Kotučák pre SILVERFOX NSK

деки и дальше плееры - цд, грамо vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Kotučák pre SILVERFOX NSK

Príspevok od používateľa Nstar »

Pekne, to su story. Ich muzika mozno nie je pre kazdeho ale jedna z naj a vobec nie len v CS. Hned by som isiel zaparit do Vecka sedemdesiatych rokov
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1922
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Kotučák pre SILVERFOX NSK

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Nstar napísal: Pondelok, 13. Mája 2019, 12:39 Pekne, to su story. Ich muzika mozno nie je pre kazdeho ale jedna z naj a vobec nie len v CS. Hned by som isiel zaparit do Vecka sedemdesiatych rokov
Vo V čku ešte pod Českým centrom som chvíľu zvučil,pod mojou taktovkou sa ta vybavil aj nový zvukový systém,nevie ako to ta teraz beží a minule som robil oproti koncert v starej tržnici.
To Marian Varga:Koľkokrát sme hromžili pri nosení jeho Hammondu,váha asi 150kg aj s podstavcom a ktomu ešte veľká bedňa Leslie-overdrive-to je bedňa vo vnútri vybavená rotujúcimi reprákmi a robí vo zvuku to povestné Hammond tremolo,väzby na vyšších registroch a vie aj simulovať drobné echo.Snima sa mikrofonom ako gitarové kombo,idealne dvoma mikrofonmi do sterea a paráda,zvuči sa to celé jednak mono linkou čistého organ zvuku a potom mics z toho Leslie.
Surový Hammond bez by hral proste len ako el.organ,Marian s tým vedel robiť kúsky,až klávesy lámal a nehovoriac od množstva prevalených a odpálených elektronok čo sme mu menili a porokoch sa diala aj výmena original Celestion reprákov vtej bedni,on práve technicky zručný moc nebol,aj kopec rozpadnutých káblov.
To Fedor Frešo:nie že hral na svojich nástrojoch ale aj zosík,efekty a bedne si staval sám a žiadny zázrak.Naposledy mal robené bedne krmené starými Teson a Audyn zosíkom z výroby bývalej tesly cez urovňový preamp a robili sme spolu aj nožný basový organ,ja som mu pomáhal s el.vyzera to ako spodné pedále pod organom,je to počuť u posledných albumoch Fermaty,hral na basu a do toho pridával také nízke basové zložky z tých pedálov,taký basový groove.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Kotučák pre SILVERFOX NSK

Príspevok od používateľa Nstar »

Daniel a nespiseme material na knihu? Vazne, kto uz toto zazil s legendami. To je sila.
Takze ak tu ktosi pocuva progrock a nahodou sa nedostal k CM, povinna jazda. Aby bola predstava co Daniel mal namysli tym povestnym Vargovym stylom odporucam druhu platnu z Konvergencii.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Kotučák pre SILVERFOX NSK

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

jhradec: Tak pardon, trochu jsem odbočil no..
Buď ti nerozumím nebo jsi mě nepochopil. Já tohle neodmítám, já na to nemám - z měsíčního výdělku 1 500Kč bys na to šetřil jak dlouho?
A mimo to, neměly tyhle složky spíš Sonet Duo? Dřív se výslechy běžně dělaly na Sonet, k čemu mít studiový magič na mluvené slovo.


Já sice už nějakou dobu nenahrával, ale nedělalo mi nějak extra problém na tyto pásy nahrávat, to jen když jsem to dost vyhulil, tak to pak bylo jen v tichých pasážích na opačné straně trochu slyšet, ale nebylo to nic dramatickýho..
Typ "CR" pásků AGFA WOLFEN je dost lesklý a přitom je z 50. let. U typů "C" a "CH", které jsou naopak matné a někdy i extrémně, jsem spíš měl problém s výškama, ale tyhle modely byly starší než "CR" a byly určeny na mluvené slovo při 38cm/s a pro hudbu při 76cm/s.
To je mi jasný, některý co tu mám jsou slepovaný poměrně často, ale zase ty slepky jsou kvalitní. Ano, občas narazím na takovou, kde se pásek prohne i do nepatrného "V" nebo je tam mezera, ale to si opravím.

Chci ale říct, že mě nějaký defekt či prasknutí vůbec nevadí, v těchto věcech jsem jiný než vy..


Jo a v ČRo se před BASFem používal ten AGFA WOLFEN. A myslím, že nezůstali jen u těchto dvou modelů, páč bych jich neměl takový zásoby. Ale je pravda, že LGR 30 a LGR 50 mám zastoupeny nejvíc. Těch SPR 50 LHL je ale nejmíň, tak nevím jestli ses nepřepsal..

No, tak to nebylo až tak hrozný, když Emgetony stály víc, ale v dnešní době je to poměrně dost.. Já za kus 1km pásku na AEG (bez ohledu na značku) utratil nejvíc asi necelých 200Kč.
Mě to ale nevymluvíš, že vyřazené pásky ze studií, co jsou (NĚKDY) prostříhané a jeté jsou na prd, já je mám rád a chci je sbírat, jen je to v dnešní době už celkem nemožný.
Tím však neříkám, že bych si někdy nezkusil koupit třeba kovovou cívku s NAB a jiným, asi vhodnějším, páskem. Mít takový mega-kotouč by se mi taky líbilo a vidět třeba značku TDK i na něčem jiným než jen na kazetách je celkem lákavý..


Jo a nic proti, ale kde mám ty věci nastudovat, teda i kdybych tomu snad porozumněl? Já ani nevím jak vypadá třeba zelený pásek LGR 40, který už roky chci, natož se pak dopátrat správného nastavování při nahrávání různých typů pásků.
Já se všem věcem učím sám bez pročítání mnohdy nedostupných manuálů - ať už jde o kotoučáky nebo počítače.

Zkus třeba pochopit i mě, já nikdy nepřišel do kontaktu s jinými stroji než jsou ty od Tesly - Sonet Duo, B3, B444, B70 mono, B73 a B115. A stejně jsem nikdy nepoužil ani ten přepis ze stopy na stopu a ani nevím jak se používá.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1922
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Kotučák pre SILVERFOX NSK

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Nstar napísal: Pondelok, 13. Mája 2019, 13:15 Daniel a nespiseme material na knihu? Vazne, kto uz toto zazil s legendami. To je sila.
Takze ak tu ktosi pocuva progrock a nahodou sa nedostal k CM, povinna jazda. Aby bola predstava co Daniel mal namysli tym povestnym Vargovym stylom odporucam druhu platnu z Konvergencii.
Taaak,ta su práve tie kreacie čo sa dá s tým Hammond dosiahnuť,myslím že sa to volá Eufonia ?!
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1922
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Kotučák pre SILVERFOX NSK

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Chlapci poopravím pásy v rozhlase,čo viem tak v Slovenskom bez úprav kalibrácii medzi 70-90-tymi rokmi bežali:
Basf-LGR 50, 30 P,PER 525
ORWO Typ 106,tie prežívali aj veľmi surové zaobchádzanie
Agfa PER 525,555
Televízia používala tiež ale na archiváciu Basf SM 900 a neskôr Ampex 487
Opus to je jiná,výhradne Basf SM 900,911 a AGFA PEM 468,mali dokonca v studiach zakázané pásy strihať,povinnosť bola aj na začiatku pásu nahrať referenčný signál 1 kHz/0 dB aj -10dB a identifikáciu kanálov,tiež vybaviť povinne zavádzačkami-zelená,modrá a pružkovaná modrobiela na začiatok,na konci červená,mono záznamy celožltou alebo bielou,výnimku tvorili tie pre vydávanie na vinyl,kde sa predeluje zavádzačkou každá sklatba,ktorá sa neprelína s druhou.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1922
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Kotučák pre SILVERFOX NSK

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Jo málokto vie ale Opus aj Supraphon mali master rekordery Studer A 80 na 1/2 palcové pásy,dvojkanál,takže stopa na takmer 6mm.Aj to sa vyrábalo ak berieme že bežne multitrack rekordery chodili na ten polpalec 4-8 kanálov,potom na 1 palec 8-16 kanálov a na 2 palec 16 a 24 kanálov.Výnimku tvorili stroje Na štvrť palca 4 kanály a to sa potom odvodilo vznikom kvadrofonie na konzumný trh.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Kotučák pre SILVERFOX NSK

Príspevok od používateľa Kazetowich »

chlapi - na tieto unikátne info vytvorte sólo vlákno - nie pod silverfoxov kotúčák ... to nik nenájde
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Kotučák pre SILVERFOX NSK

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

daniel00421: Jo, nějaký ty AGFA PER mám taky, mám pocit, že byly jedny stejný jako BASF LGR 30P - taky růžový a pak myslím i jiné barvy, jestli šedá, která zas byla pouze podobná na LGR 50 a pokud se nepletu, měla by být ještě i jedna žlutá podobná třeba na LR 56, ale teď o ní nemůžu najít info..

No, studiový ORWO nemám ani jednu cívku, jen ty krabice cos mi poslal a jednu svoji starou se zaváděčkou.

Hmm, zákaz stříhání? To by možná vysvělovalo to, jakto, že mám použité pásky, které jsou prakticky netknuté co se střihů i předělů od zaváděček týká..
Jo, tohle vím, zrovna tu mám jeden master pro singlovku, kde je první skladba "Taxmeni - Lilie skautská (1991 - Panton)" a druhou jsem neidentifikoval.. Na začátku jsou právě takový tóny v různých hlasitostech, co trvají 59s, ale zní nějak divně, jakoby ve stereu, což je na sinus celkem blbý..


Kazetowich: No však dyť je možnost :-), Daniel se tu sám ptal, zda má přidat nějaké info, tak by se to dalo vepsat tam či jen vložit odkaz na konkrétní příspěvek, aby to zbytečně neopisoval.
viewtopic.php?f=1&t=1209

A co mě se týká, tak já tu už napsal "slohovku" na WOLFEN pásky.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1922
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Kotučák pre SILVERFOX NSK

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Pozor Agfa per 525 je ružová a tie isté parametre Basf per 525 ale šedá,LGR 50 tiež šedá aj orwo,niake žlté pásy doma mám,nie sú v original krabičkách,no a poslal som ti šedostrieborné Shamrock.
Čo sa týka tých tých tonov ty to nevieš identifikovať,máš len štvorstop a stopy hláv nesedia,nezamieňať !!! polstop a štvostop nie sú kompatibilné a zaujímalo by ma tiež ako to prehrávaš ?Veľké pásy do Tesly nedáš,rýchlosť 38 nemáš a ak aj tak by si pekne dral tuie hlavy na Tesle,dodrbeš si zachvíľu to čo máš stroj a aj pásy.
Ja mám niake demáče a prehrávky country a folk kapiel na studio ak by niekto chcel,všetko mono celostop z doby 80 tych rokov,jo jetam aj niaky popík,pozrem,napíšem.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1922
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Kotučák pre SILVERFOX NSK

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Tak tu sú,bolo to medzi množstvom pásov z miestneho oblastného studia Chomutov a Ostrava-studio ČS rozhlasu Dr.Šmerala 2...hm.Sú k tomu aj fonotečné listy aj s obsahom piesní,podpis technika a zvukára.
Dosť som toho vyhodil najmä pásy so zlepkou na každom metri,tak za 30 kusov a rôzne druhy pásu polepené,hovorené slovo,niake rozhlasové hry,pri zázname to škodí,je to počuť a zmazal som,mal som pár ročníkov hudby pre spartakiadu na LGR 30 P,potreboval som rýchlo pásy tak som zmazal a bolo to ako master nahrané.
No tu su tie prehrávky a demá:
DEVORA-Kadaň album-romske
Hron a spol.
Invence
Jan Štulc
Knírači
Naruby
Naturál
Rychlíci a skupina C&W
Krásna Hôrka-hudobné námety F.Grigláka.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Kotučák pre SILVERFOX NSK

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

daniel00421: Já teda nevím, ale BASF PER je jen 368 a 528 a ne 525, ale možná ten výpis nemají kompletní, což bych se ale vzhledem k množství divil.. No, žlutý BASFky mám, jen ne moc, žlutou Agfu mám asi jen jednu nebo dvě..
Fuha, jsem netušil, že Shamrock byly stříbrné..

No asi máš pravdu, ale je divný, že hudba a jiné záznamy jsou v pohodě, ale tóny byly rozhašený..
To je pravda, proto taky chci ten magič co je přehraje, já si jen některé pásky kus odvinul (nestříhal !), přehrál do počítače a zrychlil. Pak jsem ten kousek navinul zpět na cívku, samozřejmě to není pevný návin jako od mašiny, ale co jsem měl dělat, když jsem byl zvědavej.
Jinak i monofonní nahrávky mi jely zvukově čistě na mono, proto nechápu ty tóny. A jen tak mimochodem, kotoučáky mají hlavy dělaný oproti kazeťákům debilně, nemají levý a pravý kanál u sebe, ale ob stopu, čímž se prolínají oba ze sousední stopou z druhé strany. No a díky tomuto uspořádání přehraju i půlstopý záznam na čtyřstopém přístroji.

Jo, hlavy tam jsou sice malinko odřené, ale na to kolik naběhaly hodin...


Šmarjo, tohle mi ani neříkej! Vyhazovat pásky..to je hnus.. Takový poklady tam mohly být a já něco podobnýho roky hledám po bazarech jak debil..
Jasně, že by se mi líbily nějaké mastery a ještě k tomu i s originální dokumentací, kterou si nějak ani neumím představit. K něčemu takovýmu se prakticky nedostanu..

No, tak z toho výpisu neznám ani jedno..
Napísať odpoveď

Návrat na "Decky, kotúčáky, gramofóny, CD a iné prehrávače"