BDP Pioneer LX52

Moderátori: EZ647, AdmineR

Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

BDP Pioneer LX52

Príspevok od používateľa Stano »

Je tu niekto, kto by bol ochotný opraviť mi tento Blu Ray prehrávač.
Funguje, ale BD disky už nenačíta.
S DVD nemá problém.
Nechcem kupovať nový, nakoľko lacné nie sú a toto bol veľmi slušný model. Začalo to už dávnejšie, keď zahaproval na BD U2 360tour, ale všetko ostatné dával bez problémov. Tak reku poškodený disk. Potom sme sa sťahovali, rok nebol v prevádzke a následne, začal mať problémy s viacerími diskami. Ale mal som pár diskov, ktoré schrupol a keď sa na nich zahrial, následne prehral čokoľvek, teda okrem toho U2.
Skúsil som vyčistiť optiku, vtedy som zistil, že to má dva lasery :D, tak preto DVD bral a BD nie.
Ak by sa našiel niekto čo ho sfunkční budem rád. Mám dosť veľkú zbierku filmov na BD a sem tam si chcem niečo prehrať, momentálne sa nedá. Kupovať nový nejaký poriadny model za 1000 eúr a viac, nepovažujem za rozumné, ktovie koľko vydrží laser v novom, pripadne dokedy budú v predaji BD disky, internet to valcuje.
Ak je niekto ochotný opraviť ho, určite sa dohodneme.
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: BDP Pioneer LX52

Príspevok od používateľa Teslák »

No,nikdo se nehlásí,ale zkus se podívat na netu,kolik koštuje nová mechanika,nebo pickup do toho stroje.Možná,ale jenom možná pomůže vyprat v ultrazvukové lázni,pokud ne,tak výměna dílu je jistá.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: BDP Pioneer LX52

Príspevok od používateľa Stano »

Ďakujem za radu. Mechanika na ebay bola 150 +pošta. Laser pre BD bude mŕtvi. Mám človeka, čo vie opraviť laser, aspoň to povedal ;)
Ale hlavne bude vedieť objednať len ten laser, potrebuje ho vidieť, pretože v servisnom manuáli je len číslo náhradného dielu a žiadne ďalšie údaje.
Ten laser budem potrebovať, tak či tak BDP sú na konci éry, musím kúpiť aspoň dva, pre budúcnosť,myslim, že to bude podstatne lacnejšie ako celá mechanika.
Keďže mi opravil deck Technics 765 tak mu verím, už sa chystám popísať tú opravu, mám aj nejaké fotky.
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: BDP Pioneer LX52

Príspevok od používateľa Teslák »

Bezva,tak se těším.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Napísať odpoveď

Návrat na "CD, DVD, video a ostatné"