Stare vs nove rozpravky

Toto tu chybaloo

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Stare vs nove rozpravky

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Ako si na tom stoja podla vas nove sk-cz rozpravky v porovnani s klasikami ako 3 oriešky a spol?
Technicka kvalita, postprodukcia a triky dnes davaju takmer neobmedzene moznosti. No sa mi javi, akoby sa vytracala človečina.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Stare vs nove rozpravky

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Na tohle téma dělám nevyžádané přednášky svému okolí poslední dobu furt.. Přednášky však dělám průběžně celoročně, tak tam nejsou jen pohádky, ale komplet jak hudební, tak i filmová/seriálová tvorba..
A moc to ani nechci rozvádět, protože bych tě asi velmi výrazně znechutil :-D.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Stare vs nove rozpravky

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Kludne do toho.
A co na tie prednasky hovori to okolie?
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Stare vs nove rozpravky

Príspevok od používateľa janvys »

Nemám čas sledovat přiblblé pohádky.
Takový čas mnohem raději vyplním kvalitním art filmem.
SONY ES
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Stare vs nove rozpravky

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich napísal: Sobota, 29. Decembra 2018, 22:13 Kludne do toho.
A co na tie prednasky hovori to okolie?
No nevím, to bych tu udělal takovou slohovku, že by to nebavilo nikoho číst :-D.

No právě že většinou nejsou moc spokojení :lol: - že to nikdo nepotřebuje vědět, že se nikdo neptal atp.., jenže když mě něco naštve, tak je pak těžký na to nepoukázat :-D. No a jindy je to buď bez reakce nebo občas dokonce se souhlasem..
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Stare vs nove rozpravky

Príspevok od používateľa Teslák »

Nedávno jsem dostal hromadu gramodesek.Mezi nimi i pohádky.Pustil jsem si Hurvinka a potom nějakou jinou,vypráví ji Karel Höger! PARÁDA slyšet,relax jak čert.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Stare vs nove rozpravky

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Teslák napísal: Utorok, 21. Mája 2019, 22:32 Nedávno jsem dostal hromadu gramodesek.Mezi nimi i pohádky.Pustil jsem si Hurvinka a potom nějakou jinou,vypráví ji Karel Höger! PARÁDA slyšet,relax jak čert.
Jo, S+H mají suprový pohádky, na tom jsem vyrůstal. I přesto, že jsem nejdřív poznal ty novější verze ze 70. let a Skupu až později, tak si myslím, že teprv Miloš Kirschner z nich vytáhl mnohem víc. Zřejmě za to může i příjemnější dabing než Skupův, který spíš působil příliš rázně..
Ale na jednu nahrávku ze živého vystoupení se Skupou nedám dopustit, vždy když si pustím "Zapomenutá slova", tak mě to dokáže pořádně rozesmát i když to znám. Při prvním poslechu jsem to díky smíchu místama ani neslyšel, tak jsem si to musel pustit znovu :-).

Musím ale přiznat, že na úplném začátku, kdy ho čerstvě začal dabovat Kirschner, tak byl jeho hlas hodně podobný tomu Skupovu. Povedlo se mu ho napodobit dost dobře. Jen škoda, že nevycházely šelaky ještě nějakou chvíli, aby se tam dostal i jeho hlas, tak jak ho znám.
Se mi totiž kdysi podařilo sehnat dva šelaky s Hurvínkem, kde ho daboval Kirschner, jen to byla příliš stará nahrávka a z těch prvních. Ale zase mít Kirschnera na šelaku je pro mě celkem pěkný úlovek :-). Pardon za to odbočení.


U těch nových pohádek už byl asi v háji i scénář, protože mě vůbec nezaujaly i přesto, že tam stále byl Kirschner i Štáchová. Teď si to nové znění ani neumím představit a nevím jestli to vůbec chci poznat.
Asi si chci pamatovat jak to znělo z krátkých pohádek na singlech v době 70. let. Ono totiž i ty tehdejší LP desky mě nepřišly až tak záživné jako ty singly, čím to bylo ale nevím.


Co se týká dabingu Heleny Štáchové, tak i když prý chtěla odlišit Máničku od Lízy Simpsonové, což se jí mnohdy povedlo, tak to prostě byl nezaměnitelný hlas a díky Simpsonům jsem mohl slyšet tu Máničku i tam :-).
Bohužel v posledních dílech už byl v jejím hlase dost znát větší "chrapot", což jsem tehdy hned poznal, ale netušil jsem, že by to znamenalo její "odchod".

Ale díky své tvorbě tu budou stále :-).
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Stare vs nove rozpravky

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Teslák napísal: Utorok, 21. Mája 2019, 22:32 Nedávno jsem dostal hromadu gramodesek.Mezi nimi i pohádky.Pustil jsem si Hurvinka a potom nějakou jinou,vypráví ji Karel Höger! PARÁDA slyšet,relax jak čert.
Vedel by si to nahrať a poslať? Kludne mp3, ogg alebo tak ... Toho Högera
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Stare vs nove rozpravky

Príspevok od používateľa Teslák »

Technicky vzato vpoho.Ale dost to škrká.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Stare vs nove rozpravky

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Teslák napísal: Streda, 22. Mája 2019, 07:59 Technicky vzato vpoho.Ale dost to škrká.
nevadí
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Stare vs nove rozpravky

Príspevok od používateľa Teslák »

Zjistil jsem,že si kopii pro vlastní potřebu duševního díla (vlastnictví) mohu pořídit převodem do free kodeku,třeba ogg nebo již i mp3,ale nesmím jej předat už dál.Nebo se pletu?Jedná se potom o šíření na prahu nelegálnosti?Je tu někdo zasvěcený aby poradil?
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Stare vs nove rozpravky

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Teslák: Ahoj, asi tě nepotěším, ale v tom autorským právu mám nepatrný přehled..

Pořízení kopie pro vlastní potřebu z originálního nosiče, který sis zakoupil (nový či bazarový, to je asi jedno) je povoleno. Ale podle nedávné informace od EZ647 už prý i tohle zakázali, tedy možná jen na Slovensku, to fakt netuším - protože dění o nových zákonech nesleduju, tak nevím jestli to zakázali kompletně.

Vzhledem k tomu, že nám ale EU nařídila cenzuru internetu včetně nesmyslného zpřísnění už tak dodrbaných autorských práv, bych se jim na tohle z vysoka vys**. Když nebudeš nikde dávat veřejně odkazy ke stažení ať už tvé nebo cizí práce, tak buď v klidu. Nikde to ani veřejně nepiš, že bys něco kopíroval.

Pokud chceš kopírovat cokoliv audiovizuálního, k čemu nemáš svolení autora, tak porušuješ práva. Tak to v dnešním světě je :-(.


Co se týká kodeků, tak podle všeho je i volný WAV, ve kterém nakupuju samply, nikdy jsem za ty roky neviděl, aby to někdo nabízel ve FLAC. Na Wikipedii sice není upřesněno zda jde o otevřený formát, ale dost pochybuju, že by se musely platit licenční poplatky za jeho užití.
Otevřený formát OGG byl udělaný jako náhrada za patenty zatížený MP3, který už ale konečně v roce 2017 uvolnili a tak je nyní také otevřený.
Avšak díky tomu, že byl po desítky let zatížený patenty, tak se ve většině programů dá dohledat pouze alternativa zvaná LAME, která vytváří vlastně taky Mp3 formát, ale je tvořený z volně dostupné DLL knihovny.
Napísať odpoveď

Návrat na "Filmy, seriály a iné audiovizuálne počiny"