Naše DIY, aneb co jsme vytvořili nejen v Hi-Fi

деки и дальше плееры - цд, грамо vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Naše DIY, aneb co jsme vytvořili nejen v Hi-Fi

Príspevok od používateľa orhore »

Zdravím tě crystalexi.
Tak teď jsem z toho nějaký zmatený kdo je učitel a kdo žák :) . Nicméně poklona před tím vším co jsi dokázal vymyslet a vyrobit :!: Třeba i spolu s Kubrtem. Určitě je fajn mít v blízkosti někoho s podobnými zájmy. Můžeš klidně i založit v příslušné sekci vlastní vlákno s popisem jak jsi tu verzi Revoxe A77 vyrobil. A nemusí zůstat jen u toho. Myslím, že by to zajímalo více lidí.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Naše DIY, aneb co jsme vytvořili nejen v Hi-Fi

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Urcite. Ved podla sledovania statistik len mizive percento ludi nieco napise. Ostatni len citaju. Skoda.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Kubrt
metál za zásluhy
Príspevky: 282
Dátum registrácie: Pondelok, 3. Júna 2019, 20:50
Bydlisko: Opava

Re: Naše DIY, aneb co jsme vytvořili nejen v Hi-Fi

Príspevok od používateľa Kubrt »

Nedalo by se toto vlákno přesunout na úvodní stránku? Udělal jsem chybu a neumím to zmenit
Hifisti poslouchají hudbu, highendisti svoje přístroje...
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Naše DIY, aneb co jsme vytvořili nejen v Hi-Fi

Príspevok od používateľa janvys »

orhore napísal: Utorok, 25. Júna 2019, 09:50 ale asi nepostavil třeba mechaniku od nuly.
Jasně že ne, mechanika zůstala původní, jen jsem použil jiné hlavy a dobré odstíněné kabely než originál. Její ovládání zůstalo víceméně také stejné, pouze jsem použil namísto mikrospínačů destičky jako to má Condor nebo SM260. Ostatní jsem podle schémat postavil znovu za použití výhradně klasických součástek, žadné mikro smd apod., to ani tenkrát nebylo :) Tišťáky mi leptal kamarád, kreslil jsem si je sám. Použil jsem modulový systém namísto propojovacích kšand. Do centrální desky byly zasunuté jednotlivé tišťáky něco jako ve stolním počítači. Jak už jsem psal, okopíroval jsem v podstatě původní Philips deck a brutálně upravil. Nevymýšlel jsem celý deck od nuly. Prostě jsem překreslil originální schémata na obrovský pauzák (táta byl architekt a já používal jeho velké rýsovací prkno :) ) a začal postupně překreslovat a rozdělovat jednotlivé obvody na samostatné celky včetně jejich úprav. Trvalo mi to asi 10 měsíců než to bylo hotové a spousta těch úprav bylo inspirováno amárem, kde tehdy vycházely skvělé návody.
Celkové rozměry decku byly větší, pouze šíři jsem chtěl mít 43cm aby mi to ladilo s ostatníma komponentama. Vysoké to bylo asi jako GX75
SONY ES
crystalex
nováčik
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pondelok, 24. Júna 2019, 12:12
Bydlisko: Opava

Re: Naše DIY, aneb co jsme vytvořili nejen v Hi-Fi

Príspevok od používateľa crystalex »

Děkuji za přivítání . S tím Revoxem to bylo vcelku jednoduché. Ke stávající A77 se naskytla možnost zakoupit na náhradní díly vrak A77 ale to torzo bylo velice zachovalé. Chyběly motory,brzdy kompletní zdroj, kryty a knoflíky. Opustila mně myšlenka nechat to torzo na náhradní díly, protože k disposici byl osazený most s hlavami a spojové desky,ovládací horní panel, tlačítková sestava a tak jsem se rozhodl vše chybějící dokoupit a ubastlit si další A77.Veškerou dokumentaci a měřicí techniku mám k dispozici, nastavovací pás jsem si nahrál na svém celostopém Studeru B62.Magnetofony jsou mojí zálibou a potřebou již od roku 1957. Uf.....
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Naše DIY, aneb co jsme vytvořili nejen v Hi-Fi

Príspevok od používateľa janvys »

Kubrt napísal: Utorok, 25. Júna 2019, 18:53 Máš chlape. Jsem na tom podobně. Šediny, dům, dcera, firma, doma skorozena aaaa dílna.
A radost u srdce že ještě vidím, slyším a ruce se mi neklepou. A dokud tu budu, budu něco tvořit. Tak se nevymlouvej a sakra bez do toho
No fakt, už na to nemám, hlavně ten čas, který tehdy byl, teď prostě není. A znalosti které kdysi byly už se také vypařily z větší části. Byl to můj koníček, nikoliv obor, takže jakmile jsem se tomu přestal věnovat a učit se nové věci, všechno šlo do kopru.
Dcera mluví plynule 4 jazykama, ale na techniku bohužel není, takže jsem v tom sám a samotnýmu se mi už do ničeho takovýho nechce.
Jo, občas přemýšlím, že bych vykuchal nějaký deck a udělal to jako tenkrát, jenže vždy narazím na ten čas a věci které mají prioritu, což jsou v poslední době hlavně věci kolem domu nebo stavím antény.

Fotky jsem měl, ale při jednom generálním úklidu někdy před 10 lety jsem je tuším vyházel společně s dalším. Možná někde najdu výkresy protože ty jsem si vždycky schovával, nevím. Každopádně dodnes si pamatuju komu jsem ten deck tehdy (za cenu součástek) prodal, takže jestli se mi ho podaří kontaktovat, bude fotek milion.
SONY ES
Kubrt
metál za zásluhy
Príspevky: 282
Dátum registrácie: Pondelok, 3. Júna 2019, 20:50
Bydlisko: Opava

Re: Naše DIY, aneb co jsme vytvořili nejen v Hi-Fi

Príspevok od používateľa Kubrt »

Jestli ses kapku nerozdal a nezbývá ti mnoho sebe pro tebe...
Hifisti poslouchají hudbu, highendisti svoje přístroje...
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Naše DIY, aneb co jsme vytvořili nejen v Hi-Fi

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

crystalex: Tak tě tu mezi námi taky vítám :-).

Musím říct, že se v tom taky vyznáš, ostatně, jak tu tak koukám, tak všichni jsou na tom mnohem, mnohem líp než třeba já, ale tak každýmu jde dobře něco jinýho.

Ten gramofon na předešlé stránce vypadá tedy hodně draze a poměrně minimalisticky. Tu minimalisticitu rozhodně nemyslím nijak špatně, tak to prosím ani tak nepochop, mě osobně se prostě líbí, když má nějaký přístroj hromady funkcí a i když třeba nějakou ani nevyužiju, jsem rád, že tu možnost mám.

Ale rozhodně chválím co jsi dokázal. Ono v tomto se už spíš týká i jakéhosi umění v kombinaci s postavením funkčního přístroje.
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Naše DIY, aneb co jsme vytvořili nejen v Hi-Fi

Príspevok od používateľa jhradec »

Tedy musím se přiznat, že laťka je nastavená velmi vysoko. Prakticky žádný ze svých projektů jsem nedotáhl do takové dokonalosti. Jakž takž , s vodřenejma ušima gramofon ( co jsem dělal před 30ceti lety) byl dotaženej. Snad ho i nafotím ( nemám doma).
Tak ještě jednou: klobouk dolů.
Ale píšu sem pro jiný účel. Strávil jsem několik let postupným vývojem - a nedokončeným- třímotorového RtR. Zbyly mi z toho projektu různé zajímavé díly a na druhou stranu i zkušenosti- ano, mluvím o mechanice. Takže pokud se najde někdo s potenciálem dotáhnout to do zdárného konce- je to všechno k dispozici. Mým původním zadáním byl profesionální čtvrtpalec, ale motory z Jansena ( nejlepší na světě ) by utáhly i palec.
Kubrt
metál za zásluhy
Príspevky: 282
Dátum registrácie: Pondelok, 3. Júna 2019, 20:50
Bydlisko: Opava

Re: Naše DIY, aneb co jsme vytvořili nejen v Hi-Fi

Príspevok od používateľa Kubrt »

Chlapi čekal jsem, že tu něco přidáte. Neříkejte, že za Vámi nic... Třeba, děti, milenky, milenci, baráky, auta pojízdné i ty zrušené, motorky, tříkolky, koloběžky, berle, židle, stoly, poličky,.... Cokoli jste kdy spáchali...
Hifisti poslouchají hudbu, highendisti svoje přístroje...
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Naše DIY, aneb co jsme vytvořili nejen v Hi-Fi

Príspevok od používateľa oneeeee »

ale hej . niečo sa robilo . pred 25 rokmi som si spravil farebnú hudbu . ale iba ako kus do zostavy . nikdy som ju na žiarovky nepustil . nebolo treba . rozmery to malo 440 x 60 . predný panel zobrazoval hada v červenej , po prepnutí v zelenej farbe , z ľava do prava a naopak . , vtedy som použil dostupné izostaty a ploché káble . ploché ledky som v strede prebrúsil a prelepil čiernou gumou. vyzeralo to akoby tam boli dve . baba ale mala prednosť . časom s toho zmizli izostaty , a skončilo to v šrote .
potom prišla éra satelitných prijímačov - analogových . to stačí . nechce sa mi písať.
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Naše DIY, aneb co jsme vytvořili nejen v Hi-Fi

Príspevok od používateľa janvys »

NSK má pravdu
Naposledy upravil/-a janvys v Sobota, 20. Júla 2019, 23:01, upravené celkom 2 krát.
SONY ES
Napísať odpoveď

Návrat na "Decky, kotúčáky, gramofóny, CD a iné prehrávače"