Čištění, běžná údržba a servis decků

деки и дальше плееры - цд, грамо vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa orhore »

Hodinářských olejů jsou 3 Obrázok a každý není plně syntetický, takže je třeba vybrat ten správný. Jenže proč, když Isoflex PDP65 z ebay vyjde o dost levněji i s dopravou.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa Nstar »

je to alchýmia, pre mňa určite, pretože ako som hovoril nevyznám sa v tom, ja už keď to čítam tak neviem čo sa tam píše. Ale ďakujem za snahu mi poradiť.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa Nstar »

čo sa vlastne stane ak sa použije nesynteticky?? olej. Zaleptá bronzové púzdro ? Fakt sorry za také otázky ale ja neviem ani vyguglit
Nikdy ma oleje nebavili ale po dnešku tuším začínam byť fanda olejov
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa oneeeee »

viskozita - vysychanie oleja ,tuhnutie . ale pred 30 timi rokmi prd o tom vedeli . tak stačí aj ten olej na šijacie stroje . hlavne že sa to rozbehlo .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa orhore »

Minerální (ropné) oleje i vazelíny negativně působí hlavně na plasty. Také je nelze vždy použít na jakékoliv ložiska. Navíc časem rychleji vysychají - tuhnou. Výhodou je nízká cena. Syntetické jsou více univerzální a nepoškozují žádný z těchto materiálů. Je ale i tak nutný nějaký výběr vhodného oleje co se týče viskozity. Nevýhoda je jejich vyšší cena a dostupnost. Stačí se podívat do servisních manuálů decků kde je přesně napsán typ oleje pro dané ložisko. Takový, ale už těžko seženeš, takže jsem uvedl alternativu. Pokud ale moc nezáleží na tom kde se má aplikovat, tak bude stačit třeba i fritovací olej Obrázok
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa moniatko »

orhore-
ja som si servisný manuál aj vytlačila, ale o tom tam nie je ani zmienka,
ešte som sa nad tým rozhorčovala, ako dnes mám zistiť, ktorý olej je na to dobrý? prečo to tam neuvádzali (to teraz samu seba citujem - nie sú to otázky na vás)


proste celý deň s týmto zabitý, hľadanie "správneho" oleja ale všetko sú to už machranice aby sa človek vyznal vo všetkom
čítala som si, čo si posielal link na tie mazivá a oleje, len proste tých olejov je milión druhov (tých molykota či čo je to) a nikde sa neviem dočítať ani len zloženie ani na čo presne sa to používa.

áno, uvádza sa tam "na mazanie ložísk" alebo "na mazanie tlačiarní, VHS prehrávačov a pod." lenže to nie je moc konkrétna informácia.
ako Nstar poslal ten obrázok, to medené púzdro - vem to čert, to sa vynájdem aj doma nejako, ale nájsť správne mazivo? to je akože úkol pre statočných.
Najviac ma sere, že čím menší objem, tým vyššia cena, až k smiechu.
A z ebayu objednávať 30g načo mi to bude keď potrebujem 1g na 5rokov? V živote nevyužijem

ale to už sa tu viacmenej rozplývam....
to ma na dnešnej dobe serie - všade plno informácii a ty si vyber ktorá je tá správna....
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa janvys »

A co taková plná syntetika do auta? Mám tu 5l kanystr 5W30 píšou že plná syntetika idealní do nejnáročnějších podmínek a ultra výkonné vysokootáčkové motory? 8-)
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa orhore »

Já se ani nedivím, že se v těch mazivech moc nevyznáte. Já před lety nevěděl prakticky nic. Jenže jsem pak trávil doslova tisíce hodin hledáním informací všude na internetu. Otravoval jsem výrobce, prodejce a pak zkoušel co a jak funguje.
Chápu, že i to malé množství nevyužije obyčejný uživatel. Je třeba si ale uvědomit, že ty specialní mazivat se obvykle prodávají od výrobce v několika kg kde ta cena může atakovat několik stovek Eur. Tím, že to různí prodejci rozporcovali do takových menších porcí je jen dobře, protože cena je už lepší. Pro namazání decku stačí olej Isoflex PDP65 a vazelíny jsou 2 možné. SPG35SL nebo Molykote EM-30L. Více fakt není třeba. Nakonec nechci vás tu lámat, ať používáte jen to mé doporučené, takže je to na vás ;)

Jinak u svého decku Technics je to celkem jasně napsané v servisním manuálu. U každého výrobce se to ale může samo lišit.

Obrázok
FixYourAudio
metál za zásluhy
Príspevky: 163
Dátum registrácie: Štvrtok, 7. Marca 2019, 12:20

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa FixYourAudio »

Zial, motorovy olej do auta odporucaju ti najvacsi odbornici a skuseni vysluzili servisaci na tapeheads.net. Ono to naozaj pomoze znizit wow a flutter. Olej je husty a tlmi vibracie. Na zaciatku .... a ptom pekne vyschne a zmeni sa na lepidlo, ktore upcha pory loziska zo sintrovaneho bronzu a .. cely deck je v prdeli raz a navzdy. To je lepsie ked niekto nastrieka do celeho decku WD-40. Aspon sa to da vycistit. Pracne, ale da sa. No upchate lozisko, uz iba vyhodit.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa Nstar »

Páni ešte raz vďaka, ja viem, že to nie je len tak pýtať know how, mnohokrát je za tým dlhoročná prax a štúdium zároveň. Na niektoré veci sa ani nedá odpovedať jednoznačne, laikovi, ktorý nepozná súvislosti...
Skrátka a dobre olej je veda... nechám si poradiť a použijem odskúšané. Pretože mňa naozaj príliš nebaví hľadať info na nete. Je to opruz milion odklikávačiek súšienok, nesprávne výrazy, kopa a kopa balastu a táranín, nezmyslov od detí, pseudoodborníkov, guru a ja neviem koho ešte
Študovať knihy je pre mňa omnoho jednoduchšie a príjemnejšie ako strácať trpezlivosť s počítačom. Až na to že tá správna kniha je omnoho ďalej dosahu ako nespočet rád a "rád" na internete

Ešte raz ďakujem
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa janvys »

FixYourAudio napísal: Nedeľa, 7. Marca 2021, 20:27 Zial, motorovy olej do auta odporucaju ti najvacsi odbornici a skuseni vysluzili servisaci na tapeheads.net. Ono to naozaj pomoze znizit wow a flutter. Olej je husty a tlmi vibracie. Na zaciatku .... a ptom pekne vyschne a zmeni sa na lepidlo, ktore upcha pory loziska zo sintrovaneho bronzu a .. cely deck je v prdeli raz a navzdy. To je lepsie ked niekto nastrieka do celeho decku WD-40. Aspon sa to da vycistit. Pracne, ale da sa. No upchate lozisko, uz iba vyhodit.
Je mi to úplně jasné, myslel jsem to samozřejmě jako srandu, osobně používám zatím hodinářský olejíček. Až mi dojde, koupím na ebay to co psal Orhorh
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Ono čo sa týka tuhnutia a postupnom zatvrdnutí,v prvom rade riadna očista od starého maziva-ozubenia,hriadelky,čím viac ostane starého tým viac sa zmixuje s novým a robí to potom bordel.Ak Vám nepomôže čistiť,chytiť tvrdý technický benzín a vytierať,v najhoršom ak nepomáha tak Perchloretylen,obrovské bacha na plastové a gumenné časti,vie za pár sekúnd toto všetko rozleptať na kašu.Len na kovové časti a zotrváky používať,dobré skúsenosti aj s modelárskym Toluen ale tiež bacha na plast diely.
Smrdí to,páchne to,lepšie robiť vonku na exterieri.Nevyvetráte to ptom týždeň z domácnosti.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Napísať odpoveď

Návrat na "Decky, kotúčáky, gramofóny, CD a iné prehrávače"