Pioneer SA-600

Vintage stereo amplifiers and receivers - стерео Усилители и Ресийвъри винтаж vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Pioneer SA-600

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Tak pridávam niečo z tých pár kusov, čo som si ponechal doma.
Ročník tuším 1971-72 - "menší" Pioneer - 2 x 19W
Krásne zachovalý, ako nový - už navždy zostane doma.
Prílohy
Pioneer SA-600
Pioneer SA-600
Pioneer SA-600
Pioneer SA-600
Pioneer SA-600
Pioneer SA-600
Pioneer SA-600
Pioneer SA-600
Pioneer SA-600
Pioneer SA-600
Pioneer SA-600
Pioneer SA-600
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Amateur
mazák
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Streda, 13. Februára 2019, 13:02

Re: Pioneer SA-600

Príspevok od používateľa Amateur »

... stabilny kus v mojej zbierke jednak kvoli interieru, ktory ma neprestava fascinovat /kapotaz asi vsetkeho co okapotovat islo/ a aj kvoli zvuku, ktory je jeden z najlepsich co som u Pioneeru pocul /mam aj tu SX770ku, co som tu videl asi v troch vlaknach, ale az tak nejak ma nebere/.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Pioneer SA-600

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Ahoj a vitaj.
Po tolkych desatrociach a iste aj nejakych zasahoch sa nase kusy mozu diametralne lisit (sa600). Ta moja bude chcet zrejme reviziu, lebo nehra tak oko opisujes.
Ja naopak mam za top sx300t. Najdes ho tiez tu na webe. Ten viem ze je bez zasahu.
Inak si ma potesil s tou 600vkou. Oplati sa teda na nu pozret ...
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Amateur
mazák
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Streda, 13. Februára 2019, 13:02

Re: Pioneer SA-600

Príspevok od používateľa Amateur »

Inak az teraz som si vsimol - neviem ci viete, ale nemate tam original knoby/knofliky. Daju sa relativne dobre zohnat na ebay /pokial chcete original do stabilnej zbierky/.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Pioneer SA-600

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Viem o tom - mám nejaké odložené - ale nie komplet všetky. Tieto sa mi páčia čo sú tam. Skôr ma trápi ten zvuk.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1015
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Pioneer SA-600

Príspevok od používateľa jhradec »

Nevím, čím konkrétně Vás ten zvuk zaujal. zapojení je poplatné době, kdy se drahocennými tranzistory muselo šetřit. Samozřejmě konstrukce není "ojebaná", a vzhled je taky pěkný, a příšerná kabeláž těch přepínačů je skrytá pod krytem.
Na dobové bedny- dobový zvuk. REVOX A50 ze stejné doby, to byl jinší chlapík. Tyhle zesilovače mají problémy s reprodukcí z
novějších CD- logicky- CD ještě nebylo a rušení z SMPS a digitálu taky ne.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Pioneer SA-600

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Kazetowich napísal: Streda, 13. Februára 2019, 17:54 Ahoj a vitaj.
Po tolkych desatrociach a iste aj nejakych zasahoch sa nase kusy mozu diametralne lisit (sa600). Ta moja bude chcet zrejme reviziu, lebo nehra tak oko opisujes.
Ja naopak mam za top sx300t. Najdes ho tiez tu na webe. Ten viem ze je bez zasahu.
Inak si ma potesil s tou 600vkou. Oplati sa teda na nu pozret ...
Tak som sa pozrel do servis manualu a schém.Pustiť sa do servisu nie je až taký horor,v prvom rade by som sa sústredil na zdroj a kondíky filtračné-vyhladzovacie,potom určite prečisdiť a rozobrať prepínače vstupov-prechodový odpor aj...,samo pomerať,prehliadnuť kondíky a tranzistory v obvodoch a nakoniec sa sústrediť na koncák tranzistory aj budiace,výkon osadené Toshiba SC 793,tie sa už nevyrábajú a ich ekvivalentami sú:C 793,2T803A,BDM 24,BDY 24,MJ 481,2N5069 a sovietske KT 803.
Ide o to či súbeh parametrov týchto tranzi je v poriadku,či niektorý nie je po dobe životnosti,boli to prvé silicon tranďáky a podliehali starobe,čo sa v osadení párov prejavuje tvarovým skreslením a v zapojení nemožnosťou nastavenie kľudového a záverného prúdu,netvrdím že podozrenie na chyby,poruchy nie je inde.
V podstate ako to hrá,plocho bez dynamiky,skreslenie vo zvuku,výpadky signálu...
Nie je možné porovnávať zvuk na repro a slúchadlá,bo tento zosík má samostatný ampík slúchadlový,takže sluchadlá môžu hrať o.k. a koncák nie.Ma napadá že aj kondíku v RC filtroch korekcii môžu byť dead.
Treba odskúšať a meniť potom zrkadlovo L aj R kanál súčiastky kôli súbehu parametrov,to platí v prípade konc.tranzistorov ak je jeden prd,tak vymeniť všetky 4 kusy,nevyrábajú sa ale dajú sa originály zohnať kus po ca 13-15 Eur a poštovné k tomu tak 5-6 Eur,kontakty mám.
Rozhodnúť sa,dať mi vedieť,samo je to na dlhý čas u mňa a treba počítať s tým že finančná náročnosť servisu nie je za 5 Eurko,možno prevíši náklady na kúpu a bude do budúca hodnotou púotom aj nepredajný.
Tak toľko,stačí pán Kazetovich ?
Schémy a servis manual som ti na orientáciu poslal do mail.
DOVI DOPO.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Pioneer SA-600

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Ano - vďaka za obsiahlu odpoveď - som za, aj keď by som sa rád vyhol výmene tranzistorov pokiaľ je to možné - ak je nevyhnutné, tak vymeniť za originálne.
Termín nehrá rolu.
Ešte ho vytiahnem z pivnice a zapojím - popočúvam - potom sa dohodneme.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Pioneer SA-600

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Kazetowich napísal: Piatok, 12. Apríla 2019, 17:10 Ano - vďaka za obsiahlu odpoveď - som za, aj keď by som sa rád vyhol výmene tranzistorov pokiaľ je to možné - ak je nevyhnutné, tak vymeniť za originálne.
Termín nehrá rolu.
Ešte ho vytiahnem z pivnice a zapojím - popočúvam - potom sa dohodneme.
Jasné že za originál nové tranzistory,sú k dispozicii z tej doby,viz foto nižšie.
Prílohy
s-l500.jpg
s-l500.jpg (16.09 KiB) 8735 zobrazení
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Pioneer SA-600

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Superrrr
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Pioneer SA-600

Príspevok od používateľa Kazetowich »

daniel00421 napísal: Piatok, 12. Apríla 2019, 19:55
Kazetowich napísal: Piatok, 12. Apríla 2019, 17:10 Ano - vďaka za obsiahlu odpoveď - som za, aj keď by som sa rád vyhol výmene tranzistorov pokiaľ je to možné - ak je nevyhnutné, tak vymeniť za originálne.
Termín nehrá rolu.
Ešte ho vytiahnem z pivnice a zapojím - popočúvam - potom sa dohodneme.
Jasné že za originál nové tranzistory,sú k dispozicii z tej doby,viz foto nižšie.
Mašinka uz je par dni zabalena a pripravena na odoslanie. Zajtra ju poslem Danielovi do odbornej starostlivosti.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Pioneer SA-600

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Kazetowich napísal: Streda, 1. Mája 2019, 12:48
daniel00421 napísal: Piatok, 12. Apríla 2019, 19:55
Kazetowich napísal: Piatok, 12. Apríla 2019, 17:10 Ano - vďaka za obsiahlu odpoveď - som za, aj keď by som sa rád vyhol výmene tranzistorov pokiaľ je to možné - ak je nevyhnutné, tak vymeniť za originálne.
Termín nehrá rolu.
Ešte ho vytiahnem z pivnice a zapojím - popočúvam - potom sa dohodneme.
Jasné že za originál nové tranzistory,sú k dispozicii z tej doby,viz foto nižšie.
Čakáme,kukneme....teraz hneď síce nie,roboty kopec-pribudli na servis ďalšie kotučiaky.

Mašinka uz je par dni zabalena a pripravena na odoslanie. Zajtra ju poslem Danielovi do odbornej starostlivosti.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Napísať odpoveď

Návrat na "Stereo zosilňovače, receivery"