Dual C844

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Dual C844

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

orhore: No jo, ale tak nerad bych zase začal s něčím takovým. Já si sice dokázal opravit pár mobilů, vymenit displeje, klávesky atp., ale protože jsem se nejdřív podíval na video rozmontování. Na některé věci si ale moc netroufám. Holt už to tak mám :-)..
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Dual C844

Príspevok od používateľa Kazetowich »

tak vidíš - a to hocikto nedokáže - nebude to také biedne s tebou ako sa nám snažíš naznačiť
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Dual C844

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: Ale tak mobil je něco jinýho, to není drahá stara mašina, kterou kdybych pokazil, tak mě švihne.. Ten mobil jsem si mnohdy musel opravit sám, protože jsem neměl náladu to dávat do opravny a cálovat hrozný pálky, jediný co na mobilu taky nedokážu je oprava FastPortu..
Jsem asi měl uvést, že se jedná o mobily Sony Ericsson a ne ty dnešní "chytré" pádla..
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Dual C844

Príspevok od používateľa Kazetowich »

ono je otázne či sú tie moderné mobily skutočne chytré :)
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Dual C844

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich napísal: Streda, 19. Decembra 2018, 21:14 ono je otázne či sú tie moderné mobily skutočne chytré :)
No a právě proto používám ty uvozovky :lol: !
Tváří se, že jsou chytré, ale nejde s něma poslat ani MMS (které jsem dřív posílal), nelze si nahrát hovor (za to ti na druhé straně nás pořád nahrávají - myslím telemarketing atp..ale kdo ví jestli jen ti), nelze z nich vytáhnout baterku atp... Proto píšu slovo "chytré" jen v uvozovkách a pro označení těchto mobilů, páč já používám plně jen ty staré, tak aby nedošlo k nedorozumění.
Asi ani již neexistující firma Sony Ericsson netušila, že se jejich mobil bude používat i po víc jak 10 letech..
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Dual C844

Príspevok od používateľa Nstar »

otazne je teraz, ci je sonak rychlejsi alebo tie dva pomalsie ale ak je to tak, nastavit rychlost uchometricky je to najmenej, ak mas zaujem, ponavigujem ta
no najlepsie by bolo mat testovaciu kazetu
nastavit azimut na tej prehravacke tiez mozes skusit, staci dat dole kryt dvierok

ak budes mat cas odfot detailne hlavy toho Dualu

mozno to je komplikovane ale snad by to slo:
vyber nejaku kazetu co je do smeti, odmotaj kus a na nemagneticku vrstvu sprav fixou kotu, odmotaj dalsi kus, tak aby si nameral 47,6cm a zaznac kotu, pasku navin naspat alebo trebars oskrab miesto fixy aktivnu vrstvu na oboch koncoch a urob nahravku
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Dual C844

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Předešlá konverzace o Dualu začala ZDE.
To si píšu pro přehled.


Nstar: Prodejce psal, že když si přehrával kazety co má naposlouchané, tak nepoznal rozdíl a prý byl seřízený technikem podle kalibrační pásky.. A stejně jak jsem psal, v porovnání stažené skladby a té z originálky byl Dual velmi blízko (asi do necelé vteřiny).

Moc ti děkuji za ochotu, ale jak znovu píšu, já nechci ani odkrytovat daný přístroj kvůli vyfoukání případného prachu, natož sundávat dvířka a vrtat se v hlavě..

Čas mám, ale nemám dioptrickou násadu na objektiv, tak to prostě budou fotky jaký budou.. Při nejhorším si s tím budu muset dát práci a udělat jen výřez ze snímku při reálné velikosti - že nebudu fotku zmenšovat.
Ono ta nahrávací hlava nepatrně přeskakuje i na druhém okraji - zřejmě vlivem obroušení či co..
Každopádně u nahrávací se mi nehet mírně zasekne před tím posledním horním zeleným proužkem.


Tak lepší fotky jsem nezvládl.
Jen varuju, že to na fotce může vypadat hůř než to ve skutečnosti je..
CIMG5931 – výřez.JPG
CIMG5931 – výřez.JPG (79.84 KiB) 3550 zobrazení
CIMG5932 – výřez.JPG
CIMG5933 – výřez.JPG
CIMG5933 – výřez.JPG (80.23 KiB) 3550 zobrazení
CIMG5934 – výřez.JPG
CIMG5934 – výřez.JPG (101.27 KiB) 3550 zobrazení
CIMG5935 – výřez.JPG
CIMG5935 – výřez.JPG (97.87 KiB) 3550 zobrazení
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Dual C844

Príspevok od používateľa Nstar »

ten predposledny obr. tie dulky co su tam, tie znacia pravdepodobne opotrebenie

pozri presviedcat ta nebudem ale dat dole kryt dveri je bezna udrzba, otvoris dvere a vysunies kryt smerom hore, vlozis kazetu, zavries dvere a uchometricky doladis srob, ktory je vidno vpredu, ak je zvuk ok, mas vybavene
Naposledy upravil/-a Nstar v Štvrtok, 20. Decembra 2018, 21:51, upravené celkom 1 krát.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Dual C844

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Nstar: Jo těch jsem si taky všiml, ale naštěstí jsou jen na spodní části a na horní, kde je zvuk nejsou ani na jedné hlavě, pouze v prostředním plechu.
Jo a pozor, ty bílé svítívé tečky na hlavách jsou jen prach, páč jsem ji otíral hadříkem..

Jinak jsem si až na detailu těch fotek všiml, že to zboušení v horní části nahrávací hlavy začíná až v tom zeleném materiálu a ne při přechodu na něj..takže by ten pásek neměl mít problém doléhat.

Myslíš, že je to hodně špatný stav?


EDIT: jo a jinak s tím střihem pásku chápu o čem mluvíš, ale s mojí zručností nevím jestli bych to dokázal přeně na milimetr, což by bylo zásadní.

Na tohle by prostě bylo potřeba mít ty kalibrační kazety, které jsem nikde nesehnal..
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Dual C844

Príspevok od používateľa Nstar »

tak pri nahravani odpocuvaj kazetu a toc balancom, v jednom kanali asi budu chybat vysky
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Dual C844

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Nstar: Tzhe :-D, ty jsi asi neposlechl žádný test že?

Výšky jsou v obou čisté a stejné, jen je levý kanál slabší a v případé té Raksky navíc i kolísá při testu frekvencí.

Tak Balance nemám ani jednom kazetovém decku. Dual má zesilovací potenciometr kombinovaný, ale jde extrémně ztuha a nastavil jsem si to pracně na přesnou polaritu.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Dual C844

Príspevok od používateľa Nstar »

a ako si na to dosiel, ze je slabsi? Je to pocut alebo to len indikatory, co ked das kazetu nahratu v 844 do tej 705?
Napísať odpoveď

Návrat na "Dual"