AKAI GX-75 MK II

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2280
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: AKAI GX-75 MK II

Príspevok od používateľa orhore »

List je zde. Nejsou to všechy stroje a je to od nejhoršího po nejlepší. Yamahu KX-930 jako vítěze (nejhorší) shodou okolností také mám. Někdy testnu na normálce :D . To měření bylo prováděno na úplně nových strojích kde je ta hlava ještě neopotřebovaná. Ten akai gx-95 tam stejně moc nesedí, což jsem si všimnul až teď. Je to ze třetí ruky tenhle seznam, tak to berte s velkou rezervou :!: Někdy možná udělám test těch úmazů na výškách. Ta procedura není nijak složitá.

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: AKAI GX-75 MK II

Príspevok od používateľa oneeeee »

mini mazacie hlavice
Prílohy
2.jpg
3.jpg
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Kubrt
metál za zásluhy
Príspevky: 282
Dátum registrácie: Pondelok, 3. Júna 2019, 20:50
Bydlisko: Opava

Re: AKAI GX-75 MK II

Príspevok od používateľa Kubrt »

Děkuji za vyčerpávající zprávy. Ani jsem netušil, že zde najdu odpověď. Bylo mi líto 75ku vyřadit. Jen, vím, mezi Mk1 a Mk2 jsou podstatné rozdíly. Chtěl jsem říct, že po úpravách (opampy, kondy, malá úprava korekcí v zaznamovych i snímcích obvodech) je zvuk v podstatě totožný s upravenou Mk2... Rozdíl je už tak malý, že nestojí za pozornost. Jsem rád, že jsem tady mohl popsat problém a najít odpověď. Děkuji
Hifisti poslouchají hudbu, highendisti svoje přístroje...
Kubrt
metál za zásluhy
Príspevky: 282
Dátum registrácie: Pondelok, 3. Júna 2019, 20:50
Bydlisko: Opava

Re: AKAI GX-75 MK II

Príspevok od používateľa Kubrt »

Co mne u Mk1 trápí je ze nemohu plně nastavit páskovou dráhu, Tedy záznamovou a snímací hlavičku samostatně a musím tolerovat jistou fázovou odchylku. Stejně jednou pořídím i Mk2. Třeba nabídněte. I GX95 Mk2. Přeji pěkný den
Hifisti poslouchají hudbu, highendisti svoje přístroje...
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2280
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: AKAI GX-75 MK II

Príspevok od používateľa orhore »

MKI se dá vyladit do lepší formy což jak píšeš se ti i povedlo.
Ano, MKII má rozdělené nastavení záznamové a snímací hlavy. Ono to může mít své kouzlo pro přesné nastavení, ale ... Sice záznamovou hlavu zkalibruješ aby byla v dokonalém souladu se snímací, ale problémem jsou používané kazety. Co kus to originál a bude se to rozcházet opět. S tímhle se boj nedá vyhrát. Plastové výlisky kazet ovlivňují výsledný azimut bohužel daleko více než by si člověk myslel.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10177
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: AKAI GX-75 MK II

Príspevok od používateľa EZ647 »

Tak, ako sa písalo v článku Terence O´Kellyho o ,,kazetovom bývaní,, :)
Ktorý je tu niekde aj preložený :P
http://www.ant-audio.co.uk/Tape_Recordi ... ousing.pdf
Kubrt
metál za zásluhy
Príspevky: 282
Dátum registrácie: Pondelok, 3. Júna 2019, 20:50
Bydlisko: Opava

Re: AKAI GX-75 MK II

Príspevok od používateľa Kubrt »

Ano máš pravdu. Boj s kazetama je věčný... Nevyhrajem. Léta jsem hledal etalon mezi kazetakama. Neni! Jeden má to co zas druhý nemá atd... Dnes hrají na upravený RS-BX 808. Pokud bude zájem mohu popsat vylepšení. Mám v něm amorfni hlavy Canon a mírně úpravy v snímací části. A už to měnit asi nebudu. Mám jich asi 4ks v různém stádiu rozkladu a cerpam N.D. Je to krásný kultivovaný stroj. Alespoň dle mého... Je neutrální a velmi vyvážený. A hlavně má humidoeae. To je můj pracovní název pro příjemné hifi...
Hifisti poslouchají hudbu, highendisti svoje přístroje...
Kubrt
metál za zásluhy
Príspevky: 282
Dátum registrácie: Pondelok, 3. Júna 2019, 20:50
Bydlisko: Opava

Re: AKAI GX-75 MK II

Príspevok od používateľa Kubrt »

Pokud nebudeš mít nic proti a povolíš mi úpravu dle Tvého, pokusím se ještě vyladit záznamové korekce v 75tce. Je velmi zajímavá Tvá koncepce úpravy zaznamovych korekci. I když rady jsem problém neměl...
Hifisti poslouchají hudbu, highendisti svoje přístroje...
Kubrt
metál za zásluhy
Príspevky: 282
Dátum registrácie: Pondelok, 3. Júna 2019, 20:50
Bydlisko: Opava

Re: AKAI GX-75 MK II

Príspevok od používateľa Kubrt »

No koukám jak mi roste hodnost. Z ucha už budu i desiatnik... Stačí vojín...
Hifisti poslouchají hudbu, highendisti svoje přístroje...
Kubrt
metál za zásluhy
Príspevky: 282
Dátum registrácie: Pondelok, 3. Júna 2019, 20:50
Bydlisko: Opava

Re: AKAI GX-75 MK II

Príspevok od používateľa Kubrt »

Ještě, zvažuji proti přírodě zrušit u 75ky dual capstan. Jsou tam s tím jen patálie. Nastaviš a čas to zas změní. Brzdy, přítlaky, řemínek... Dá se vyladit i bez druhého capsainu. A stabilita bude asi trvale udržitelná. Více než doposud. Nemám přístup k dílům. Asi nové řemínky, obložení mezikola a hlavně obe kladky... Už mě to až tak nebaví, pořád dokola. S 808čkou jsem tyto problémy nikdy neměl. Jak říkal náš servisák z Opavy, kdo má akai ti zaplakaj...
Hifisti poslouchají hudbu, highendisti svoje přístroje...
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2280
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: AKAI GX-75 MK II

Príspevok od používateľa orhore »

Kubrte - co je zde na fóru napsáno, tak nepodléha žádnému autorskému právu, takže klidně odsud čerpej a upravuj co je ti libo ;) . Budu velmi rád pokud někdo vyzkouší moji modifikaci a podělí se o informace.

Pokud jsi opravdu spokojený s úpravou svého RS-BX808 tak založ nové vlákno a můžeš vše popsat a vložit i fotografie. Ty mnohdy řeknou více než tisíce slov. Já vlastním novější model RS-BX828 i s dálkovým ovládáním. Úpravy jsem dělal dle A.Nikitina. Vnitřně jsou to totožné stroje až na modul dálkového ovládání.

S dual capstany bývá občas problém u každého decku. Určitě bych jej ale neodstraňoval. On dokáže daleko přesněji vést pásek přes hlavy než jednoduchý capstan. Je bohužel náročný na správné seřízení tahů na obou stranách vedení pásky. Co je zrovna v případě GX75,95 verze MKI i MKII trochu zádrhel je větší vybíravost v případě kazet. I přes důkladné nastavení dráhy i hlav se ne vždy sejdou azimutově s ostatními decky. Nejlíp sedí s různýmí kazetami akorát decky Technics pokud jsou mechanicky správně vyladěny.

Kladky pro Akai jsem kupoval od Mihoka z ebay. Dovolím si tvrdit, že jsou ještě lepší kvality než originál. Mihok sice neprodává přímo pro Akai, ale do tohoto modelu pasují přesně ty co jsou určeny pro Sony a jiné co mají požadovaný rozměr.
Kubrt
metál za zásluhy
Príspevky: 282
Dátum registrácie: Pondelok, 3. Júna 2019, 20:50
Bydlisko: Opava

Re: AKAI GX-75 MK II

Príspevok od používateľa Kubrt »

Arhore 808 i 828 jsou stejná modelová řada. Jen 828 má dálku. Jinak jsou totožné. A omlouvám se za chytrolinství. Není to úmysl... Mám i tento... Ale nemám tu dálku. Já nejsem dobrý pisálek. Ale vlákno o těchto strojích rád časem založím. Jsou moje srdcovka, poslední ze série kdy vyrobili krásné stroje... Už mne tu kluci naučili vkládat fotky... Origo nehrály nejlíp, ale po úpravě hrajou úžasně. Díky za typ... Po přečtení Tvých příspěvků, nemohu v pečlivosti konkurovat. Nemám takovou zručnost... Ale zbastlim ledacos...
Hifisti poslouchají hudbu, highendisti svoje přístroje...
Napísať odpoveď

Návrat na "Akai"