Oprava žiaroviek v receiveroch a zosikoch

Vintage stereo amplifiers and receivers - стерео Усилители и Ресийвъри винтаж vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Oprava žiaroviek v receiveroch a zosikoch

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Našiel som zaujímavý návod (preklad do SK)

LED diódy by mali byť zvyčajne zapojené do série s odporom, pretože napätie, ktoré im prijímač môže privádzať, je asi 12 voltov. Môžete tiež zobraziť 3 ultraľahké LED diódy na výmenu jednej žiarovky a uistite sa, že sú rovnaké alebo väčšie. Avšak, pokiaľ ide o zisťovanie počtu LED a odporu, je to na štatistikách vášho prijímača, takže je ťažké poskytnúť konkrétne pokyny. Často tým, že sa stane typom žiarovky používanej v prijímači, špecifikácie žiarovky umožňujú určiť napätie, ktoré bude na LED diódy. Môžete tiež jednoducho merať napätie, ktoré sa dodáva do zásuvky, keď je prijímač zapnutý.
Pri výmene žiaroviek pomocou LED sa snažte zachovať aj pripojenia žiaroviek, takže ak sa chcete vrátiť k žiarovkám, je to možné bez prílišnej práce.
Pre môj prijímač boli žiarovky GE53, čo je 14v žiarovka. Rozbila som pohárik žiarovky a spájala sériové rezistory a LED diódy na drôty na žiarovke v žiarovke. Priestor v žiarovke bol potom naplnený horúcim lepidlom. To umožnilo vkladanie diód LED do zásuviek žiaroviek. Modré LED diódy sa použili na rozsvietenie skla, zelené pre volič FM signálu a červené pre stereo svetlo. Vzhľadom k tomu, že moje žiarovky sú bajonetové základne, je dôležité, aby sa LED diódy otočili smerom k správnej ceste, keď sa žiarovky otáčajú a zablokujú. LED diódy sú napájané z AC, ktoré LED diódy, ktoré som použil, môžu byť bezpečne vypnuté. Niektoré diódy LED majú slabú silu reverznej polarity, ale LED diódy, ktoré som použil, sú typy s vysokou disperziou od vianočných svetiel, ktoré tiež dobre zachovávajú opačnú polaritu. Niektoré prijímače však pre veci ako stereo svetelné zdroje používajú jednosmernú elektrinu, preto dbajte na polaritu. Moje stereo svetlo funguje na DC, takže LED musí byť spájaný s polaritou správnou.


Viac tu - https://www.instructables.com/id/DIY-Hi ... dificatio/
Prílohy
ziarovky1.jpg
ziarovky3.jpg
ziarovky.jpg
ziarovky2.jpg
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2327
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Oprava žiaroviek v receiveroch a zosikoch

Príspevok od používateľa orhore »

Se dá použít jen jedna LED dioda s příslušným odporem v sérii. Určitě bych nepoužil modrou. Je to studené a na oči hodně nepříjemné světlo, zejména z těchto polovodičových součástek. Když tak, něco s barvou blízkou těm původním žárovkám. Vůbec nejlepší by byla originál žárovka - je to přirozené světlo (rozžhavený wolfram).
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2443
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Oprava žiaroviek v receiveroch a zosikoch

Príspevok od používateľa oneeeee »

k tým žiarovkám . to je taký amaterizmus . čína nespí . existujú predsa náhrady .
na výber je nespočetné množstvo ,ktoré nahradia aj original.
https://www.aliexpress.com/wholesale?ca ... to+led+12v
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1934
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Oprava žiaroviek v receiveroch a zosikoch

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Noo,ak dáte v rámci tunera ST 100 od Tesly do obvodu dekodovania a indikácie stereo signálu ledku s malým odberom aj cez odporový delič nebude pracovať správne,príslušný tranzistor sa odberom zmenšeným nedostatočne otvorí!!!Odskúšané!!!
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Napísať odpoveď

Návrat na "Stereo zosilňovače, receivery"