OPUS - originálne kazety

Moderátori: EZ647, AdmineR

iwwo111
stará páka
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 00:09
Bydlisko: Rožňava

OPUS - originálne kazety

Príspevok od používateľa iwwo111 »

Ako tak prechadzam kazety, tak neviem si pomôcť, ale kazety vydané opusom v osemdesiatych rokoch, majú vynikajúcu kvalitu. Niektore sú aj bez dolby. Kvalitu myslim zvuk nahrávok. Z devatdesiatych rokov a ine Čs. Vydavatelstvá, tak to uz je lotéria vo zvuku. Máte niekto tieto skusenosti?
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Kazety vydané opusom.

Príspevok od používateľa Kazetowich »

tiež som si to myslel - až som narazil na Vaša Patejdla ...
sivý výlisok, zelená etiketa - bez dolby - a bez výšok
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Kazety vydané opusom.

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

iwwo111: Tohle nahrávali taky v GZ, stejně jako kazety Pantonu a Supraphonu. V pozdější době to bylo na klasice Emgeton a dříve na zakupovaných Maxell LN, ale to bylo v začátcích.


A nechci prudit, ale když se tu řeší zakládání duplikátních témat, tak je dobrý to nejdřív zkusit vyhledat.
https://www.vintagehifi.sk/viewtopic.php?f=12&t=890
iwwo111
stará páka
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 00:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Kazety vydané opusom.

Príspevok od používateľa iwwo111 »

No ja som zatial nenarazil na toto. Ale výšky mohol odmazat kludne lacny magnetofon, s permanentnym magnetom. To som uz videl.
iwwo111
stará páka
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 00:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Kazety vydané opusom.

Príspevok od používateľa iwwo111 »

Inak jasne, je podobná téma, nenasiel som ju. Sorry. Ale ja som nemyslel mechaniku, a pásku. Ale záznam. Teraz pocúvam album Stahovaví vtáci a nestacim sa diviť kvalite záznamu
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Kazety vydané opusom.

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

iwwo111: Se neomlouvej, já to nemyslel špatně. Jinak tam myslím, že se mluvilo o vícero věcech a hlavně, když už to bylo nazvaný Opus, tak jsem myslel, že by se to mohlo rozhejbat tam, ale v pohodě, znovu píšu, nemyslím to špatně.

Jinak oni to mohli nahrát dobře, já mám mezi tou hromadou originálek i ty určené pro Opus, ale zatím jsem neměl šanci pustit, přeci jen to množství je pořádný..

Obecně jsem se k originálkám moc neměl šanci dostat, takže nemám možnost příliš porovnávat, ale i když tam měli Emgeton pásek, tak z něj dokázali vytáhnout solidní zvuk.
Ono i mě se podařilo z nějaké Emgetonky vytáhnout pěkný a čistý zvuk.


Samozřejmě ale záleží jakou kazetu konkrétně máš a zda to není ještě ta Maxell LN nebo už novější, kdy to asi brali i od Basfu..
Dobře, moje chyba, tak jsem ji na netu našel. Tohle je rok 1990 a nahrávaný z digitálu, to už nemá s Emgetonkama nic společnýho, tady už dávali zřejmě Chrome pásek do kazet Normal, proto tam máš tak ostrý zvuk.
Ve své sbírce kazet mám ty starší Supraphon/Opus, ne tyto nové.

To bylo taky vhodný tu kazetu ukázat :-?..
iwwo111
stará páka
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 00:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Kazety vydané opusom.

Príspevok od používateľa iwwo111 »

Vobec nejde o ostry zvuk. Ja viem co pocuvam, ako maju zniet nastroje, vobec ma nezaujíma, do kolko hz ide kazeta. To vobec nie su podstatne veci. Podstatne je, ako to znie celkovo. Tie merania, nahravania starych kaziet do audacity a rozplývať sa nad kHz nie vobec relevantné. Stare kazety mohli prejst všelijakými strojmi. V devatdesiatych rokoch sa k nam zacali hromadne dovážať radiomagnetofony roznych znaciek, ktoré mali permanentne magnety namiesto mazacej hlavy. Tam po dvoch prehraniach sú vysky prec. Ja napriklad hodnotim len kazety, u ktorych poznam históriu , alebo sú moje od nova. Tento konkretny album je moj. Ale kludne mozme pokracovat aj v inom vlakne. Ak sa dá, nech to tam admin presunie.
Prílohy
20191217_103948.jpg
20191217_102454.jpg
20191217_102509.jpg
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10178
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Kazety vydané opusom.

Príspevok od používateľa EZ647 »

Chcel som založiť väčšiu kategóriu na originálne kazety kde budú témy podľa vydavateľstva a pod, ale ešte som sa k tomu nedostal :D
iwwo111
stará páka
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 00:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Kazety vydané opusom.

Príspevok od používateľa iwwo111 »

Ved ten čas. Ale bola by to tiez zaujímava téma.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Kazety vydané opusom.

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

iwwo111: Hm, tak tohle je divný, jsem čekal, že v té době už byly ty Chromové Normálky, tak to asi ještě trvalo..

Tak dobře, omlouvám se, že jsem tu zveřejnil snímek z digitalizace jedné skladby z originálky. Já se tu nehodlal hádat o "grafech, rozsahu kHz, atp.", pro mě je zásadní, když je nějaký zvuk utlumený jak sviňa, protože zatím ještě vnímám do asi 20.5kHz, takže když je zvuk sotva do 10kHz namísto vinylu, kde to jde i nad 25kHz, tak jo, to mi vadí.

Ten balík kazet byl až na dva kusy v perfektním a téměř nehraném stavu. Pokud by byla zničená špatným magičem, tak by možná byl zvuk poškozen různě, ale tady byl zdrblý stejnoměrně po celé kazetě.

Ale možná se pletu. A rozsah není relevantní pro ostatní krom mě, tak to nebudu radši dál řešit.
iwwo111
stará páka
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 00:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Kazety vydané opusom.

Príspevok od používateľa iwwo111 »

Ale no. Zverejnuj co chces. Sme na normalnom fóre, kde nikto do nikoho neutoci. A moj nazor neber ako utok, iba ako názor. Ten graf som si rad pozrel. Inaknsntym odmazanim vysok je to tak, ze pri permanentnom magnete to odmazáva rovnako. Je len oddialeny od pasky pri prehrávaní. Takze zvuk nebude plávat.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Kazety vydané opusom.

Príspevok od používateľa daniel00421 »

No a čo tak pokusne aj na tých horšie znejúcich jemne pootočiť azimutom hláv v prehrávači,kazeta nemusí byť vždy zle nahraná ale nastavenie hlavy...nenapadlo Vás,sa to vydávalo univerzálne.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prednahraté (originálne) kazety podľa vydavateľstiev"