YAMAHA KX-W 952

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa moniatko »

hej, uvažovala som nad tým, že si tiež urobím takúto kazetu z tej 10 min AEčky
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa oneeeee »

je to dosť náročné . ja mám gx67 skalibrovaný odborníkom . hneď som si spravil kalibračné kazety.
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2275
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa orhore »

Je dobré mít aspoň 1 deck s přímým náhonem Quartz DD. Pak se dá bez problému vyrobit kalibrační kazeta pro kontrolu rychlosti se signálem 3000 nebo 3150 Hz při úrovni -10dB. FixYourAudio má v nabídce takové kazety již hotové.
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa Teslák »

A ahoj,malou amatérskou radu tady mám.
Jestli máš emgetonku 60min,změř si stopkama,jak dlouho jede bez zaváděcí pásky.Nesmí být kratší než 30minut strana, navíc rezervu v sekundách moc nehledej,tak 10s cca . Zrovna teď jsem se nudil,měřil jsem jeji délku na jiném rozpracovaném decku.Jede mi maalinko rychleji,na rychlostním tónu mi ukazuje 3060Hz ,proto ta necelá půlhodina na stopkách.
Prílohy
Screenshot_20210327-142509.jpg
P_20210327_143101_vHDR_Auto.jpg
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa moniatko »

Tak si to pádím z Instanbulu do Bacau a nakonec to 200km před cílem nabourám, tak vám na to kašlu.
Zákazku ruším, kamiony vypínám....

Radšej sa pohrám s Yamahou :D
Konečne ju zabieham po dlhej dobe.
Vybraná obeť SONY UX-S 90.
Pri dolby znaku (-2dB) má presný zvuk ako zdroj, moje ucho nie je schopné poznať akýkoľvek rozdiel. No zvukovo nuda, pridala som 0 až +2dB hneď lepšie a šup nahráva sa!
Prvá strana takmer hotovo, ešte druhá =)

PS: niekedy v budúcnosti sa bude rozoberať znova Deck1 (Ačková strana) potrebuje viacej pozornosti.
Bčko fičí jak drak :D
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa moniatko »

Yamaška je skvelý stroj to sa jej musí nechať.
Ale čo je fakt čudesná vec, ktorú by mi nebol veril ani Nstar keby tu pri mne nie je je to, že si Yamaha občas zmyslí, že nechce UDI-CD... mám na nej nahraných už zopár kaziet ale takéto čudesné potiaže ako mám s UDI-CD som ešte nemala so žiadnou kazetou :D
Je ti vám to záhada...
Už sa to stalo 3x, vždy s UDI-CD v istej pasáži (ťažko povedať či na konci, začiatku, proste niekde) sa nahrávka zmení na rozstrapkanú hrkalku, čo zmení hlas na voláke rozstrihané kura a nepomôže prehrať, zmeniť vybudenie ani zdroj. Proste sa v tejto pasáži buď deck alebo kazeta zatnú, že nie a nepomôže nič, len nahrať na inom decku túto jedinú pasáž.

Je to zaujímavé aj vtipné preto, že celú celučičkú kazetu žiadny problém, krásny zvuk a tu zrazu toto a potom si môžeme hlavu lámať koľko chceme :D
Keby to dokážem z Yamahy nahrať do ntb tak by som sem dala aj ukážky, lebo popísať mi to tak dobre nejde.

Každopádne, nahrávam si z MD na kazetu a na to, čo som sa v nedávnej dobe dozvedela mi nepríde nijako stratový oproti mojim ostatným nahrávkam, dokonca by sa dalo povedať, že je to bez rozdielu oproti ostatným mojim nahrávkam... teda tie prvé to bol vandalizmus :D
Prílohy
IMG_3208.JPG
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa Nstar »

keby tu toto napíše niekto a ja som to osobne nepočul tak by som určite dotyčného presviedčal, že čosi robí zle.

1. Stalo sa to pred aj po servise
2. Síce to boli UDI-CD ale každá z iného zdroja, rozličnej minutáže a dokonca ročníka
3. Magnetofón hneď demagnetizovaný a vyčistený, zmenený zdroj, aj vybudenie
4. Dokonca pri pozorovaní problematického úseku výmena za iný model kazety a bez problému
5. Tá istá kazeta s rovnakými podmienkami aj v rovnakom mieste ihneď bez problému nahraná na inom stroji
6. Rovnaké miesto na páse na strane A žiadny problém a na strane B chrčí prípadne aj opačne
7. Dokonca pre istotu znížený aj výstup na zdroji ale bez zmeny
8. Opakované pokusy nevedú k úspechu

Tomu sa tuším v profesionálnej brandži hovorí skřítek?
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa moniatko »

konkrétne na tejto UDI-CD (vyššie na fotke) je to na konci Ačka a na konci Bčka ale na začiatku oboch strán to hrá krásne.... ešte som nepočúvala celú kazetu pozorne, pustím sa do toho po škole, ale myslím si, že to robí len na konci strany. Aspoň pri tejto konkrétnej kazete.

Pri ostatných si nespomínam ale marí sa mi, že to bolo niekde v strede.

Ja som si najskôr myslela, že je to preležané, pretože som nahrávala prvé Bčko a robilo to na konci strany, ale keď to urobilo aj Ačko na konci tak to ma zmiatlo... plus keby je preležaná, tak si myslím, že by to robilo aj skôr... len je zaujímavé, že to začne od polovice poslednej pesničky. Tento istý úsek som skúsila nahrať aj na inej kazete a žiadny problém.
Ani na zdroji nie je vada, že by to bolo zle nahrané.

Proste je to záhadná vtipnosť čo mi to tá Yamaha robí :D
vlado.bb
metál za zásluhy
Príspevky: 336
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 15:06

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa vlado.bb »

Aj toto je jedna z pricin preco som presiel z kaziet na kotuce.Sirka stopy,hrubka pasu a rychlost posuvu robia svoje.Mam pas Sm 911 kde na aktivnej strane vidno inu farbu pasu /polevu /,zvukovo som rozdiel nepocul.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa moniatko »

tak neviem aký veľký walkman by bol na kotúče :D preto som si zvolila kazety, ale kotúč máme doma, len ho neviem obsluhovať :D
vlado.bb
metál za zásluhy
Príspevky: 336
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 15:06

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa vlado.bb »

:lol:
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa EZ647 »

Moniatko: mierny offtopic, ale ja keď testujem kazety na všetkých strojoch a hneď alebo po dlhšom čase robím ostrú nahrávku, tak to samozrejme premažem, ale v úsekoch testoch sa občas vyskytujú poruchy, niekedy veľké a u niektorých kaziet dokonca na vybraných miestach po testoch úplne vypadáva zvuk. Ale je to len po testoch niektorých strojoch, ktoré Akai, alebo Sony potom nechce riadne nahrať znovu.
U kaziet typu I je to najmenej počuteľné, niekedy vôbec a na metalkách najhoršie.
Úplné sklamanie bolo keď mi to spravilo na Denon MG-X, jeden asi 2minútový úsek mal o polovicu oslabený a poruchový zvuk, ako totálne pokrčená páska, ale po optickej kontrole pásky vyzerala na tom mieste ako nová. Ja si musím odsledovať niekedy po ktorom decku to nevedia iné nahrať dobre a potom riešiť ďalej. A nejedná sa o nesprávne mazanie kvôli zlému vedeniu pásky, zmazaná je dobre, ale nová nahrávka je zlá.
Chcel som to niekedy urobiť ako samostatnú tému, ale toho čo som kedy chcel je tak extrémne veľa, že na to aj tak zabudnem, :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Yamaha"