Dolby

деки и дальше плееры - цд, грамо vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

iwwo111
stará páka
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 00:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Dolby

Príspevok od používateľa iwwo111 »

Ale ano. Tie informacie su potrebné. Ja napriklad bažím po kazdej info o kazetách. Ale čas mi nedovolí skúmať viac, ísť do hlbky. Ja som skor konzument, co si rad vypočuje kazety. Zbieram ich, nahravam, ale nerad rozbalujem nové. Je mi ich lúto. Mam 100 kusov Emtec FE1, tak tam nahravam. A prave tam sa mi osvedcil postup s dolby C.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Dolby

Príspevok od používateľa EZ647 »

Aj mne je to ľúto, ale túžba to vidieť a otvoriť je väčšia, ak by som mal aj kazety ako boli na aukru raz za 300tis KC, nemal by som problém rozbaliť všetky a nahrať.
Čo je duplicitné väčšinou rozpredám, výnimočne si nechám, ale to už je skôr téma na iné vlákno.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Dolby

Príspevok od používateľa janvys »

No vidíš, a tu Maxell Metal od tebe jsem doposud nerozbalil, ještě jsem nerozhodl co na ni nahraju vzhledem k délce 120m.
Za to jsem ale rozbalil ultra drahou TDK SA-XG a nahrál, taky s tím nemám problém :)
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Dolby

Príspevok od používateľa EZ647 »

janvys napísal: Nedeľa, 29. Decembra 2019, 19:26 No vidíš, a tu Maxell Metal od tebe jsem doposud nerozbalil, ještě jsem nerozhodl co na ni nahraju vzhledem k délce 120m.
Za to jsem ale rozbalil ultra drahou TDK SA-XG a nahrál, taky s tím nemám problém :)
aby sme tu neboli offtopic na dolby, tak kľudne v debate môžeme pokračovať u mňa, s akoukoľvek témou ohľadne kaziet
https://www.vintagehifi.sk/viewtopic.ph ... &start=468
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Dolby

Príspevok od používateľa janvys »

Dolby C spolek do postele:
IMG_20200102_180615.jpg
Naposledy upravil/-a janvys v Štvrtok, 2. Januára 2020, 18:08, upravené celkom 2 krát.
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Dolby

Príspevok od používateľa oneeeee »

neskurví to nahrávku ? je tomu moc neverím.
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
pedro
stará páka
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:01

Re: Dolby

Príspevok od používateľa pedro »

Mašinky s Dolby a ich operáky-IO .
https://luckyx02.de/meine-tapedecks/dol ... e-vs-deck/
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Dolby

Príspevok od používateľa jhradec »

jen pro upřesnění, nejde o operační zesilovače, ale o specializované obvody pro dolby.
Dík za odkaz 8-)
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Dolby

Príspevok od používateľa Kazetowich »

tak asi na strojoch Pioneer CT-3000M a walkmane Aiwa je dobre nastavené DOLBY (pri nahrávaní dodržiavam aj vybudenie max po značku dolby na VU metroch - zodpovedá asi +2 dB na stupnici) - lebo to hrá super na hocijakej kazete (hocijaký typ aj vek) - zatiaľ som testoval tieto.
Zvuk aj výšky super. Šum zanedbateľný.
Prekvapivo kvalitne hrajú aj vôbec prvá TDK AD aj SONY FeCR - napriek veku cca 40 rokov !!!
Tá TDK SA bez debaty skvelá.
Prílohy
P1110901.JPG
P1110906.JPG
Naposledy upravil/-a Kazetowich v Sobota, 7. Marca 2020, 21:32, upravené celkom 3 krát.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Dolby

Príspevok od používateľa Kazetowich »

ešte otestujem Denon alebo Thats Metalku
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Dolby

Príspevok od používateľa EZ647 »

Mám tu TDK AD ako 46min a tiež dopadla vo všetkých deckoch, okrem môjho Pioneer, veľmi dobre. Na Pioneer dochádzalo k nejakým mechanickým zásekom a ešte som sa s tým nestretol.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Dolby

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Chcem sa podeliť o skúsenosť s použitím DOLBY NR a to v spojení - staručká kazeta Maxell LN a starý deck z prvej éry (do roku 1979) - myslím že tieto decky boli robené inak (neviem technicky vysvetliť) a boli aj optimalizované lepšie pre použitie so starými kazetami - napokon však vznikali v tom istom období a boli určené pre vzájomné použitie - je to teda logické.
Neskoršie kazety a decky už preto nemuseli až tak brať ohľad na to čo bolo, ale hľadeli "do budúcna" :)
Ale k meritu veci. Nahral som Maxell LN na Pioneeri (1979) s Dolby NR a aké bolo moje prekvapenie z výsledného zvuku ... Ono to hrá fakt veľmi dobre a prakticky šum je zanedbateľný - akoby to dolby presne odfiltruje len ten dobový charakter šumu - pri novších páskach je ten šum kus iný (jeho charakter) a to staré Dolby NR subjektívne presne akoby "nesedelo" presne na ten nový šum. Na Maxell LN je šum kus zrnitý a to Dolby NR je jednoducho ako stvorené naň. Zapnete Dolby NR a to zrno aj so šumom je preč.
Nie som technik-elektronik - takže toto je taký môj subjektívny poslucháčsky dojem - a možno na iných strojoch to bude zase inak. Celý tento kazetový svet je tak mnohotvárny - a preto je zaujímavý :)
A je na ňom stále čo objavovať ...
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Decky, kotúčáky, gramofóny, CD a iné prehrávače"