AKAI GX-75 MK II

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2327
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: AKAI GX-75 MK II

Príspevok od používateľa orhore »

Právě že mezi MKI a MKII je dost velký rozdíl jak v zapojení, tak i v použitých dílech. Konkrétně ta mazací hlava je rovněž jiná. Viz screenshoty ze servisních manuálu kde si to můžeš porovnat. Navíc při použití zrcadlové kazety je vidět, že pásek u MKII vůbec o hranu mazací hlavy netlačí.

Obrázok Obrázok

Pásková dráha MKI
Obrázok

Pásková dráha MKII
Obrázok

Zdroj obrázků: tapeheads
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2443
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: AKAI GX-75 MK II

Príspevok od používateľa oneeeee »

ja mám GX67 a nič také tam nepozorujem . možno , ako to už býva zvykom , vyžšie modely sú prepchaté sprostosťami a tak sa tam na niečo zabudlo , alebo dorobilo kurvítko . najvyšší model ne-znamená najvyššiu kvalitu.
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: AKAI GX-75 MK II

Príspevok od používateľa Kazetowich »

oneeeee napísal: Štvrtok, 6. Júna 2019, 20:41 ja mám GX67 a nič také tam nepozorujem . možno , ako to už býva zvykom , vyžšie modely sú prepchaté sprostosťami a tak sa tam na niečo zabudlo , alebo dorobilo kurvítko . najvyšší model ne-znamená najvyššiu kvalitu.
Suhlas.
Casto je najlepsi ten co je pod najvyssim modelom.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2327
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: AKAI GX-75 MK II

Príspevok od používateľa orhore »

To je velmi zjednodušený pohled i když občas pravdivý. Při větší složitosti je vždy větší šance na nějaký bug. V případě tohoto decku ani nejde o "kurvítko", ale o nedomyšlení důsledků při vývoji a výrobě. Už jsem to psal jinde. Ten tlak na rychlost výroby a vydávání nových řad díky konkurenci byl obrovský a tak se občas něco nepovedlo. Platí to i dnes! Ale v čem bych se pak vrtal, kdyby tam žádné nedostatky nebyly :?: :)
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: AKAI GX-75 MK II

Príspevok od používateľa Kazetowich »

ja som asi moc jednoduchý človek Orhore ... čo už
janvys odjebal šmahom ruky polovicu svetovej produkcie aut ako šrot a tam sa veselo tlieskalo - nevadí
Ono ale pri vlajkovej lodi, ktorá stála majland (nejaký deck napr.) obhajovať nejaký nedostatok nie je namieste. Pretože ak kupuješ a platíš (teda aspon volakedy) - tak čakáš fakt kvalitu. Nie nejaký nedojebok. Nie nadarmo na tom makali teamy inžinierov - a príde mi to ako úžas, keď ty sám po nich nájdeš chyby ... akože čo ??? :shock: no ne???
Nebavíme sa o nejakej seanse mladých rádioamatérov na zájazde v Dolnom Smokovci ! Ale špičkovom teame zamestnancov/inžinierov (napr. Technicsu) !!!
Proste keď tam dajú nejaký blokovací kokotár alebo zmršia zapojenie "zeme", tak je to hádam neospravedlniteľné ! Alebo v tomto prípade tá ojebaná mrdka je ok, ale talianske a francúzske autá sú nahovno? Či mi niečo ušlo ?
Nemecké (pardon - SRN) autá sú fasa - podla mňa teda ani náhodou :lol: -ale akože kašlem už na to - každý si vyberie a odtrpí to svoje ...
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: AKAI GX-75 MK II

Príspevok od používateľa Kazetowich »

obaja ste s janvysom šikulky - ale včera ma nasral ten prejav "všetkoviem a všadesombol" - to je duch Slovanetu.
Tento web vznikol ako únik odtiaľ.
Peace :mrgreen:
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2327
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: AKAI GX-75 MK II

Príspevok od používateľa orhore »

Kazetowich - je to holt fórum takže neshoda názorů se může objevit. Automobilům nerozumím vůbec, takže netuším který je lepší či horší. Pokud je nějaký majitel spokojen s tím co má, tak je to jen dobře.
Co se týče decků, tak ani v této oblasti nejsem všeznalý - stále se učím. Na první pohled to vypadá, že u některých to výrobce odfláknul. Ale i s těmi nedostatky to fungovalo a splňovalo nějaké požadavky dle norem. Že si to člověk posléze vylepší je už druhá věc. Teď mě napadlo, že i auta si nadšenci často vylepšují, takže to vlastně funguje napříč všemi odvětvími. Ber to tak, že dokonalou věc nejde nikdy vyrobit. Proto také vznikají inovované verze (MKII, MKIII atd) a nebo se vůbec nepokračuje. Takový je život ;)
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10259
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: AKAI GX-75 MK II

Príspevok od používateľa EZ647 »

S tou mazacou hlavou by sa to možno týkalo aj môjho nízkeho modelu Akai DX57 ale problémy s umazávaním výšok som si nevšimol, jedine nezhoda kolmosti medzi strojmi navzájom, ale to je zase problém niečoho iného a nie mazacej hlavy.
Na tapeheads som našiel aj texty kde sa spomínali problémy magnetoiskricie mazacej hlavy len na niektorých alebo všetkých kazetách TDK SA a SA-X, čo je tiež zaujímavé.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2327
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: AKAI GX-75 MK II

Príspevok od používateľa orhore »

Ne, tohle bylo probíráno u modelů GX-75,95 MKI. U verze MKII byla použita jiná mazací hlava. Buďte v klidu. Opotřebením té mazací hlavy i tak klesá tento efekt.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: AKAI GX-75 MK II

Príspevok od používateľa Kazetowich »

orhore napísal: Piatok, 7. Júna 2019, 12:14 Kazetowich - je to holt fórum takže neshoda názorů se může objevit. Automobilům nerozumím vůbec, takže netuším který je lepší či horší. Pokud je nějaký majitel spokojen s tím co má, tak je to jen dobře.
Co se týče decků, tak ani v této oblasti nejsem všeznalý - stále se učím. Na první pohled to vypadá, že u některých to výrobce odfláknul. Ale i s těmi nedostatky to fungovalo a splňovalo nějaké požadavky dle norem. Že si to člověk posléze vylepší je už druhá věc. Teď mě napadlo, že i auta si nadšenci často vylepšují, takže to vlastně funguje napříč všemi odvětvími. Ber to tak, že dokonalou věc nejde nikdy vyrobit. Proto také vznikají inovované verze (MKII, MKIII atd) a nebo se vůbec nepokračuje. Takový je život ;)
opravim ťa - nie je dôvod ani snaha vyrobiť dokonalú vec, lebo potom by nepredali tie ostatné - a výrobci s legendárnym zvukom ako sansui, pilot a pod ... skrachovali - lebo niekto si kupil jeden sansui a bol spokojny do konca života. Idealne z hladiska vyrobcu, ked to neprežije ani záruku! No ich výrobky prežívajú dodnes a sú cenené a obľúbené. Pritom tí výrobcovia už neexistujú - ostatní sa z toho poučili a robia kurvítka, aby to neprežilo záruku o viac ako pol roka :)
Preto sa študuje marketing ... robia umelo kurvítka ... je to celá veda.
Tuším sa to nazýva kokotským názvom ako "trvalo udržiteľný rast"? :lol: :lol: Super výraz - podobne ako"ludské zdroje"
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2327
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: AKAI GX-75 MK II

Príspevok od používateľa orhore »

No, možná.... máš pravdu.
Kdysi dávno v 90 letech jsem dával TV do opravny. Poctivě jsem napsal všechny nedostatky, které to mělo. Po 14 dnech mi volali, že televize je opravená. Když jsem přijel, tak mi opravář vysvětlil, že ne vše jde opravit, že se jedná o tzv vlastnost TV a že by se musela "upravit" což by již nebylo v souladu se servisním manuálem a ohrozilo by to jeho samotného. Dále mi vysvětlil, že se produkty vyrábějí tak, že se stanoví cena a hrubé požadavky na vzhled a funkčnost. Až pak se začne tým inženýru starat jak to vlastně celé vymyslet a vyrobit za tu cenu!
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10259
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: AKAI GX-75 MK II

Príspevok od používateľa EZ647 »

orhore napísal: Piatok, 7. Júna 2019, 12:34 Ne, tohle bylo probíráno u modelů GX-75,95 MKI. U verze MKII byla použita jiná mazací hlava. Buďte v klidu. Opotřebením té mazací hlavy i tak klesá tento efekt.
výborne, vyberám pilník a obrúsim hrany hlavy :D
a vlastne už mám odštiepené na výstupej hrane hlavy, no dobre, ale keď tot ak vezmeš, veľa výrobcov s dual capstanom používali tie miniaturné mazacie hlavy, a čo Technics autoreverse? u tohto typu bola tiež mazacia hlava mini hneď vedľa kombinovanej s ktorou sa otáčala, nemáš niekde ten zoznam prístrojov trpiacich touto závadou?
a jasne chápem, len modely GX75/95MKI, ale aj tak
Napísať odpoveď

Návrat na "Akai"