Čištění, běžná údržba a servis decků

деки и дальше плееры - цд, грамо vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa janvys »

Přesně tak. FixYourAudio. Pravé kladky mají Sony decky většinou stejné, pokud se jedná o normální deck bez autoreversu
SONY ES
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa Nstar »

dobre vedieť, netušil som, že majú rovnakú pravú kladku a to aj medzi strojmi z 80 a 90 rokov?
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa janvys »

Ono hodně záleží na tom jestli je to low end nebo nějaký lepší stroj. To musíš napsat konkrétní model. Co jsem se zatím já setkal tak ta kladka byla stejná.
SONY ES
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa Nstar »

TCK711s a 555ES II
Marián tam nemá na ten starší podľa modelu nič zaradené, tak to budem musieť zmerať, prípadne mu to pošlem, možno sa mu to zíde
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa janvys »

Co se týče pravých kladek, ty by měly být stejné, pokud mě paměť nešálí, a to standard 13*8*2
Budeš ale měnit oboje kladky, takže i levé, u 711s je to jasné a pravděpodobnost že bude mít shodné rozměry s 555esII je velká, i když je to jiná mechanika.
SONY ES
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa Nstar »

Páni, dúfam, že vás nikoho nenaštvem ale potreboval by som zopakovať,

Závada, predný hriadeľ (kapstan) sa točí tažšie, nedokáže ani nabrať zotrvačnosť zhruba akoby bol spriahnuty remeňom na vypnutý motor. Zadný kapstan sa točí klasicky ľahučko. Pozor nejedná sa o dual kapstan je to autorevers
Je v polohe kedy neprehadzuje hlavu (strany), teda je zrejmé, že ho treba očistiť a premazať. Po rozbratí ma v tom usvedčilo, že mazivo ktoré sa nachádza na vrchu zotrvačníka skôr pripomína zubnú pastu.
Nemám v týchto veciach jasno a aj pri oleji do auta musím mať veľkým napísané presne čo potrebujem preto sa idem spýtať podľa pripojenej fotky akú značku, typ, prípadne vhodnú alternatívu mám zháňať. Je mi jasné, že do bronzového púzdra (myslím ložisko) ide olej ale aký neviem? A hore tuhé mazivo ale tiež neviem aké...
Vopred ďakujem za zhovievavosť a trpezlivosť, fakt mi tieto veci nikdy nešli zapamätať
Prílohy
yamaha kx-w 952.jpg
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Nstar napísal: Nedeľa, 7. Marca 2021, 15:15 Páni, dúfam, že vás nikoho nenaštvem ale potreboval by som zopakovať,

Závada, predný hriadeľ (kapstan) sa točí tažšie, nedokáže ani nabrať zotrvačnosť zhruba akoby bol spriahnuty remeňom na vypnutý motor. Zadný kapstan sa točí klasicky ľahučko. Pozor nejedná sa o dual kapstan je to autorevers
Je v polohe kedy neprehadzuje hlavu (strany), teda je zrejmé, že ho treba očistiť a premazať. Po rozbratí ma v tom usvedčilo, že mazivo ktoré sa nachádza na vrchu zotrvačníka skôr pripomína zubnú pastu.
Nemám v týchto veciach jasno a aj pri oleji do auta musím mať veľkým napísané presne čo potrebujem preto sa idem spýtať podľa pripojenej fotky akú značku, typ, prípadne vhodnú alternatívu mám zháňať. Je mi jasné, že do bronzového púzdra (myslím ložisko) ide olej ale aký neviem? A hore tuhé mazivo ale tiež neviem aké...
Vopred ďakujem za zhovievavosť a trpezlivosť, fakt mi tieto veci nikdy nešli zapamätať
Sme sa s Monkou o tom už bavili,viac k tomuto nemám.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa oneeeee »

olej na šijacie mašiny postačí. vazelina netuším . čo sa táka capstanu , treba pozrieť či tam nie je namotaná páska , poprípade rozobrať a poriadne vyčistiť , premazať. čo iné by to malo brzdiť .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa Nstar »

Daniel, viem ale každý sme to riešili na vlastnú päsť a ja som medzitým fotil a písal hodinu príspevok sem na fórum
Oneeeee, ano to poznám aj Daniel hovoril vraj olej na šijací stroj

kedysi za mojich mladých liet by som tam tresol indulonu a za pár rokov ju vyškrabal, umyl a dal znovu ale neviem z čoho je indulona dnes
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa moniatko »

daniel00421 napísal: Nedeľa, 7. Marca 2021, 15:25
Sme sa s Monkou o tom už bavili,viac k tomuto nemám.
áno, viem, len ja mám pamäť jak táčky takže si nepamätám čo to bolo za mazivo, len sa mi tak nejak marí niečo s vŕtačkami (hlava) alebo tak
a ono hlavne ide viac o archiváciu informácii, nech to nemusím storazy riešiť a hľadať a volať a šecko.
Ja som horkohlavá, konám ani nepremyslím, preto sa takto pýtame dvaja na to isté.

Nstar už rozoberá vŕtačku :D :D

Ale ide nám hlavne o nejaký názov maziva alebo tak, našli sme niečo aj na avelmaku ale kto dnes vie čo je čo
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2280
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa orhore »

Nstar - https://www.vintagehifi.sk/viewtopic.php?p=5408#p5408
Více nemám co k tomu dodat. Dostupnost ebay a podobně. Olej na šicí stroje nemá v decku co dělat. Jo, ze začátku určitě pomůže jakýkoliv olej, ale později....
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa Nec »

Pan Mihok odporuca na caostan loziska hodinarsky olej. Je synteticky a ma dlhotrvajuce mazacie schopnosti.
Olej na siacie stroje vraj rychlo vyschne.
Riesil som to pri Technicse 606. Isiel pomalsie nez by mal.
Na sk eshopoch som ten olej nenasiel. V CZ ano. 30€ mala flasticka.
Nakoniec som tam kvapol ten na siacie stroje len sa to vola Feinmechanik öl od Nirgin. Technics sa rozbehol. :).
Napísať odpoveď

Návrat na "Decky, kotúčáky, gramofóny, CD a iné prehrávače"