Dual C844

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10259
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Dual C844

Príspevok od používateľa EZ647 »

Hlavy vyzerajú ešte dosť dobre, mám stroje v horšom stave :P
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Dual C844

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Nstar: Že je slabší jsem viděl na zvuku při digitalizaci testů - ale to jen, když to bylo slabší tak do toho jednoho dB. Když to byl rozdíl 3dB, tak to bylo i slyšet. A u kolísání té Raksky to ani nemusím mluvit..

To jsem zatím nezkoušel, ale originálky i jiné nahrané kazety přehrává Dual stabilně. Pak zkusím projet nějakou nahrávku z Dualu přes Sony, ale počítám, že to bude stejný.


EZ647: Vážně? Jak jsem viděl na těch detailech to jemné zboušení, tak mě to moc nepotěšilo. Pokud to máš ale i horší a hraje to čistě, tak jsi mě uklidnil :-).
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2326
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Dual C844

Príspevok od používateľa orhore »

SilverFox•NSK napísal: Piatok, 21. Decembra 2018, 04:26 ale pokud je ta kazeta dostupná a stojí asi 100Kč, tak to nebude asi nic originálního..
Pokud se jedná o kazetu k seřízení rychlosti posuvu, tak tu ti může prakticky vyrobit kdokoliv kdo má deck s přímým náhonem řízeným krystalem. Na pásek se nahraje frekvence 3000 - 3150 při úrovni -10dB. Při přehrávání na postiženém stroji se měří výsledný kmitočet (měřič frekvence mají digitální multimetry) a podle toho se seřizuje rychlost. Na to není nutné kupovat nějakou originální kazetu.

U kalibrační kazety pro nastavení hlav je to již jiný level a tam je nutné použít záznam přes celou šířku pásku (podélný azimut) třeba na upraveném decku, který je touto speciální hlavou vybaven. Kalibrační kazety ti na zakázku profesionálně nahraje A.N.T. Audio. Tam můžeš zakoupit i zmiňovanou kazetu pro nastavení rychlosti posuvu. Ceny jsou poněkud vyšší, ale za kvalitu se platí. Další možností je si koupit "originální" kalibrační kazety na ebay.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Dual C844

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

orhore: Jo aha, to jsem netušil, že stačí toto. No multimetr bych tuším snad měl mít (no nějaký měřák to je), ale nikdy jsem nepřišel na to, co má jakou funkci, holt když to nemá český návod..nakonec jsem to vzdal a odložil někam do komory..
Musel bych to asi fórově měřit přes ten "chytrý" mobil.

No já slyšel už i o 4stopém kazeťáku se 3 rychlostmi, ale o celostopém nikdy.. To je teda pěkná frajeřina.
Aha, nevím proč, ale už jsem myslel, že to studio je někde v ČR..

Tak ono mě u té originálky jde jednak o to mít něco takového ve sbírce a pak i proto, abych ji mohl využívat, proto mám o ni zájem, ale ebay je pro mě to samé co Discogs - nemám se jak dorozumět a zaplatit.. Vím, už jsem dostal radu jak si zřídit paypal, ale stejně ta jazyková bariéra..
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Dual C844

Príspevok od používateľa Kazetowich »

ja rýchlosť nastavujem inak - kto to vidí, tak má z toho paranoju a utečie
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2326
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Dual C844

Príspevok od používateľa orhore »

Ten celostopý kazeťák vznikne z klasického díky speciální hlavě. Jinak já bych na ebay také nekoupil zdánlivě originální kalibrační kazetu.
Ne každý digitální multimetr umí měřit frekvenci. Funkce a použití jakéhokoliv multimetru pochopíš i bez návodu k obsluze. Navíc v cizí řeči se dá vše přeložit třeba v google.
To změření frekvence na výstupu při nastavování rychlosti je tak triviální, že to zvládne i slepý bezdomovec.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Dual C844

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: No, tak to by mě teda zajímalo :-).

orhore: Jo tomu rozumím, já jen, že o tomhle jsem nikdy neslyšel, tak je to pro mě nová informace.
Tak když jsem ten multimetr dostal, tak jsem neměl počítač natož internet.. Ale nevím už co je to zač, tak tu nechci někoho mást.

Jinak já nemyslel nejistou originálku, ale takovou, kterou se tu posledně pár lidí pochlubilo, ta tuším k tomu účelu slouží..
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2326
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Dual C844

Príspevok od používateľa orhore »

Těch originálních kalibračních kazet v dobrém stavu moc není. Spíše to jsou už čínské napodobeniny. Od A.N.T. audio jsem třeba koupil kazety Level Setting Tape a Azimuth Alignment Tape i s dopravou za 100 liber. Nejdražší je právě ta pro nastavení azimutu.
Bez měření se člověk občas neobejde pokud je na ty věci s údržbou sám.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Dual C844

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

orhore: Jako ve smyslu, že jsou hodně ohrané a pásek může být vytahaný?
Ono tu kalibrační BASFku bych měl i do sbírky, tak proto. Ono nikdy jsem nic takového neměl ani v ruce.
Hm, tak pokud je to tak drahý, tak se obávám jestli bych se vůbec té Basfky doplatil, kdybych na ni někdy narazil - ani nevím kolem jaké částky se to může pohybovat..
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10259
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Dual C844

Príspevok od používateľa EZ647 »

Záleží či chceš kalibračnú Basfku ako bola tu prezentovaná na fóre, alebo tú luxusnú zlatú kovovú, tam by som sa ja nedoplatil na na splátky :D
Ale niekoľko kusov použitých kalibračných Basf, tých štandardných bolo pred časom na aukru a tiež to celkom cenovo vyskočilo.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Dual C844

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: No mě by bohatě stačila ta zde uvedená BASFka. Ale co, jsem skromnej, tak bych měl rád i tu zlatou :-D - ta už by snad ale ani nebyla na testování, tu už jen vystavit a třeba jednou za čas projet.. Nebo si do ní občas přehodit nějaké cívky s hudbou :-)..

Hm, tak já na Aukro nechodím od doby co ho zdrbli, takže i když Aukru kašlu na jejich praktiky, tak holt nebudu mít všechno. Ono časem se ke mně třeba dostanou věci, které chci.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10259
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Dual C844

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ja na aukro nechodím, pretože mi moje zdroje kaziet nedajú príležitosť :D Ja už len hovorím čo chcem :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Dual"