AKAI GX-75 MK II

Moderátor: AdmineR

Kubrt
metál za zásluhy
Príspevky: 282
Dátum registrácie: Pondelok, 3. Júna 2019, 20:50
Bydlisko: Opava

Re: AKAI GX-75 MK II

Príspevok od používateľa Kubrt »

Rád ještě kutím v elektronice a rád byc založil i vlákno "naše výtvory hifi", nebo tak něco. Aby kluci ukázali co v životě ubastlil a vyrobili. A čím si obohatili život.
Hifisti poslouchají hudbu, highendisti svoje přístroje...
Kubrt
metál za zásluhy
Príspevky: 282
Dátum registrácie: Pondelok, 3. Júna 2019, 20:50
Bydlisko: Opava

Re: AKAI GX-75 MK II

Príspevok od používateľa Kubrt »

Zpět ke Gx75. Hledám machra na mechaniku. Stále má můj GX mírné tremolo. Poradíte?
Hifisti poslouchají hudbu, highendisti svoje přístroje...
Kubrt
metál za zásluhy
Príspevky: 282
Dátum registrácie: Pondelok, 3. Júna 2019, 20:50
Bydlisko: Opava

Re: AKAI GX-75 MK II

Príspevok od používateľa Kubrt »

A nakonec jsem si všiml, že jsi uvedl že 828 má dálku... Mám lépe číst... Omlouvám se
Hifisti poslouchají hudbu, highendisti svoje přístroje...
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2317
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: AKAI GX-75 MK II

Príspevok od používateľa orhore »

Kubrt napísal: Pondelok, 17. Júna 2019, 22:54 Zpět ke Gx75. Hledám machra na mechaniku. Stále má můj GX mírné tremolo. Poradíte?
Nemáš moc vysoký tah na levé straně unášeče? A nebo nedej bože prasklou gumu v dual capstanu? Spojuje oba setrvačníky.
Nastavení tahu (brzdy) na levé straně je na obrázku. Je tam pružina a zářezy. Ale je to mechanika z MKII, takže nevím zda se neliší od MKI.

Obrázok
Naposledy upravil/-a orhore v Nedeľa, 28. Júla 2019, 09:19, upravené celkom 1 krát.
Kubrt
metál za zásluhy
Príspevky: 282
Dátum registrácie: Pondelok, 3. Júna 2019, 20:50
Bydlisko: Opava

Re: AKAI GX-75 MK II

Príspevok od používateľa Kubrt »

Kouknu zítra. Nemám měřící kazetu tahů.
Hifisti poslouchají hudbu, highendisti svoje přístroje...
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2317
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: AKAI GX-75 MK II

Príspevok od používateľa orhore »

Taková kazeta není ani zapotřebí. Je třeba nejdříve zjistit kde vzniká odpor a kolísání. Ještě bych odkrytval vrchní kryt a zkusil ručně protočit setrvačníky jestli nedrhnou a zda se volně otáčejí. Odpor tam samozřejmě nějaký bude díky gumovému propojení obou setrvačníku. Ale nesmí to zadrhávat či mít extrémní odpor.
Kubrt
metál za zásluhy
Príspevky: 282
Dátum registrácie: Pondelok, 3. Júna 2019, 20:50
Bydlisko: Opava

Re: AKAI GX-75 MK II

Príspevok od používateľa Kubrt »

Točí se volně, to už jsem prověřoval. Koupil jsem jej od věcného sťourala a myslím že se zvedají výše hlavičky. Šroubek byl povolen a poloha nastavení je jinde než u mé GX9. Mají téměř stejnou mechaniku... Je tam šroubek po výjezdu hlav. Ale jak to zjistit... Každopádně zjistím tuhost levé brzdy.
Hifisti poslouchají hudbu, highendisti svoje přístroje...
Kubrt
metál za zásluhy
Príspevky: 282
Dátum registrácie: Pondelok, 3. Júna 2019, 20:50
Bydlisko: Opava

Re: AKAI GX-75 MK II

Príspevok od používateľa Kubrt »

A taky se mi zdá slabý přítlak kladek. Když při přehrávání mírně zatlacim na pravou kladku, tremolo zmizí .
Hifisti poslouchají hudbu, highendisti svoje přístroje...
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2317
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: AKAI GX-75 MK II

Príspevok od používateľa orhore »

No to může souviset i s větším tahem na levé straně, ale také s kvalitou gumy kladky. Nevím v jakém stavu jsou, ale o malý přítlak se určitě nejedná. Pokud by kladka tlačila větší silou k hřídelce setrvačníku, tak by ložiska setrvačníku více trpěla. Takže kontrola - výměna kladek + kontrola tahů.

Když jsem měl v ruce poprvé ten svůj MKII, tak než abych zjišťoval co je špatně či dobře, tak jsem to rovnou všechno povyměňoval. Předtím vyčistil a znovu namazal kde bylo třeba. Stačí jedna věc a člověk pak hledá - zkoumá celé hodiny.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: AKAI GX-75 MK II

Príspevok od používateľa janvys »

Jo, přesně tak. Když jsem koupil deck, často jsem ho ani nezapnul a nechal ležet do té doby než mi dorazil servis kit. Povyměňoval jsem řemínky kladky a teprve pak začal používat protože bez toho je pak věčné hledání závady o nervy :D Lepší to udělat hned a najednou a je klid
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: AKAI GX-75 MK II

Príspevok od používateľa oneeeee »

ale popísať treba . každý názor sa cení . aj práca aj fotky , tak čakám.
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Kubrt
metál za zásluhy
Príspevky: 282
Dátum registrácie: Pondelok, 3. Júna 2019, 20:50
Bydlisko: Opava

Re: AKAI GX-75 MK II

Príspevok od používateľa Kubrt »

Já vím chlapi, Mate pravdu. Něco jsem zanedbal, nedal jsem nové díly, kde bylo třeba. A tak jsem trochu Stratil trpělivost... Začnu od začátku. Objednám někde servis kit a dám ho do šusu. Mi se do toho servisu moc nechtělo, ale vidím, kolik je tu nadšenců a to mne inspiruje. Tak diky
Hifisti poslouchají hudbu, highendisti svoje přístroje...
Napísať odpoveď

Návrat na "Akai"