YAMAHA KX-W 952

Moderátor: AdmineR

Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa Nstar »

najlepšie je že som ju neskúšal prehrávať na Yamahe, na Aiwe hrala chabo a na Technics jak z praku
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa moniatko »

Zima prešla, prichádza jar a ja ako medveď zo zimného spánku sa zobúdzam z mojej hluchej pauzy.
Pomaličky s Nstarom spotebuvávame zásoby odbalených kaziet.

Dnes mi padla za obeť Maxell XLII, ktorú som tu aj dávno pradávno testovala.
Som počula tú skúšobnú nahrávku :lol: bola totiž ešte spred opravy Yamahy čiže trošku zrýchlená.

Každopádne.
K môjmu údivu si nahrávam žáner, ktorý som nikdy nemala v obľube a ešte väčšiemu údivu skupinu, čo som ešte nedávno neznášala :D
Ja už asi fakt starnem.... :shock:
"Zrajem jak víno" =P
Ale nie. Donedávna som od tej skupiny počula len to, čo sa mi nepáčilo ale naposledy sa mi pár pesničiek zapáčilo, tak prečo nie?

Modulácia zatiaľ do +4dB v špičkách, nerada preháňam. Navyše, kazeta nešumí tak načo zbytočne prebudzovať. Aj tak je každá pesnička inak hlasná, aspoň mám rezervu ; )
Prílohy
IMG_20220206_172344.jpg
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa EZ647 »

hmm som zvedavý či sa u vás napraví reputácia tohto Maxell modelu :P
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa Nec »

Nahrávanie dobrej hudby je na tomto koníčku najlepšie. Človek si pekne počká, počúva v reálnom čase čo to vlastne nahráva, popíše čo treba. Duša pookreje :)
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa moniatko »

Erik, tá kazeta na mojej Yamahe spieva jak zamladi.
Samozrejme, keď to preserem s moduláciou tak je skreslenô, ale do tých +4dB prípadne určité pasáže aj do +6dB zahrá krásne.
Na tento žáner (oldschool rap) do +6dB zvládala.
Musím sa priznať - teraz som poslednú pesničku dohrávala ako vatu lebo mi zostali 2 minúty a ja som si neuvedomila, že je zrovna "ucinkaná" tak to mám trošku ochudobnené. Ale iba túto poslednú.
Všetky ostatné kde boli najmä stredy/basy zvládla namakane. Pre mňa bez pozorovateľného rozdielu. A to tam mám rozmanité pesničky. Až som prekvapená ako sa mi podarila :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa EZ647 »

ale Nstar tento názor nezdieľa či? vždy bol tak viacmenej proti XLII :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa Nstar »

tá kazeta začala zle, najprv mám s ňou neblahé zvukové skúsenosti na iných strojoch, potom ten debilný čiarový kód cez booklet, ten keď si otočíš tak je tam zasa nemiestny ten graf...no ale z toho čo som teraz trochu počul tak nadpriemerne dobre zobrazený priestor a celkom pekne prítomné hlasy, šum nízučko ale zatiaľ som stále tak, že si to treba najprv vypočuť, zasa tento stroj slušne ukontroluje celkom veľa typov kaziet tak asi by som sa úplne nečudoval
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa EZ647 »

ten čiarový kód by nemal ovplyvniť kvalitu zvuku :D
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa moniatko »

kvalitu zvuku neovplyvňuje, skôr estetické vnímanie, je to dosť rušivý element, keď tú kazetu držíš v rukách

no a dnes sme robili skúšku správnosti, vypočuli sme si ju celú a žiadne vady nemá, pritom som vypočula aj UD2 japan verziu a tá chrchle na konci jednej strany. tuším aj druhej.... fakt netuším čo je to za úkaz, že mi niektoré pásky zvláda nahrať perfektne a iné sa rozštiepia (zvukovo)
a to nie je len typ I ale aj II

napr. UDI-CD (tie s tmavým telom) mi nahrala 2 dobre a tretiu už nechcela (pritom z rovnakej várky), ďalšiu UDI-CD tú novú s čírim telom tiež nezvládala, musela som ju prehrať na technicse
aj UD1 japan verzia, myslela som, že mi ju nahrala dobre ale po prehraní vo walkmane som zistila, že to až tak dobre nezvládla
a pritom som nahrala staršiu XLII (takú tú oválnu) tú nahrala dobre, UD2 japonskú ako som spomínala, trošku rozštiepený zvuk tam je (najskôr som si to nevšimla, lebo sa to v poslednej pesničke stratilo) a teraz naposledy nová XLII nádhera bez akéhokoľvek problému
a ešte som zabudla spomenúť Axiu, nahrala som ju a tam sa to tiež ukázalo... len teraz neviem či na konci alebo aj v strede alebo tak

je to fakt záhada, najskôr sme mysleli, že je to pásom (black magnetit či jak sa to píše) ale keďže mi to urobili rôzne modely kaziet, čo nemajú rovnaký pás tak sa táto teória vylúčila.
Nstar sa zamyslel, že by to mohlo spôsobiť podbiasovanie, ale to už by sa musel k tomu vyjadriť on (ja pochopím keď mi niekto niečo vysvetlí ale ďalej to podať veru neviem :D)
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa EZ647 »

neboli nedávno spomínané problémy s ťahom? alebo je to niečo iné?
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa moniatko »

ako problémy s ťahom? nerozumiem
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa EZ647 »

takže čo sa to tam deje za problém teda so zvukom?
Napísať odpoveď

Návrat na "Yamaha"