Moja zostava

sem môžte prispievať svojimi pokladmi - pochváliť sa čo máte doma a čo vás potešilo objaviť a získať

Moderátori: EZ647, AdmineR

Martin z K
priekopník pioneer
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Sobota, 9. Novembra 2019, 17:27

Re: Moja zostava

Príspevok od používateľa Martin z K »

Napríklad tieto Octávie combi som upravil z kultovej octávie.
Prílohy
DSC_0584.JPG
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Moja zostava

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Martin z K
priekopník pioneer
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Sobota, 9. Novembra 2019, 17:27

Re: Moja zostava

Príspevok od používateľa Martin z K »

Dobre, potom to tam dám. Sem to nepatrí.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Moja zostava

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Dík - nech tu máme trošku aspon náznak poriadku :lol:
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Moja zostava

Príspevok od používateľa janvys »

Jen dodám k EQ, je to opravdu výborná věc a není se čeho bát, používám velmi často při nahrávání kazet. S citem, lehce, se díky němu dá doladit zvuk k dokonalosti, popřípadě "opravit" podivně masterované zdrojové nahrávky.
SONY ES
vlado.bb
metál za zásluhy
Príspevky: 336
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 15:06

Re: Moja zostava

Príspevok od používateľa vlado.bb »

K tomu EQ sa pridavam aj ja,obcas pouzivam DBX 231S,2x31 pasiem
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Moja zostava

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Martin z K napísal: Pondelok, 11. Novembra 2019, 08:44 Tu je fotka mojej zostavy.
Takže zvrchu sú Equalizer Pioneer SG-9500
Deck Technics RS 631
Tuner Technics ST-7600
Zosilovač Technics SU-7600
Audiotimer Panasonic TE-65

A na vrchu zostavy nemôže chýbať elektrická petrolejka-veľmi mi to ku tomu pasuje.
A to ten Equač zámerne hore všetky frekvencie,nepočuješ alebo len zámer na foto ?Sa nastavuje na akustiku miestnosti,či ?
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Moja zostava

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Martin z K napísal: Pondelok, 11. Novembra 2019, 15:04 Jajaj, do toho euqlizeru by babral môj syn a nevšimol som si to. Stredy zvyknem mať v strede a výšky a basy hore.
Reproduktory mám Technics SB-X5 z roku 1978 a oproti ním hliníkové malé Technics SB-F2 z roku okolo 1980-1982 tuším.
Čo tak zapožičať si ak nie si profesional od zvukarčiny spektrálny analyzér a nechať si akustiku miestnosti namerať a upraviť ten EQ,veľakrát pomôže a navedie na správne nastavenie,nie vždy ako hovoríš musia basy a výšky ukázať vo zdvihu ten sporávny zvuk,niekedy aj iné pásma idú,robil som v štúdiach a viem a neviem si predstaviť čo by doma robil komerčný užívateľ s tretinooktávovým EQ s 30 pásmami.Niekedy menej je viac.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Moja zostava

Príspevok od používateľa daniel00421 »

janvys napísal: Pondelok, 11. Novembra 2019, 19:19 Jen dodám k EQ, je to opravdu výborná věc a není se čeho bát, používám velmi často při nahrávání kazet. S citem, lehce, se díky němu dá doladit zvuk k dokonalosti, popřípadě "opravit" podivně masterované zdrojové nahrávky.
Čo chceš meniť na masteri zo studia ?Jáj asi si nepočul niečo z predodovzdania master priamo v studiu,tak to chápem,samohome dotváranie nedokonalej nahrávky a komerčného vydania,tak to chápem,nič v zlom.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Moja zostava

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Jo a trošku zabrdnem do profi akustiky:
Equalizácia-kedysi sme používali analyzéry akustiky,kde sa pripojil do analyzera slušný kondík mikrofon-väčšinou drahý od fy.Bruer & Klayer myslím so snímaním od 20-20 000Hz a postavil sa v pomyselnom trojuholníku poslucháča,spustil sa z generátora ružový šum a na analyzéri,väčšinou vybaveným v 30 pásmach po 3 led a vyrovnávala sa akustika miestnosti dovtedy dokedy nesvietili na všetkých pásmach stredné diody.
Potom prišli inteligentejšiekde ste si okrem ruž.šumu vedeli spustiť aj tzv rázovú vlnu-bolo potrebné mať aparát vyhulený na max a odmeralo aj dozvuk a delaying miestnosti.
Dnes lepšie live digi konzoly-mixpulty dokážu s pripojením mikrofonu nie len namerať čo som hovoril predtým ale aj po základnom celopásme s ružovým šumom aj potom namerať s impulzami pri meraní nedokonalosť L-R strany priestoru a navedú Vás pohybovať mikrofonom po priestore a vyhodnotiť a nastaviť nerovnosť odrazov a podmienok po priestore.niekoľkokrát treba opakovať merania s pohybom mikrofonu po priestore ako si povie softvér daného zariadenia,púšťa do výkonu koľkokrát všelijaké rázy,frekvencie a inteligentné digitály Vám zrovnajú akustiku v priestore nie len na celkový posluch ale aj akustiku priestoru či do stereo ale aj vieckanál nedokonalostí miestnosti aj posunutie fáz a delay priestoru,to je ale meranie na pol dňa a a bsolutny akustický kľud v priestore.Je to veľmi výhodné ak nemáte symetrické steny priestoru,napr.kulturák,ktorý na jednej pozdlžnej strane je pevná stena a na oproti stene pozdlžne typycky radu okien ku východu a ceste.Zníži sa tým hodne dozvuk tzv telocvičňový a neduhy pri orientovaní sa hlavne v stredobasových pásmach.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
vlado.bb
metál za zásluhy
Príspevky: 336
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 15:06

Re: Moja zostava

Príspevok od používateľa vlado.bb »

Daniel,ano 31pasmovy equalizer vie riadne dokurvit zvuk pokial nevies ako ho pouzit.Ja pouzivam EQ na jednu vec ktoru tu neb udem verejne prezentovat,lebo by ma tu rozobrali ako LEGO.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Moja zostava

Príspevok od používateľa Nstar »

Vlado, keď to nechceš verejne daj mi prosím do ss ale osobne si myslím, že tvoje obavy sú neni na mieste. Fakt ma to zaujíma a možno aj inšpiruje. Podľa mňa je každého vec ako rád počúva muziku. Jasne v niečom jemne usmerniť alebo naznačiť je občas k veci samozrejme. Nebudeme ale nikomu vyhovárať jeho osobné preferencie. Ten aparát je tvoj a čas pri ňom tiez.
Napísať odpoveď

Návrat na "Naše poklady"