YAMAHA KX-W 952

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Tak mi do domácnosti pribudol tento dvojdeck zdarma,keď sme vo firme s tlmočníckou technikou robili porádek,opýtal sa čo s ním,majiteľ mi daroval,dnes vraj nemá využitie.
Vyrábaný bol v rokoch 1991-97 podľa Hifiengine stránky.
Je doma,netestoval som zatial,treba opucovať zvonka od prachu,tiež hlavy a prítlač kladky.Amorfné hlavy vyzerajú ako nové bez obrusu a opotrebenia
Deck disponuje dvoma úplne nezávislými systémami full rec,play,samostatné vstupy,výstupy,dolby aj vstup a výstup elektronikou aj obvodmi záznamu a reprodukcie,spoločný je len zdroj a indikátor vybudenia s dvoma počítadlami real času,dolby B,C HX PRO,multispeed pri kopírovaní a nezávislé nahrávanie,prehrávanie.
Ešte pikoška čo nerobilo moc firiem a bolo mi podozrivé že je deck na svoju výbavu akosi moc ťažký,má dvoljité dno a tojednak základ plech a asi skoro 2cm hrubú základňu na dne ako kebu z niakeho tvrdeného kaučuku alebo pod.ako napr robil Technics na gramcoch 1200 serie ten dvojitý sendvič proti rezonancii.
Osadený je komplet elyt kondíkmi od fy.Rubycon a Nichicon,v obvodoch prechodu signálu sú bipoláry.
Zdroj je riešený ako nábehový-softstart ato tak že po pripojení na sieť podrží cez 27 ohm odpory nábeh ca 0,5 sec a potom prepne napájacie napätie na plnú úroveň.
Integrované obvody sú osadené:RIADENIE MECHANIKY Procesing-M 50 747 a M 50 726,REC/PLAY-CXA 1495 a NJM 4558.
VSTUPY/VÝSTUPY-BU 4066 a BU 4551,PREPÍNAČE-NEC C 1297,DOLBY-Sony CXA 1330S.
Uvidíme ako to bude hrať,je slušne na dvojdecky hodnotený,cena čo som pozeral E bay sa pohubuje okolo 200-230 Eur,v Amerike som videl kus aj za 190 ale treba kladky a remienky,aj keď som ešte nemal detail rozobrané,neviem.
Ešte otázka na Orhore ak bude náhodou čítať,ako je to s tým Play trim,je to naozaj taká katastrofa ?
Prílohy
P1050418.JPG
P1050419.JPG
P1050421.JPG
P1050407.JPG
P1050415.JPG
P1050428.JPG
P1050431.JPG
P1050433.JPG
P1050436.JPG
P1050437.JPG
Naposledy upravil/-a daniel00421 v Utorok, 2. Apríla 2019, 16:51, upravené celkom 3 krát.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa daniel00421 »

FOTO Z NETU
Prílohy
s-l600.jpg
s-l600.jpg (19.48 KiB) 9137 zobrazení
Vintage-Yamaha-KX-W952-RS-Natural-Sound-Double-Cassette.jpg
Vintage-Yamaha-KX-W952-RS-Natural-Sound-Double-Cassette.jpg (30.85 KiB) 9137 zobrazení
bd1d8ce6-75dc-477c-9596-2ab3e2578124_largesize.jpg
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa EZ647 »

Moc moc pekné, je vidieť že si v tých rokoch dali firmy záležať na prevedenia dvojdeckov, nie ako moje Technicsy, to je už len spotrebný výsmech oproti tomuto, všetko dvojmo, aj indikátory vybudenia, a dva vstupy.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa oneeeee »

daniel , hlavný pohon má gumičky , alebo remene.
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa daniel00421 »

oneeeee napísal: Utorok, 2. Apríla 2019, 19:45 daniel , hlavný pohon má gumičky , alebo remene.
Uvidíme,pokial bude všetko v poriadku tak nie je dôvod sa do toho zatial hrabať.
Skladovaný bol slušne v sklade s ostatnou audiovizualnou technikou pri dobrej teplote aj vlhkosti.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
phexsys
metál za zásluhy
Príspevky: 267
Dátum registrácie: Nedeľa, 21. Októbra 2018, 11:56

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa phexsys »

Ale to je pekný kúsok... opatruj ho, nebude na ňom veľa práce
Sony TC-K666ES + TC-K555ES MkII + TA-F555ES + ST-S555ES + CD-P501ES
Pioneer A757 MkII + CT-S810S + CT-S910 + PD-S901 + D05 + MJ-D707
Philips 900 series
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Môj prvý deck - moniatko

Príspevok od používateľa moniatko »

Iste má každý v pamäti svoj prvý deck (prehrávač hocijakého typu), vďaka ktorému sa venuje Hifi až doposiaľ.
Prípadne vďaka ktorému sa dostal k takémuto koníčku.

Moje prvé skúsenosti
Keď som bola decko malé oplašené, nemali sme doma nič, čo by pripomínalo magnetofón v pravej podobe. Mali sme len staré rádio, na ktorom ako bonus bol kazetový prehrávač.
Úprimne - netušila som, že existuje slovo "hifi" aj "magnetofón" (mám na mysli deck). Vždy som si myslela, že kazety sa dajú prehrávať len na takých rádiách aké sme mali, prípadne na microsystéme, ktorý sa dostal do našej domácnosti vďaka najstaršiemu bratovi. Ten si kúpil microvežu Sony za svoju prvú výplatu : )) (Sony CMT CP500)
sony_cmtcp500md.jpg
sony_cmtcp500md.jpg (11.8 KiB) 10329 zobrazení


Ako čas plynul,
ja som vyrastala v nevedomosti (o kazetách aj platniach som niečo vedela, ale iba málo). Mala som skôr v obľube minidisky (súčasť microsystému Sony) a CD. Bola som len bežný užívateľ. Netušila som, že sa dá nahrávať, premazávať, napaľovať a pod. Brala som audio nosiče (MC, MD, CD) ako hotové - nerozumela som, ako na veži nahrávať a ani som nemala moc z akých zdrojov.
Gramofón sa v našej domácnosti nikdy neobjavil, no o platniach som počula aj vedela. Myslím, že toto médium ako jediné, je známe všade. Pre mňa najsympatickejšie a najpravdivejšie ako nosič analógového záznamu (viem, že aj platne sa robili zo záznamu kotúčaku, no na ten ešte nemám "gule" : D)

Nečakané zaľúbenie v kazetách
Zvrat v mojom živote nastal, keď som spoznala Nstara a ten mi predstavil hudbu, zvuk a celkovo - Hifi, audio - v úplne inom svetle. Predtým som hudbu brala ako podmaz, vlastne, ani som nebrala do úvahy zvukové kvality.
Začala ma hudba baviť v úplne inom smere. Miestami ako veda, inokedy poézia.
Tak sa stalo, že som si nahrala svoju prvú prvučičkú kazetu na Yamahe KX-493. Samozrejme s pomocou obsluhovať stroj : ))

Cesta osudu
Mojím prvým deckom je Yamaha KX-W952.
Je to práve tá Yamaha, ktorá vás tu strašila už niekoľko mesiacov : ))
Dozvedela som sa o nej od Nstara a písala som Danovi niekedy v novembri, či ju ešte má. Na moje prekvapenie ju ešte stále mal.
Hovorím si super. Moja prvá mienka bola, že ju kúpim pre Nstara, lebo ja som na to nemala miesto ani znalosti.
Nakoniec sa nejako stalo, že som ju kúpila pre seba.
Zatiaľ ju ešte doma nemám. Aj tak tam kde je, má lepšieho využitia : ))

Bola som po ňu včera okolo pol tretej. Krabica bola trolinku poškodená, tak nejaká tá paranoja tam bola, no verila som, že stroj je v poriadku.
Doma sme ju nechali aklimatizovať až do večera.
Potom sme ju odskúšali. Rôzne nahrávky z rôznych strojov a zdrojov.
Hrá krásne!
Jej zvuk sa vám uleží v hlave. : )
Jasné - najviac jej asi sedí jej družka Yamaška jednodeck, ale ani ostatné nehrali zle.

Môj prvý dojem
Neuveriteľné šťastie, že vlastním asi najdrahší dvojdeck, čo Yamaha vypustila.
Len tak pre porovnanie, v 90. rokoch stála 1000 austrálskych dolárov. Ja som ju kúpila... za zlomok tej sumy : ))
Požiadala som Daniela, aby mi jednu stranu nakalibroval na Maxell UR. Používam ich najčastejšie a momentálne ich mám fakt že dosť : D
Chápem, že vy ich nemáte v láske, ale pre mňa sú viac než vyhovujúce. Sto ľudí, sto chutí : ))
Skúšali som na nej aj UR, aj TDK, aj Fox od Daniela.
Okrem toho, že tento deck má Play trim, všimla som si na TDK AD, ktorú som nahrávala nedávno (Daniel Landa - výber), že má krásne, plastické bicie.
Chápem, že nemôžem porovnávať microsystém, walkman a magnetofón. No aj tak, na moje prekvapenie je walkman lepší prehrávač ako magnetofón na Sony veži. S Yamahou sa to ani porovnávať nedá : D
Sony oproti Yamahe je ... ako to povedať. Chudobný.
Yamaha je živá, plastická. Špecializovaná.. až sa to tak dá nazvať. Titul "najlepší dvojdeck" má právom.
Sú to zatiaľ len biedne postrehy, no mám ju len 1 deň, viac čakať nemôžete : D
Môžete sa ale spoľahnúť, že sem svoje skúsenosti a poznatky budem pridávať : ))
Prílohy
IMG_20200128_161626.jpg
IMG_20200129_124329.jpg
IMG_20200129_124415.jpg
phexsys
metál za zásluhy
Príspevky: 267
Dátum registrácie: Nedeľa, 21. Októbra 2018, 11:56

Re: Môj prvý deck - moniatko

Príspevok od používateľa phexsys »

A čo tá 555ka pod ním?
Sony TC-K666ES + TC-K555ES MkII + TA-F555ES + ST-S555ES + CD-P501ES
Pioneer A757 MkII + CT-S810S + CT-S910 + PD-S901 + D05 + MJ-D707
Philips 900 series
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Môj prvý deck - moniatko

Príspevok od používateľa moniatko »

Čo s ňou?
Zatiaľ nepoužívaná, treba kladky vymeniť.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2657
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Môj prvý deck - moniatko

Príspevok od používateľa AdmineR »

pekne napisane. A vela bezchybnych kilometrov pasky - bez požuvania a iných podobných problemov. Nech sluzi a vela radosti a peknych chvil pri muzike.
UR nie je zazrak, ale neurazi. Však poskúšaš časom aj iné.
CharlieCh
mazák
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Pondelok, 25. Novembra 2019, 20:35

Re: Môj prvý deck - moniatko

Príspevok od používateľa CharlieCh »

Pěkná mašina, sám mám doma dva stroje této značky... Jenom je trochu zašlý/ušmudlaný, osobně mám výbornou zkušenost s obyčejnou WD-40-kou. Vezmi si odličovací tamponek, trochu ho navlhči wédéčkem a nanes na povrch. Pěkně rozlešti, můžeš i přes knoflíky a displej, potom nech zaschnout a dalším čistým tamponkem dokonči finální doleštění. Kdo nezkusil, neuvěří :D
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Môj prvý deck - moniatko

Príspevok od používateľa moniatko »

CharlieCh:
Možno je to tou fotografiou : ))
Nemám dobrý foťák. V reále vyzerá omnoho lepšie. Neušmudlane : ))
Kazetowich:
Vďaka : )
A UR nepoužívam lebo by som iné kazety nemala k dispozícii... Myslím že ich mám dosť na výber. Ale mne UR jednoducho vyhovujú : ) každý má svoj názor a môj je, že sa mi ich zvuk páči.
Napísať odpoveď

Návrat na "Yamaha"