Dual C844

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2327
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Dual C844

Príspevok od používateľa orhore »

Ten tvůj Dual je zajímavý po všech stránkách. Vzhled je to první co člověka zaujme. Kazeta se zakládá do šachty bez dvířek, což se mi líbí. Dvě takové nevýhody spatřuji v neexistenci Biasu a regulace pro sluchátka. I když to nemusí být vyloženě nevýhody. Zapojení řešené hezky diskrétně, i když ne všude, což je logické. Prostě je to velmi vyjímečný deck :)

Obrázok
Source: http://www.ant-audio.co.uk/

No není to krása? ;)
Naposledy upravil/-a orhore v Piatok, 14. Decembra 2018, 08:06, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2979
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Dual C844

Príspevok od používateľa AdmineR »

sem všetko o tomto zaujímavom stroji.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Dual C844

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Pred mesiacom, dvomi som videl jeden na predaj v CZ v peknom stave za 2000 kč
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Dual C844

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: Ještě jednou se omouvám za to odbočení, měl jsem to vytvořit už dřív.. Nějak mi to nedošlo.

Za 2 000Kč? Fuha, tak to je teda dost rozdíl oproti tomu co jsem platil já..to asi nebylo funkční že?


---
Orhore: Díky za založení tématu, když jsem nebyl schopný sám :-D..

Tuhle fotku už jsem viděl několikrát, když jsem nedočkavě hledal snímky a videa tohoto stroje. Takle bych to vzhledem ke stavu pokoje asi nezvládl vyfotit..

Co mě třeba zarazilo jako první byla hlučnost mechaniky - motory jsou tiché, ale to spuštění přehrávání a přetáčení - to jsou vždy takové rány, že se kolikrát bojím, aby se s tím něco nestalo.

Co mě však na něm lehce znepokojuje je to, že po nějaké chvíli se z něj začne linout určité "aroma" té elektroniky - je to v pořádku?
S tímhle nemám moc zkušeností, takže nemám s čím srovnat, ale přeci jen to není stroj z 60. let, aby byla cítit elektronika. U takového Sonetu Duo to je něco jiného, tam je to přirozený, ale tohle teda nevim..
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Dual C844

Príspevok od používateľa Kazetowich »

ten pach je u niektorých stariniek bežný - aj u strojov z 80. rokov.
Ak ti to vadí, treba dať dole dekel, vyutierať z toho plechu zvnútra prach ak tam je a nechať ho takto otvorený a vyvetrať 1-2 dni. A bude po pachu. Prípadný prach vnútri povysávať.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Dual C844

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: Ne, mě to nevadí, jen mě to znepokojilo, když jsem si nebyl jistý jestli to je v pořádku.

No, když mi Orhore ve vedlejším vláknu napsal, že kontrola (kvůli tomu bzučení) by i pro zkušeného opraváře byla náročná, tak mě i k oddeklování už nikdo nedonutí :-D. Ale fakt mám nervy, že bych tam mohl něco podrbat.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Dual C844

Príspevok od používateľa Kazetowich »

ak dáš dole dekel (4 šrobiky) nič neposereš
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2327
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Dual C844

Príspevok od používateľa orhore »

SilverFox•NSK napísal: Piatok, 14. Decembra 2018, 13:49 Orhore: Díky za založení tématu, když jsem nebyl schopný sám :-D..
To jsem nezaložil já, ale AdmineR. Ten první příspěvek co tu je jsem "nasral" ještě do původního tématu "Prístroj na mazanie kaziet". Až pak přišla reakce. Ty jsi v tom nevinně.
SilverFox•NSK napísal: Piatok, 14. Decembra 2018, 14:04 No, když mi Orhore ve vedlejším vláknu napsal, že kontrola (kvůli tomu bzučení) by i pro zkušeného opraváře byla náročná, tak mě i k oddeklování už nikdo nedonutí :-D. Ale fakt mám nervy, že bych tam mohl něco podrbat.
Pro zkušeného technika, který tento deck zná by to nebylo těžké opravit, ale pro nezkušeného běžného uživatele ano.
Kazetowich napísal: Piatok, 14. Decembra 2018, 14:24 ak dáš dole dekel (4 šrobiky) nič neposereš
Ale bohužel také asi nic nezjistí. To chce servisní manuál, vercajk, měřáky včetně osciloskopu a začít měřit, porovnávat a hledat, šťourat a přitom se nenechat zabít :lol:

JInak uvnitř to vypadá takhle:

Obrázok
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Dual C844

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: no, ze svého pokusu o rozdělání Tesly SM260, jsem to teda pěkně zdrbal a to jsem ten dekl ani nesundal.. Tento nezdar má za to, že se radši do ničeho nehrnu.

Orhore: Aha tak, já viděl první tvůj příspěvek, tak mě napadlo toto.

Jo tak jsi to myslel, to se omlouvám za špatné interpretování - občas nepochopím věci správně..

Tak Kazetowich myslel sundání deklu jen skrz vyfoukání od prachu, ale já se obávám sundat i ten dekl.

Jinak 220V jsem už párkrát pocítil.. Si pamatuju, že jednou jsem se vrtal v jedné Hifině co pořád mám, ale buď nějaký idiotský zlepšovatel a nebo výrobce, nezakryl trafo, takže jsem se ho dotkl, pár vteřin tam měl ruku než jsem stihl zareagovat a vytáhnout ji. No, nikde nic, ruka v pohodě, jen trochu brněla..
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2327
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Dual C844

Príspevok od používateľa orhore »

Prach nebude mít vliv na to bzučení :) . To je třeba hledat v něčem jiném. Otázkou je, zda se ti nebude to bzučení časem zhoršovat. Uvidíš sám.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Dual C844

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Orhore: Já vím, já řešil o pár příspěvků víš jen zvláštní aroma, tak jsem netušil jestli to je normální nebo se mám bát závady. Na to mi Kazetowich psal, že to je prý u starší strojů běžné. A pokud mi vadí to aroma, tak že mám sundat dekl, vytřít vnitřek, případný prach vysát, nechat vyvětrat pár dní a je klid.


Ono já ho mám sice třeba zaplý 4h, ale přehrávám jen střídavě. Zdigitalizuju si jednu kazetu, pak to sestříhávám, pustím si kousek další, pak zas klid.. Je zaplý, ale netočí se v kuse.

Jinak doufám, že se to bzučení zhoršovat nebude. To by mě moc nepotěšilo, protože nemám žádný jiný takto pořádně seřízený stroj. Včera jsem zjistil, že mi slavnostně odešla jedna mechanika v Kenwoodu..
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Dual C844

Príspevok od používateľa Kazetowich »

hoši, čo keby ste sem hodili ako digitalizujete kazety ... samo že do nového vlákna
Že "aroma" -:))))) Firefoxy ty si prípad -:)
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Dual"