Dual C844

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Dual C844

Príspevok od používateľa daniel00421 »

daniel00421 napísal: Sobota, 22. Decembra 2018, 00:23
janvys napísal: Piatok, 21. Decembra 2018, 20:13 twooooo: zkus napsat třeba frequency meter a další ekvivalenty...vyleze ti toho hodně, těch aplikací je tam dost, výběr už nechť si každý udělá sám podle přesných požadavků :lol:
Noo čo sa týka merania frekvencie a tým aj testu hrania rýchlosti väčšina aj bežných multimetrov strednej triedy okolo 100 Ečiek predsa meranie frekvencie má...Koľkokrát aj zabudovaný laditeľný zdroj-generator frekvencii
Aha ho:
http://avelmak.sk/index.php?lm=620&pg=det&article=43957
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Dual C844

Príspevok od používateľa janvys »

Přesně tak, ale takový NSK nemá..
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Dual C844

Príspevok od používateľa daniel00421 »

janvys napísal: Sobota, 22. Decembra 2018, 00:53 Přesně tak, ale takový NSK nemá..
Hádam ale keď s tou širokou paletou a kutením hádam si zaslúži zakúpiť aspoň základné vybavenie na testy a meranie,či kutí niekde vo zváračskej dielni ?Raz za život treba investovať aj do merania.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Dual C844

Príspevok od používateľa janvys »

Myslím že NSK se už sám několikrát vyjádřil ve smyslu že se bojí i ten deck vůbec otevřít, takže tam je všechno marné, není to elektronik a ani to dělat nechce, takže bych to dál neřešil
SONY ES
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Dual C844

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

daniel00421: Jo, tak tento multimetr určitě nemám, ten co jsem dostal nebude tak drahej..myslim..
Jinak tedy já nic nekutím, to by dopadlo asi na způsob Pat a Mat :-D..
Byť jsem vyučený silnoproudař, mám zvukařský kurz a ještě dvouletou obchodku, tak jsem doteď nic nevyužil a počítám, že asi ani nevyužiju. Jednak už se mi plno věcí z hlavy vytratilo a pak nás učili vesměs jen různé základní blbiny..

Ale děkuji ti za ochotu :-).
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Dual C844

Príspevok od používateľa daniel00421 »

SilverFox•NSK napísal: Sobota, 22. Decembra 2018, 01:19 daniel00421: Jo, tak tento multimetr určitě nemám, ten co jsem dostal nebude tak drahej..myslim..
Jinak tedy já nic nekutím, to by dopadlo asi na způsob Pat a Mat :-D..
Byť jsem vyučený silnoproudař, mám zvukařský kurz a ještě dvouletou obchodku, tak jsem doteď nic nevyužil a počítám, že asi ani nevyužiju. Jednak už se mi plno věcí z hlavy vytratilo a pak nás učili vesměs jen různé základní blbiny..

Ale děkuji ti za ochotu :-).
Prepáč ale myslel som,že u toľko mašiniek...Jo v dobrom,som len myslel že v niečom sa aj vŕtaš a tak,nič naozaj v zlom,ja mám niekedy po krabičkách aj rok na cimr campr rozobraný stroj do poslednej súčiastky a závlačky a ak mám chuť a čas tak to potom zasa postupne podľa servis manualov dávam dokopy,proste úchylka...
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Dual C844

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

daniel00421: Jo, tak mám víc strojů, ale to hlavně kvůli mým finančním podmínkám. Pokud jsi mě nepochopil, tak koupím věci za lacino a u některých pak doma zjistím, že nejsou zrovna ideální. Později najdu na netu něco lepšího, tak to vezmu..
Těch asi 6 Sonetů Duo tu mám kvůli tomu, že jsem chtěl ty ostatní očistit a používat a z nějakého kusu opravit ten můj první, jenže jak jsem viděl komplikovanost a nemohl jsem dojít na závadu, tak jsem to raději vzdal, abych to nezprasil víc. Proto mi tu čučí hodně Sonetů.
Ovšem ty ostatní stroje ke mně přišly spíš vlivem sběratelství - Tesly B73, B70mono, B115, Sonet B3, pak promítačky KP8, Meoclub 16 a mnoho dalšího.. No a bohužel ne vždy v pořádku.

To je v pohodě, mě málokdo chápe - jsem sice sběratel a milovník starých věcí, ale neschopný si něco sám opravit.

Jaj, teda, tak to jsi frajer, že víš co a kam, mě by z toho upřímě švihlo a věděl bych, že už nikdy nedám dohromady něco co je kompletně rozebrané.. To ti teda patří velké uznání.
Kubrt
metál za zásluhy
Príspevky: 282
Dátum registrácie: Pondelok, 3. Júna 2019, 20:50
Bydlisko: Opava

Re: Dual C844

Príspevok od používateľa Kubrt »

Mám nově tento deck. Dnes jsem jej přivezl od Crystalexe. Je komplet rozladěný, nicméně po hrubém nastavení hraje velmi dobře. Jen poraďte, jak používat funkci fade. Mám trošku potíž s vyšším záznamovym proudem. A nemožností jej snížit. Trimr je na minimu. Ale tuším, že touto funkcí lze jemně korigovat záznamový proud. Jenže tlačítka nijak nereagují.
Hifisti poslouchají hudbu, highendisti svoje přístroje...
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Dual C844

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kubrt: Tak to gratuluji, když to seřídíš, budeš čučet co dokáže vytáhnout i z tak ohavné kazety jakou je Noblestar - až se k tomu dostanu, tak schválně dám testy, páč tohle zarazilo nejen mě, ale i Erika.

Fuha, tak to se obávám, že ti asi neporadím, já Fadeing nepoužíval ani na jednom decku a popravdě jsem ho ani neproklepal, tak nevím jak se chová..
Vzhledem k tomu, že dělám s hudbou, tak si raději před nahráváním vytvořím audiosekvenci se všemi efekty v PC, tu vyexportuji do WAV a poté přehrávám hezky plynule na kazetu.


Jak jsem psal, bohužel nemám otestováno to jak se chovají, tak neporadím, ale mě asi přes hodinu po zapojení ten deck vůbec nereagoval - přetáčení, přehrávání, vůbec nic. Jen mi svítila diodka "Repeat" a nešla ani vypnout.
Po nějaké době se to s nějakou prodlevou dalo vypnout a zapnout, ale stále to nedělalo nic. Až po chvíli se konečně rozjel a hrál hezky :-).

Ta první asi hodina byla teda fakt dost o nervy, ale to jak se konečně rozjel bylo fakt hezký :-).
Kubrt
metál za zásluhy
Príspevky: 282
Dátum registrácie: Pondelok, 3. Júna 2019, 20:50
Bydlisko: Opava

Re: Dual C844

Príspevok od používateľa Kubrt »

No já koukám jako blázen, co jsem dostal z obyčejné Maxell UR z Globusu. Bez HX Pro a výšek dosti v plné dynamice... A ještě k tomu sendust hlavy... Pak jsem nahrál na Emgetonku a spadla mi brada. Ty vole jak tohle dělali?
Hifisti poslouchají hudbu, highendisti svoje přístroje...
Kubrt
metál za zásluhy
Príspevky: 282
Dátum registrácie: Pondelok, 3. Júna 2019, 20:50
Bydlisko: Opava

Re: Dual C844

Príspevok od používateľa Kubrt »

IMG_20190628_233843.jpg
Je to pánové krásný stroj
Hifisti poslouchají hudbu, highendisti svoje přístroje...
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Dual C844

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kubrt: Však se podívej sem a postahuj si testy:
viewforum.php?f=51


No pěkný, koukám, že ho máš taky pěkně zachovalej :-).
Napísať odpoveď

Návrat na "Dual"