Problémy DUAL-CAPSTANU a ako na ne?

деки и дальше плееры - цд, грамо vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Problémy DUAL-CAPSTANU a ako na ne?

Príspevok od používateľa janvys »

FixYourAudio napísal: Piatok, 21. Mája 2021, 14:28 Ach, take barbarstvo :shock: :shock: :shock:
To je ako keby som z hodiniek vytiahol sekundovu rucicku, aby ma netrapilo ze idu nepresne.

Co tak radsej ten dual capstan dat poriadne dokopy? Ked bol novy, urcite problemy nerobil.
Naprostý souhlas. Je to barbarství. Je o mně známo, že jsem zastánce dualcapsu. Řešit problém s páskovou dráhou tím, že z něj udělám single, je prznění. Vše se dá na dualcapsu opravit, když se chce. Kladky, předpětí, dráha atd všechno jde. Raději strávím 5 hodin seřizováním dual caps mechaniky a výsledek bude skvělý, než hodinu s jejím laciným vykastrováním
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Problémy DUAL-CAPSTANU a ako na ne?

Príspevok od používateľa oneeeee »

chystám sa na akai gx 67 . spravím aj video . kuchať ale nebudem .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Problémy DUAL-CAPSTANU a ako na ne?

Príspevok od používateľa EZ647 »

orhore: všetky komponenty mám, nový deck som nemal, kúpil som ho v roku 2008 cca
pán čo mi ho predal tvrdil že vymenil kladku, ale zjavne len hlavnú, ako som neskôr pochopil malá kladka ostala pôvodná, pretože v zásobe nemal tento rozmer, ale deck prvé roky po kúpe fungoval dobre aj tak
až budem mať fyzicky nové obe kladky, tak sa zase ozvem
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Problémy DUAL-CAPSTANU a ako na ne?

Príspevok od používateľa orhore »

Já byl (možná ještě jsem) velkým zastánce dual capstanu. Jenže když porovnám single vs dual, tak mi vychází lépe single. Ta určitá nekompatibilita mezi těmi systémy je poněkud nepříjemná. Jedna strana kazety ok, druhá mimo. A pak je tu rozklad pojiva a hlavně maziva pásků kazet. To udělá další zlo. Vzpomínám si na testování R2R s dual capstanem. Pěkné slovo nezaznělo :) . Když i A.Nikitin předělává občas dualy na single, tak je to k zamyšlení ;)
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Problémy DUAL-CAPSTANU a ako na ne?

Príspevok od používateľa Nstar »

v akých zhruba intervaloch je nutné riešiť tieto problémy, aké sú vaše skúsenosti. Ako ich vlastne riešite?
Petr
metál za zásluhy
Príspevky: 160
Dátum registrácie: Sobota, 30. Decembra 2023, 10:18

Re: Problémy DUAL-CAPSTANU a ako na ne?

Príspevok od používateľa Petr »

Nstar napísal: Utorok, 6. Februára 2024, 10:28 v akých zhruba intervaloch je nutné riešiť tieto problémy, aké sú vaše skúsenosti. Ako ich vlastne riešite?
To závisí hlavně na životnosti a kvalitě gumiček - capstan řemen, back tension řemen (u Sankyo mechanik), kladky ... A pak je důležitý správný tah (brzdění) odvíjecí cívky. U Sankyo mechanik to řeší zmíněný řemen, jiné mechaniky používají brzdu s filcem. Další nepříjemnosti může způsobit i vysoký tah navíjecí cívky. Stejně důležité je i nastavení páskové dráhy (poloha levé kladky, nastavení hlav). I takový náklon hlavy(v manuálech označovaný tilt) dokáže udělat pěknou neplechu. Dualcapstan mám teprve 3 roky a po seřízení šlape jako hodinky. Jak dlouho to vydrží, to netuším, musí poradit jiní.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Problémy DUAL-CAPSTANU a ako na ne?

Príspevok od používateľa orhore »

Je to tak jak píše Petr. Není více co dodat.
Akorát něco ze své zkušenosti, že nejblběji se nastavuje tah na levé straně (brzda) u Technicse. Navíc to byl první deck u kterého byly špatně nastavené tahy na obou stranách již od výroby. Nový deck, první kazeta a hned ji to sešrotovalo :D . To se psal rok 1993. Ale vše jde vyřešit úpravami.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Problémy DUAL-CAPSTANU a ako na ne?

Príspevok od používateľa Nstar »

páni ďakujem
Napísať odpoveď

Návrat na "Decky, kotúčáky, gramofóny, CD a iné prehrávače"