GRUNDIG CF 7500

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: GRUNDIG CF 7500

Príspevok od používateľa daniel00421 »

No,o pol noci znova zhodil mechaniku von,že idem kalibrovať kolmosť hlavy,správny imbus na skrutku pripravený a hobelejz,hlava skrutky pre imbus predretá ako keby sa ta hovado špáralo.Dnes mením za nový s krížovou hlavou čo som vytočil od mazacej hlavy z braku mechaniky Marantz decku...pokračujeme neskôr,idem polepiť epoxy aj niake ulámané diely od otvárania dvierok a dorazy krytu stroja.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: GRUNDIG CF 7500

Príspevok od používateľa daniel00421 »

No všetko ok pomenené,deck frčí na prvé zapnutie.Hlava aj otáčky nakalibrované,otáčky som nechal kmitať medzi 3150-54 pre prípad ťažších ťahov kaziet,10 kHz hlava na max čo išlo z kolmosti vytočiť na naozaj pár mV špičky urovne čo to dalo,oscilo takmer úzka ľadvina priečne na 90 stupňov.
Skúška nahrávky-záznam:
Hneď do oka padla nová odbalená UR MAXELL súčasnej produkcie pred room kupená z výpredalja skladu s kancelar potrebami po 1,2 Eur,výroba Malaysia-po autokalibrácii pripravená,zvuk dynamika ale aj frekv rozsah na počutie aj meranie takmer žiadny rozdiel od zdroja ani pokles záznamu.FOX po nakalibrovaní drží úroveň,žiadny pokles ale trocha v posluchu chýbajú také stredné vyššie pásma,pritom vysoké cinkavé výšky prekonávajú zdrojový signál.
To isté TDK AD z 90-tych,rovnako ako zdroj len zdvih záznamu ca 1-1,5 dB,Chromka Maxell XL II poslednej produkcie tiež po skalibrovaní dtto zvuk istý ako zdroj,zdvih +2dB,skýšam na nej dolby,B pod ca -20dB je dýchavičný,hodne ide pod úroveň výšok,zato C dolby zasa v celom pásme a vybudení dvíha trocha výšky,žiadne pozorovateľné plávanie zvuku,šum aj dynamika takmer ako zdroj signálu,proste paráda,vie si ten stroj poradiť s čímkoľvek,ešte skúsim Emgeton.
Autokalibrácia funguje tak že deck má zdroj generator na 400 a 10 000Hz a pri zopnutí kalibruje pravý kanál vnútorný 400 Hz a ľavý nahráva na striedačku kanálov 10 kHZ,potom po ca 10 sec.prevíja späť,znova púšťa na ca 3-5 sec play a zdvíhajú sa otáčky capch motora asi cez 1xnásobok kým nie je zo 400Hz asi 1kHz a číta sekundu a prevíja na počiatočné miesto a indikátor vykáže červeným popisom cal.a ideš nahrávať.Trochu iný systém ako u japoncov ale funguje.
Pri preradení na chrome a metal sa mení frekvencia mazacieho a bias oscilátora zo 120kHz normal na 140kHz.
Deck nemá žiadne trimre na ladenie intern bias,jedíné:otáčky,prehrávacia úroveň,záznamová úroveň,symetria kanálov indikátora a trimre pre správne nastavenie prevádzkových napätí zdroja,inak čo sa týka práve bias a korekcii sú síce osadené pevné odpory ale je na doske pl.spojov aj predvurobené miesto na osadenie trimrov,ale zatial ako deck vykazuje svoje vlastnosti tak nie je potreba,beží na 100%.
Celkovo,jasná vrcholová páka čo ide o zvul,komfort dávam +++++,veľa japoncov by sa mohlo z jednoduchosti a 100% spoľahlivosti učiť od klasiky EU a nemeckej klasik produkcie,zvúček ako vínko,čo do decku pustíš,to na kazete počuješ,žiadne poklesy a extrémne krútenie bias ako u japonov sa nedeje a hrá...!!!???
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: GRUNDIG CF 7500

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Jo doplním ako meracia kazeta poslúžila mnou nahraná na panenskom stroji Yamaha čo som posunul a bez zásahov moniatku pred predajom,meracie frekvencie rýchlosť 3150 Hz/0dB,medzná referenčná úroveň 333Hz/0dB,štandard referenčka 1 000Hz/0dB,10+15 kHz/-20dB-kalibrácia hláv.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: GRUNDIG CF 7500

Príspevok od používateľa daniel00421 »

No a uvážte si ešte tolerančné pásmo predpisov a pre spotrebku vydávaných návodov,Japan v tolerančnom pásme +-3 dB frekv rozsahu a meranej dynamiky pásma 80dB je ľahké napísať na chromke rozsah 20-20 kHz,norma DIN je prísnejšia a užšia a v dynamickom pásme celom 100dB a rozsahu +-1,5dB je rozsah napr na mojom decku Grundig 30-18 kHz,čo potom ak namerám na +-3dB pokles a zdvih 25-22 kHz ?Pozor nie všetko pre spotrebiteľa bežného laika je realne,na to treba riadne merať a merať a laické oko len vidí,celý rozsah frekvencii a nepočuje ani realne 16 kHz pištiacich z CRT telky,tak načo to chce ?
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: GRUNDIG CF 7500

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Testoval som čo idem pre moniatko niečo ponahrávať z klasík a vinyl,dal po previnutí hore dole novú kazetu čo sme robili veľký nákup Tudor zo Španielska,bez akýchkoľvek problemov deck skalibroval a záznam sedí vybudením aj korekčnou charasteristikou podobne ako zdroj signálu na počutie,žiadne poklesy nie sú,trocha môj pocit vyšší šum pozadia pásky samotnej a hlučnejší chod pri prevíjaní inak v celku za tú cenu O.K.
Jo a pri prvých púšťaniach vinyls odišiel hrot prenosky na gramci-SHURE M97xE,šťastie že pri kúpe pred rokmi som si doobiednal aj náhradný,vymeniť a ide sa ďalej.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: GRUNDIG CF 7500

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Ešte malá,pozorujem na svojom decku že kazety Maxell UR novej generácie a aj tie Tudor na zavádzačke priehľadnej pri spustení play jemne chrapčí,tá zavádzačka,inak ak prejde zlepkou na aktívny pás tak to mizne a ostáva len základný šum pásu,žeby rokmi skladovania sa preniesol niaky aktívny železitý prach na zavádzačku ?Neviem,chromky to nerobia čo som testoval.Keď pustím totiž záznam už na zavádzačke tak sa to odmaže ten chrapot.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: GRUNDIG CF 7500

Príspevok od používateľa Teslák »

daniel00421 napísal: Sobota, 7. Marca 2020, 11:21 Ešte malá,pozorujem na svojom decku že kazety Maxell UR novej generácie a aj tie Tudor na zavádzačke priehľadnej pri spustení play jemne chrapčí,tá zavádzačka,inak ak prejde zlepkou na aktívny pás tak to mizne a ostáva len základný šum pásu,žeby rokmi skladovania sa preniesol niaky aktívny železitý prach na zavádzačku ?Neviem,chromky to nerobia čo som testoval.Keď pustím totiž záznam už na zavádzačke tak sa to odmaže ten chrapot.
Ano,máš pravdu,na zaváděcím pásu jsem také zpozoroval tuto záhadu u některých kazet,někdy bylo i částečně rozumět záznamu,když jsem takové pokusy prováděl kdysy..před 25ti lety.Úplně se mi to vybavilo,jak ses o tom teď zmínil.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: GRUNDIG CF 7500

Príspevok od používateľa moniatko »

Tému Grundig v téme Bazár - Predám som uzamkla.
Snáď sa na mňa nikto nenahnevá.
Urobila som tak, aby všetky informácie boli spolu pokope : )
Napísať odpoveď

Návrat na "Grundig"