono a nešumí, mezi jednotlivými úseky "přednášek " jsou silné lupance,jak zapínal a vypínal nahrávání.Zvuk je čistý,ke konci je slyšet ,jak mu zřejmě drhnul pásek na hlavě a zůstal zaznamenaný,pískot z mé mechaniky nejde.Nicméně bych chtěl zjistit pravost hlasu a toto nějak využít.Nevím ale co a jak?Je tu někdo zainteresovaný v tomto ohledu?
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Stare vs nove rozpravky

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Teslák: Hm, to zní celkem zajímavě - rozhodně se ji nepokoušej nijak čistit či opravovat pokud si něčím nejsi jistý, aby nedošlo k nechtěnému poškození..

Se zvukem pracuju digitálně už přes 10 let, zhruba vím co od čeho mám očekávat, jsem detailista, takže znám nepatrné ruchy a defekty různých nosičů atp., takže pokud bys chtěl něco o tomto zjistit, tak bych mohl.
Nezaručuju, že bych ti poskytl naprosto 100% odpověď co a jak - protože do toho se nechci pouštět nikdy pokud jsem u dané věci (v tomto případě nahrávání) osobně nebyl, ale mohl bych si s tím záznamem pohrát.

Jediné co by asi bylo potřeba je to, mít ten originální nosič fyzicky v rukou a přehrát ho přes svoji mašinu od které vím co čekat (případný ruch, zkreslení atp.). Je potřeba originál co jsi našel, ne kopii.
Nemusíš se bát, že bych to přehrál a dal ti tam třeba kopii pásku, na takový hajzloviny nejsem. Ale pokud mi nevěříš, neurazím se.


EDIT: Jo a šlo by jen o zápůjčku, pak bych ti ji samozřejmě nepoškozenou vrátil zpět..jsem to bral samzřejmě, ale raději to dopisuju :-D.
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Stare vs nove rozpravky

Príspevok od používateľa Teslák »

Kopii jsem před chvílí udělal na cd-rw přímo z mého decku Pioneer pomocí Philipsu cdr785.Žádný pc remake.Čili AD převod na PCM díky hifi mašinkam.Dám to cd-rw v mé přítomnosti ještě poslechnout nezávislým lidem,a uvidím co se vyvine.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Stare vs nove rozpravky

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Teslák napísal: Štvrtok, 30. Mája 2019, 21:48 Kopii jsem před chvílí udělal na cd-rw přímo z mého decku Pioneer pomocí Philipsu cdr785.Žádný pc remake.Čili AD převod na PCM díky hifi mašinkam.Dám to cd-rw v mé přítomnosti ještě poslechnout nezávislým lidem,a uvidím co se vyvine.
Rozumím. Však v pohodě, záleží na tobě jak budeš chtít. Jako posoudit hlas zda to mluví ten či ten, to bych si netroufal, já bych jen zkoumal samotnou nahrávku.
Napísať odpoveď

Návrat na "Filmy, seriály a iné audiovizuálne počiny"