Tesla Sm260 Hi-Fi

Moderátor: AdmineR

Kubrt
metál za zásluhy
Príspevky: 282
Dátum registrácie: Pondelok, 3. Júna 2019, 20:50
Bydlisko: Opava

Re: Tesla Sm260 Hi-Fi

Príspevok od používateľa Kubrt »

Vzpomínám si, když jsem byl ještě jinoch, stavěli jsme v HiFi klubu kdeco a dělali testy svých výrobků i kazeťáků a jelo u nás Sony. A mně odrazovali od SM260. Já se do něj z nějakého důvodu zamiloval a musel jsem ho mít. 5640Kčs... No a tak jsme v klubu seděli a testovali svoje kazeťáky. Byly tam Sony, Technics, Toshiba, Hitachi aaaaa moje Tesla. Byl jsem zprvu za outsidera, avšak ta moje Tesla dala všem na prdel. S rezervou. Kolega prodal Sony a my do klubu koupili s přispěním Svazarmu SM260... A už tehdy jsme věděli, že do audia opampy nepatří. Asi to bude platit navždy. Opampy ničí emoce ve zvuku...
Jedno mne dostává doteď, ten magič nemá nejlepší parametry, pásková dráha nahouby, kladky šmajdají, motory hučí, brumí a šumí. Ale hrají nejlíp... Howk
Hifisti poslouchají hudbu, highendisti svoje přístroje...
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Tesla Sm260 Hi-Fi

Príspevok od používateľa janvys »

Otázka do pranice, šla by na SM260(1) udělat manuální kalibrace? Bypasovat to co tam je, navrhnout nový obvod, vyhnat to na samostatný tišťák a nakonec na prázdné místo na předním panelu(je ho tam dost) vyhnat poťák?
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2275
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Tesla Sm260 Hi-Fi

Príspevok od používateľa orhore »

Vzhledem k tomu, že jde o dvouhlavák bych to viděl akorát na manuální regulaci Biasu. Jinak se s tím om*dáš k smrti :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Tesla Sm260 Hi-Fi

Príspevok od používateľa EZ647 »

Rovno ho prestavať na trojhlavu :D
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Tesla Sm260 Hi-Fi

Príspevok od používateľa janvys »

orhore napísal: Štvrtok, 18. Júla 2019, 20:33 Vzhledem k tomu, že jde o dvouhlavák bych to viděl akorát na manuální regulaci Biasu. Jinak se s tím om*dáš k smrti :D
Přesně, manuální bias by v podstatě stačil, hned bychom se dostali o třídu výš a umožnilo by to používat tento deck i ke kvalitnějšímu nahrávání, ne jen jako přehrávač...
SONY ES
Kubrt
metál za zásluhy
Príspevky: 282
Dátum registrácie: Pondelok, 3. Júna 2019, 20:50
Bydlisko: Opava

Re: Tesla Sm260 Hi-Fi

Príspevok od používateľa Kubrt »

Už to mám dávno v mojí upravené. Nicméně je lepší rec . level tam nemít. Omrdavam se z toho, než to nastavím... Zrušil jsem mikrofonní vstupy a vše kolem mikrofonů na desce.
Prílohy
Bias i rec . Level
Bias i rec . Level
Naposledy upravil/-a Kubrt v Piatok, 19. Júla 2019, 18:55, upravené celkom 1 krát.
Hifisti poslouchají hudbu, highendisti svoje přístroje...
Kubrt
metál za zásluhy
Príspevky: 282
Dátum registrácie: Pondelok, 3. Júna 2019, 20:50
Bydlisko: Opava

Re: Tesla Sm260 Hi-Fi

Príspevok od používateľa Kubrt »

Dolby B není až tak háklivé na nedodržení přesné úrovně. Takže ho už tam dávat nebudu. Věčinou když nastavím dobře bias, tak záznamové proudy celkem sedí...
Hifisti poslouchají hudbu, highendisti svoje přístroje...
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Tesla Sm260 Hi-Fi

Príspevok od používateľa janvys »

Kubrt napísal: Piatok, 19. Júla 2019, 18:49 Už to mám dávno v mojí upravené. Nicméně je lepší rec . level tam nemít. Omrdavam se z toho, než to nastavím... Zrušil jsem mikrofonní vstupy a vše kolem mikrofonů na desce.
Jo, to je přesně to co mě napadlo také, vyhodit oba mic vstupy a použít tohle ideální místo na poťáky. Velká paráda, opět smekám
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Tesla Sm260 Hi-Fi

Príspevok od používateľa janvys »

Tesla Delta. Dnes mega vzácný kousek. Zde za naprosto směšnou cenu. Pán neví co má doma. Když se někde objeví, jeho ceny se šplhají do tisíců. Nedávno se jeden na Aukru vyšplhal hodně přes 3000.....
Prílohy
Screenshot_20190827_071552.jpg
Naposledy upravil/-a janvys v Utorok, 27. Augusta 2019, 07:23, upravené celkom 1 krát.
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Tesla Sm260 Hi-Fi

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Vidím ho prvý krát ! :o :shock:
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Tesla Sm260 Hi-Fi

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

janvys: Hm, ten vypadá dost dobře. Taky to vidím prvně, ale u mě to není nic zvláštního, když znám mnohem míň strojů než zdejší sběratelé..

Za tuhle cenu bych ho hned bral, škoda, že už tam není.. Jen doufám, že ho zas nekoupila nějaká překupnická svi**..
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Tesla Sm260 Hi-Fi

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ja mám otázku, kto je ochotný za finančný obnos, či inú kompenzáciu dať dokopy tri stroje Tesla?
Všetko sa jedná o nefunkčné mechaniky, jedna SM260 a dve SM261.
Jeden kus 261 je viacmenej na diely, viem že tam chýbajú asi nejaké tlačítka a časti predného panelu, inak asi dobrý stav, mohol by som vybaviť dotyčnému aby za opravy dvoch kusov mu ten tretí ostal na diely, alebo na renováciu. Keď tak dajte vedieť niekto kto by mal záujem spraviť servis za prachy, alebo za darovanie toho tretieho kusu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Tesla"