Dual C844

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Dual C844

Príspevok od používateľa janvys »

Nsk: walkmanový král je pan Mihok ze Slovenska. Samozřejmě že se nejedná o originál, ale o nahrávku 3000 Hz na referenčním decku. Stačí si přečíst hodnocení od těch co už ji od něj zakoupili. 100% spokojenost/kvalita. I já osobně za to ručím :)
Pan Mihok je špička ve svém oboru.

Jak už jsem psal, nastavení rychlosti jde udělat skutečně v domácích podmínkách.
Do mobilu si stáhneš frequency analyser, na gůglplay je jich hodně a některé i zcela bez reklam.
Podle modelu decku si vygůglíš servisní manuál. Nebo rovnou návod na speed adjust. To ti řekne KDE se nachází poťák na seřízení rychlosti. Třeba u Sony je různé podle modelu. Můj TC-K670 ho má přímo na motoru, levný W320 ho má zase na desce.
Při přehrávání té kalibrační kazety dáš do decku kvalitní sluchátka a přiložíš je k mikrofonu mobilu s puštěným analyzérem.
Ten ti ukáže kmitočet který budeš při seřizování rychlosti potenciometrem sledovat aby ses dostal přesně(nebo co nejblíže)k požadovanému kmitočtu 3000 Hz.
Celé je to operace na půl hodiny. Škoda že jsi daleko, jinak bych ti to udělal hned.
Nebo sedni do auta s oběma deckama a vyraž na západ ;) :D

Přikládám screen té kazety. Pokud nemáš zatím ebay tak se můžu zkusit s panem Mihokem domluvit že ji koupím na sebe ale pošle se přímo k tobě.
Screenshot_2018-12-21-17-26-14-961_com.ebay.mobile.png
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Dual C844

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Alebo si pusti na decku originalku, popri tom si pusti mp3 a nastav podla ucha synchro.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Dual C844

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

janvys: Hm, toho asi neznám, no nevadí. Rozumím, no to jsem si myslel už právě předtim. Ale chápu, věřím ti :-).

No, ono se dá v domácích podmínkách lecos i podrbat :-D, ale budiš. Dualu věřím a do něj se rozhodně vrtat nebudu. Sony je rozladěný nejen v rychlosti, to vím, Kenwood taky a pořádně, ale ten bude potřebovat obsáhlou opravu a to bych nedal i kdybych se pos... Už jen vyměnit gumičky u B73 bylo o nervy, mě z toho kdysi málem švihlo..

Takový program mám stažený, jeden starý, s reklamama, kdysi jsem ho občas z nudy používal.
A sluchátka mám jedny, k mobilu, od již neexistující firmy :-D. Jo vlastně, mám ještě jedny, ale to rovnou můžu pustit z repráků..
Auto nemám a když už bych měl někam vozit techniku na opravu, tak bych potřeboval hromadu peněz a menší dodávku, ale vzhledem ke stavu silnic bych radši zaplatil cestu dotyčnému :-D..
Ebay, paypal a jiné blbiny nemám - ze zahraničí prostě nenakupuju, kvůli ceně dopravy se moc nekoukám ani po nabídkách na Slovensku..

Moc si tvé snahy vážím, ale zatím to nespěchá, navíc šlo teď více peněz pryč - dárky atp.. Ale využil bych toho později.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Dual C844

Príspevok od používateľa janvys »

Kztwch: jo takhle jsem to kdysi dělal taky, do decku jsem dal originálku(kvalitní, nikoliv polsko) a do cd přehrávače stejnou muziku, jen na cd. Pak jsem vzal dvoje sluchátka, jedny do decku a druhé do cd a oboje si je nasadil na hlavu tak, abych měl na jednom uchu deck a na druhém cd. Stejný kanál samozřejmě. No a už jsem jen dokonale poslouchal a seřizoval, jednu a tu samou skladbu(referenční hodně dlouhou) furt dokola až jsem se dostal k výsledku a naprosto přesné rychlosti. Je to také způsob, total home made! Ale trvá to dost dlouho a po nějaké době začneš být dost vzteklý :D Ale je to super zážitek.
SONY ES
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Dual C844

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: Hm, já zas tolik originálek nemám, ale teoreticky by se to taky dalo, jen jak píše janvys, tak by mi z toho asi brzy švihlo :-D.
Navíc co jsem slýchával, tak jsou originálky dost pochybně nahrávány, takže havně v té rychlosti může být problém. Jednou jsem slýchal, že se to nahrávalo na velké cívky (podobně jako ty studiové) a jindy, že zrovna třeba v ČS nahrávali na x magičů při normální rychlosti zvlášť jednu a pak druhou stranu..
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2328
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Dual C844

Príspevok od používateľa orhore »

SilverFox•NSK napísal: Piatok, 21. Decembra 2018, 18:12 Ebay, paypal a jiné blbiny nemám - ze zahraničí prostě nenakupuju, kvůli ceně dopravy se moc nekoukám ani po nabídkách na Slovensku..
Zvláštní přístup, ale každého věc. Není to vyloženě nutné a záleží co kdo potřebuje či dělá. Kdybych nenakupoval ze zahraničí, tak mi 90% strojů funguje špatně a nebo vůbec. A nejde jen o to co jsi vyjmenoval. Vyzkoušel jsem nákupy ze všech koutů světa pokud jsou ochotni to poslat k nám. Asi bych nic nekupoval akorát od Poláků. Jazyková bariéra není žádný problém. Buď není třeba vůbec komunikovat a nebo google translator to vyřeší a prodejce pochopí i krkolomnou angličtinu. Cena dopravy je relativní pokud jde o důležitou věc či věci.

Abych se moc neodchýlil od tématu. Pokud jde o tu rozdílnou rychlost posuvu, tak doporučuji si pořizovat decky s přímým náhonem. Píšeš, že věříš DUALu. Každopádně, pokud budeš mít možnost si ověřit "pravdu", tak ho také testni. Ono ideální by bylo až po výměně těch gumiček, které tam jsou. Ale to třeba příště ;)
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2443
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Dual C844

Príspevok od používateľa oneeeee »

frequency analyzer na google play nie je . treba presný názov . doma si spravím test.
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Dual C844

Príspevok od používateľa janvys »

twooooo: zkus napsat třeba frequency meter a další ekvivalenty...vyleze ti toho hodně, těch aplikací je tam dost, výběr už nechť si každý udělá sám podle přesných požadavků :lol:
Naposledy upravil/-a janvys v Piatok, 21. Decembra 2018, 20:19, upravené celkom 1 krát.
SONY ES
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Dual C844

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

orhore: Nevím co je na něm zvláštního, jsem prostě jiný typ člověka - když si potřebuju koupit něco nového, tak zajdu přímo osobně do obchodu, tak si to koupím nebo objednám a pak si to tam vezmu - nic neobjednávám přes internet ani v rámci ČR. Bylo pouze pár vyjímek, kdy jsem pořizoval gramec, diktafon nebo jiné věci, které nebylo možné pořídit jinak, páč byly z jiné části republiky.. Jediné nákupy za zahraničí co osobně dělám jsou ty materiály pro moji hudbu.
Jednou za nějaký rok požádám známého o nákup pár desek z Discogs.

Tak Překladač používám, když potřebuji občas poslat nějakou zprávu anglicky, ale je to nářez - třeba ten horní odstavec smolím přes hodinu..

Za informaci o přímém náhonu díky, ale stejně, kdybych si někdy časem chtěl pořídit nový deck, tak se zkusím prve poptat tady, protože tohle je věc, ve které se nevyznám až příliš dokonale.. Potom jsou tu však i finance - zkus vyžít z výdělku zhruba 2.500Kč měsíčně..

Tak to se omlouvám, já se asi špatně vyjádřil - ty gumičky v Tesle B73 jsem dal pouze jako přirovnání, že mě při výměně, pro vás něčeho tak jednoduchého málem švihlo - proto bych asi těžko zvládal něco náročnějšího..

Tak jako jo, věřím mu, ale kdybych měl pak tu kalibrační kazetu, ať originál (na který bych asi neměl :-D), tak i tu ze SR, tak bych určitě otestoval i Dual, abych měl jistotu.


oneeeee: Hm, tak jsem koukal do toho mobilu jak se to vlastně jmenuje a jde o nějaký Spectrum Analyzer v2.5, který už není ani na Google Play.. Už to mám několik let - si dělám zálohy i samotných aplikací, které jsem občas používal..
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2328
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Dual C844

Príspevok od používateľa orhore »

SilverFox•NSK napísal: Piatok, 21. Decembra 2018, 20:17 Potom jsou tu však i finance - zkus vyžít z výdělku zhruba 2.500Kč měsíčně..
Rozumím, tohle je velmi málo na nějaké další výdaje. Třeba se to časem zlepší. Se omlouvám za nepříliš korektní přístup.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Dual C844

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

orhore: Je tam sice i jedna okolnost, kterou veřejně nechci psat, ale jo, zrovna moc si vyskakovat nemůžu :-). No snad jo..ono jsou práce, které bych nezvládal dělat a i takové, které už nechci (příkladem úklid, kterého mám plný životopis i zuby :-D). Pak je další věc, že když občas odepíšu na nějaký inzerát, tak mi ani neodpoví - dřív jsem toho rozesílal plno a taky prd..
To je v pohodě, nemusíš se omlouvat :-).
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1942
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Dual C844

Príspevok od používateľa daniel00421 »

janvys napísal: Piatok, 21. Decembra 2018, 20:13 twooooo: zkus napsat třeba frequency meter a další ekvivalenty...vyleze ti toho hodně, těch aplikací je tam dost, výběr už nechť si každý udělá sám podle přesných požadavků :lol:
Noo čo sa týka merania frekvencie a tým aj testu hrania rýchlosti väčšina aj bežných multimetrov strednej triedy okolo 100 Ečiek predsa meranie frekvencie má...Koľkokrát aj zabudovaný laditeľný zdroj-generator frekvencii
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Napísať odpoveď

Návrat na "Dual"