Naše Hranaté poklady

sem môžte prispievať svojimi pokladmi - pochváliť sa čo máte doma a čo vás potešilo objaviť a získať

Moderátori: EZ647, AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10176
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Naše Hranaté poklady

Príspevok od používateľa EZ647 »

jasne, som sa už bál že porovnávaš UR a UD :D

ale s tými URkami je to také zvláštne, USA mala tú kazetu už v roku 1985, ale do EU prišla v červenšom obale až neskôr.
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: Naše Hranaté poklady

Príspevok od používateľa Nec »

Moniatko: tie UR mám 2 kusy. Jedna čaká na svoj deň. :). Averu UD z tohto ročníka nemám. Asi napíšem do rubriky kazety ktoré veľmi chcem.
:D
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Naše Hranaté poklady

Príspevok od používateľa moniatko »

EZ647 napísal: Sobota, 13. Februára 2021, 19:55 jasne, som sa už bál že porovnávaš UR a UD :D

ale s tými URkami je to také zvláštne, USA mala tú kazetu už v roku 1985, ale do EU prišla v červenšom obale až neskôr.
ChráňBoh aby som sa takto ojebabrala =D
Rozdiel medzi UR a UDI určite je! Ja nemám sluchovu pamäť, ale viem na 1000000% že UDI má vyššiu citlivosť ale aj napriek tomu dokáže bez kalibrácie vyčarovať skvelý výsledok. (Samozrejme záleží od žánru)
Nec napísal: Sobota, 13. Februára 2021, 20:03 Moniatko: tie UR mám 2 kusy. Jedna čaká na svoj deň. :). Averu UD z tohto ročníka nemám. Asi napíšem do rubriky kazety ktoré veľmi chcem.
:D
Keby ich mám milionpat tak ti určite pošlem aj zdarma, bohužiaľ mám len tieto 4 : )
Ale držím palce, nech si aj k tebe nájdu cestu : )
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Naše Hranaté poklady

Príspevok od používateľa Nstar »

Tá UR neviem ktorá či najstaršia alebo druhá najstaršia...takže čakal som od nej na Yamahe bez užívateľskej kalibrácie, že to teda nebude ktoviečo, že to bude treba "podbiasovať" atd...vysledok celkom opačný, krása, ostré, rýchle, šum nízko, vybudenie pomerne vysoko a farby nádherné. Vynikajúca kombinácia táto UR a KX-W952
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10176
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Naše Hranaté poklady

Príspevok od používateľa EZ647 »

jasne, myslel som aj na to že ty myslíš na staršiu UR :D
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: Naše Hranaté poklady

Príspevok od používateľa Nec »

Stano: tak investícia to nepochybne je. Už len vystihnúť dobu kedy predať nepotrebné kusy. Dobre by bolo skorej než sa rozpadnú fólie, zadrie sa motor na poslednom decku a pod. :D
Ale odhadnúť kedy je vrchol cien....
Lebo nič netrvá večne, ani záujem o kazety.
Aź kým som neprišiel na toto fórum som si myslel že tie kazety už nikto nerozbaľuje. Opak je pravdou. Takže ponuka bude časom už len klesať.... zároveň a nás nostalgikov to homadenie časom prejde. Ale kedy to príde? :-)
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: Naše Hranaté poklady

Príspevok od používateľa Nec »

Moniatko:milé od teba. :)
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Naše Hranaté poklady

Príspevok od používateľa moniatko »

Nec napísal: Sobota, 13. Februára 2021, 20:38 Stano: tak investícia to nepochybne je. Už len vystihnúť dobu kedy predať nepotrebné kusy. Dobre by bolo skorej než sa rozpadnú fólie, zadrie sa motor na poslednom decku a pod. :D
Ale odhadnúť kedy je vrchol cien....
Lebo nič netrvá večne, ani záujem o kazety.
Aź kým som neprišiel na toto fórum som si myslel že tie kazety už nikto nerozbaľuje. Opak je pravdou. Takže ponuka bude časom už len klesať.... zároveň a nás nostalgikov to homadenie časom prejde. Ale kedy to príde? :-)

Moc s tebou nesúhlasím.
Kazety sa používali pred 30 rokmi a budú sa používať aj o 30 rokov.
Každý kto oceňuje kvalitu analógového záznamu kaziet to bude používať vždy : )
Osobne si myslím, že cena kaziet klesať už nebude. Bohužiaľ zásoby a ponuky áno
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: Naše Hranaté poklady

Príspevok od používateľa Nec »

Moniatko: to áno ale ide o tú množinu ľudí,. Teraz prežívajú kazety obrodenie, vychádzajú nové originálky, ceny starých rastú do nebies.
Ale aj tu počuť hlasy o konci zbierania.
Uvidíme čo príde. :)
Je to na vás, mladých...... žartujem :D
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Naše Hranaté poklady

Príspevok od používateľa moniatko »

Koniec zbierania áno, ale to sú ľudia čo už majú tých kaziet plnú pr*** :D
Ale ako aj orhore, aj ja som si urobila zásobu kaziet na nahrávanie (kvalitné nahrávanie)
A myslím že každý máme svojho favorita, ktorých máme viac kusov

Vlastne som začala s novými UR 2012 (100ks) dopracovala som sa k UDI-CD (30ks) s plným telom.
Samozrejme tie čísla sú staré, už sa niečo z nich dalo preč, ponahravalo... Ale mám doživotnú zásobu kaziet a aj tak ich všetky nenahram :D
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Naše Hranaté poklady

Príspevok od používateľa Stano »

Kazetám zo 70tych rokov už fólie končia :D
A zberateľstvo je to už do takej miery, že niektorí už nemajú ani kazeťáky. Je hromada zberateľských kaziet, ktoré sú už reálne nepoužiteľné, alebo použiteľné v obmedzenej miere a cenu majú nehoráznu. Príkladom je test od Erika Basf metal.
Zase tých ľudí čo sa reálne venujú kazetám nie je veľa. A ceny u nás sú tvorené zvláštnym spôsobom :lol:
Je to vidieť hlavne na fasabuku, jeden mesiac kúpim kazetu za 300 a o mesiac ju predávam za 450 lebo 300 som dal za kazetu a 150 za poštovné z Čiech, tak kazeta má cenu 450 :lol: A fakt to tak niektorí robia, následne to vidia predajcovia na bazos a cena je hore.

A sú tu aj pokusy o výrobu nových kaziet a podľa všetkého sú kazety fox veľmi kvalitné a ak bude záujem o tento spôsob záznamu hudby, nebude problémom oskopčiť receptúry Basfu alebo maxel, TDK a robiť kvalitné kazety aj teraz. Zatiaľ je trh príliš malý aby sa to oplatilo.
Ak by skutočne kazety znovu prerazili, v podobnom rozsahu ako LP platne, tak investori do kaziet zaplačú. Žiaľ toto sa nedá predpokladať s ohľadom na zložitosť výroby kazetového prehrávača, staré skončia a nový s parametrami povedzme RS-B965, by na súčasnom trhu stáli tak 8000 eúr. Kazeťák je v porovnaní s gramofónom zložitý stroj.

Tak si užívajme tú nostalgiu a spomienky, o 30 rokov to už bude asi nemožné.

Môj najobľúbenejší šuflík maxell, ešte jeden je tiež maxell, jeden je TDK, a jeden taky miš maš, ale tento je obľúbený
IMG_20210213_212517.jpg
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: Naše Hranaté poklady

Príspevok od používateľa Nec »

Moniatko: No čize od teba už trh zabalených čistých kaziet veľa investícií neuvidi. Máš "vystaráno" :)

Ale prosím ber tieto moje teórie ozaj iba ako špekulovanie nad nesmrteľnosťou chrústa.

Čím dlhšie budú kazety "in" tým.lepšie. Je príjemné debatovať a čítať o tejto téme. Existencia a obsah tohto fóra je jedna z naj vecí, čo ma na internetoch za ostatné roky zaujali.
Naposledy upravil/-a Nec v Sobota, 13. Februára 2021, 21:34, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Naše poklady"