Denon DN-900R

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Denon DN-900R

Príspevok od používateľa janvys »

DAT je v dnešní době pro běžného hifistu nesmysl. Vysoká investice do stroje. Osobně bych v žádném případě nekoupil DAT stroj o kterém vím jen to že je funkční, plně funkční apod. (pokud by cena nebyla třeba 1€). Kolega takto vyhodil peníze z okna a hned dvakrát. Koupit jedině stroj po renovaci od člověka který tyhle mašiny umí servisovat a rozumí jim. Jedině stroj po generálce, ušetříte si hodně starostí. V Německu a UK se tomu pár lidí ještě věnuje a na eBay se dají najít krásné stroje po generálce. Cena tomu ale odpovídá. Vyplatí se to z hlediska cena/užitek? Ne.
Je to prostě jen další drahá hračka pro bohaté hifisty, nic víc. Sony je v DAT špička a stále se na jejich decky dají sehnat nové díly. S ostatníma výrobcema je značný problém. Už jen z toho důvodu nenajdete v profesionálních studiích nic jiného než datky od Sony, konkrétně profi řady PCM. Takže osobně bych jinou značku nevolil, už jen kvuli dostupnosti dílů a lidí co je umí servisovat.
A nakonec, tvrzení o cenově dostupných páskách je liché, totálně utopí v pořizovací ceně decku. To už raději investuju do klasického CC decku a kazet.
Moje poslední datka byla DTC-57ES ale dal jsem to pryč, jelikož už se začínaly objevovat drobné závady a případná investice do generálky mi přišla jako vyhozené peníze z důvodu budoucího nepřílišného využití.
Naposledy upravil/-a janvys v Štvrtok, 28. Januára 2021, 21:04, upravené celkom 1 krát.
SONY ES
phexsys
metál za zásluhy
Príspevky: 267
Dátum registrácie: Nedeľa, 21. Októbra 2018, 11:56

Re: Denon DN-900R

Príspevok od používateľa phexsys »

Stano, nenechaj sa odradiť, janvys mal Sony a nebol spokojný! mám Pio a som vytešený...😉
Sony TC-K666ES + TC-K555ES MkII + TA-F555ES + ST-S555ES + CD-P501ES
Pioneer A757 MkII + CT-S810S + CT-S910 + PD-S901 + D05 + MJ-D707
Philips 900 series
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Denon DN-900R

Príspevok od používateľa janvys »

phexsys napísal: Štvrtok, 28. Januára 2021, 21:03 Stano, nenechaj sa odradiť, janvys mal Sony a nebol spokojný!
Kde jsi na ten blábol přišel? :lol: :lol:
SONY ES
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Denon DN-900R

Príspevok od používateľa Stano »

EZ
Vieš ja nemám výhradného, hlavne som tento mesiac bral len od dvoch členov fóra :lol:
A kazety, ktoré beriem z hifibazar, tak XL II 1985 stáli 15 eúr kus, XLIIS 1986 ma stáli 17 tuším XLII-S boli v ponuke za 990 z Čiech 😁, čo je už celkom problém zohnať drahšie, čo je nejakých 39 eúr. Kočiš na tie XLIIS zdvihol cenu na 24, ale stále je o 15 eúr na kus lacnejší :lol: Toto mi nejak nevychádza.

DAT: ja si prečítam rady od každého, pokiaľ ide o rôzne formáty, týmto spôsobom by všetky už boli off. A stále sa serkáme s LP, kazetami, minidiskami...
Baví nás to.
Možno sa niečo vyskytne a kúpim, ale už to nebude cez bazár, ako som kúpil svoj prvý kazeťák, poučil som sa.
Naposledy upravil/-a Stano v Štvrtok, 28. Januára 2021, 21:18, upravené celkom 1 krát.
phexsys
metál za zásluhy
Príspevky: 267
Dátum registrácie: Nedeľa, 21. Októbra 2018, 11:56

Re: Denon DN-900R

Príspevok od používateľa phexsys »

Budeš to musieť upresniť, čo konkrétne považuješ za “blábol”...
Sony TC-K666ES + TC-K555ES MkII + TA-F555ES + ST-S555ES + CD-P501ES
Pioneer A757 MkII + CT-S810S + CT-S910 + PD-S901 + D05 + MJ-D707
Philips 900 series
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Denon DN-900R

Príspevok od používateľa janvys »

phexsys napísal: Štvrtok, 28. Januára 2021, 21:16 Budeš to musieť upresniť, čo konkrétne považuješ za “blábol”...
Sakra ty máš pomalé vedení :lol:
že som neboj spokojný se Sony = blábol. Nikde jsem nenapsal že som nebol spokojný, tak kde si ten blábol vyhrabal, hm??🤔
Spokojený jsem byl, ale konkrétně ta moje datka už měla hooooodně najeto. Asi třikrát kolem zeměkoule a jednou na měsíc a zpátky. Kupoval jsem ji kdysi ze studia a tam to nikdo nešetřil. Mně hrála doma ještě několik let poté.
SONY ES
phexsys
metál za zásluhy
Príspevky: 267
Dátum registrácie: Nedeľa, 21. Októbra 2018, 11:56

Re: Denon DN-900R

Príspevok od používateľa phexsys »

Škoda, že si ju pustil z domu aj napriek jej minulosti, nemáš tento formát rád... je mi to jasné
Vytrhávaš slová z kontextu, myslím, že Sony subjektívne miluješ...
Sony TC-K666ES + TC-K555ES MkII + TA-F555ES + ST-S555ES + CD-P501ES
Pioneer A757 MkII + CT-S810S + CT-S910 + PD-S901 + D05 + MJ-D707
Philips 900 series
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Denon DN-900R

Príspevok od používateľa janvys »

phexsys napísal: Štvrtok, 28. Januára 2021, 22:34 Škoda, že si ju pustil z domu aj napriek jej minulosti, nemáš tento formát rád... je mi to jasné
Vytrhávaš slová z kontextu, myslím, že Sony subjektívne miluješ...
Opět blábolíš a fantazíruješ, nikde a nikdy jsem nenapsal že ten formát nemám rád. Můžeš mi prosím ukázat kde jsem tohle napsal?
Prosím nech si výplody tvé fantazie pro sebe, jelikož jsou mylné.
Kde a co vytrhávám z kontextu? To bych také vážně rád věděl.
Ano, Sony miluji, stejně jako miluji Pioneer, Yamaha, Akai, Philips, Dual a mnoho dalších.
Je mi jedno co ta mašina má na sobě za nápis, zajímá mě co je uvnitř, co umí, jakou má dostupnost ND, kolik stojí v poměru cena/výkon a v neposlední řadě jak náročná je na servis.
Naposledy upravil/-a janvys v Štvrtok, 28. Januára 2021, 23:12, upravené celkom 1 krát.
SONY ES
phexsys
metál za zásluhy
Príspevky: 267
Dátum registrácie: Nedeľa, 21. Októbra 2018, 11:56

Re: Denon DN-900R

Príspevok od používateľa phexsys »

Poďme spať, je veľa hodín. Máme ťa radi...
Prepáč ak som ťa vytočil, chcelo by to vybehnúť spolu na pivo, ale nedá sa.
Sony TC-K666ES + TC-K555ES MkII + TA-F555ES + ST-S555ES + CD-P501ES
Pioneer A757 MkII + CT-S810S + CT-S910 + PD-S901 + D05 + MJ-D707
Philips 900 series
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Denon DN-900R

Príspevok od používateľa janvys »

Já ještě nemůžu, mám tu dva walkmany na servis a rád bych to do rána dodělal, ale v tvém případě je to rozumné rozhodnutí jestli musíš ráno makat :? . Také bych raději spal :cry: Dobrou ;)
A na pivo klidně až ta korona sračka konečně zmizí a bude něco otevřené :mrgreen:
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1908
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Denon DN-900R

Príspevok od používateľa daniel00421 »

phexsys napísal: Štvrtok, 28. Januára 2021, 20:07 Max 250 za plne funkčný stroj, treba vyčkať
Ja mám v spokojnosti dlhé roky doma DAT master Tascam DA-30 prvej série a plná spokojnosť.Bral som ho z Nitry z rušiacej sa katedry zvuku,takmer neužívaný,vtedy s nabehanými ca.250hodinami,asi ani nemali dostatok kaziat a užívania.Stál ma 150Eur a bez problemov papá okrem DAt kaziet aj DDS II-IIII,len utých IIII už po ca 2,5 hoďky správne neukazuje čas a track-y ale dobehne až dokonca s nahrávkou ca 3,20hodiny záznamu,Sony-tam už je problem tam max tá DDS II,inak Vám páni ukáže chybu a previnie späť a hotovo,nepohnete stým.Ku Tascam mám aj káblové original DO,obsluha comfortná,ešte som neskúšal nikdy text zápis ku stope,má vyvedený mini din na pripojenie ext klávesnice,vo voľných chvíľach niekedy odskúšam ak si zoženiem starú klávesnicu nie s pripojením cez USB.Všetko manualne prepínateľné aj s voľbou vzorkovania a ostatných nastavení...
No vlastne ak ste zabudli tak po vzniku fora som to sem dával:
viewtopic.php?f=7&t=146
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1908
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Denon DN-900R

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Jo,jedna neduha čo viem,ak nahrávate z CD,tiež mám Tascam profi CD prehrávač a prepojím cez koax digi tak niekedy neviem prečo pri synchro nahrávaní nie vždy nezaznamená prepnutie ďalšieho tracku,musím potom dodatočne upraviť.
Toto mi napr.predchodzia DAT Denon DTR-2000 nerobila,skončila na servise dávno u p.Čvirika od púchova,vtedy chcel za servis 80 Eur,vraj niaky snímač vedenia pásu,tak som mu ho prenechal za 200 a už dnes neviem čo je sním.
Predtým ešte dlhé roky skúseností ešte v 90-tych rokoch v studiu Ebony s DAT Panasonic,bol to master recorder kde pre vydávanie masteru na CD pre lisovanie sme robili,mal výklopný panel aj s klávesnciou,vlastne DAT kazeta putovala rovno do závodov na press CD.Pre vinyli sme na analogu Studer A-80 robili analog pás,každý predelovací track sa musel deliť zavádzačkou a manualne strihať kôli identifikácii pauzy a prechodovej drážky na vinyle,dobre si to pamätám.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Napísať odpoveď

Návrat na "Denon"