Monitory a pripojenie

Moderátori: EZ647, AdmineR

Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Monitory a pripojenie

Príspevok od používateľa orhore »

SIlové rozvody máš dělané se 3 dráty a nebo 2?
Já mám také všechno napájené z jedné zásuvky, která je také špatně umístěna. Takže jsem musel vymyslet jiné řešení. Vyrobil jsem prodlužovací kabel 3x2,5mm o délce 10 m se 3 zásuvkama rozmístěnýma dle potřeby po obvodu místnosti. Do každé zásuvky jsem připojil kabelem zásuvkový panel s možnosti připojení až 10 přístrojů. Někde ještě více. Zemní kolík využívá jen PC, tiskárna a monitor. Ostatní přístroje mám ve třídě II. Vše funguje bez problémů a bez náznaku rušení. Celkově vzato jakkoli špatně umístěná zásuvka-y v pokoji se dají obejít tímto způsobem. Přitom nic není vidět, protože je to vedeno za nábytkem či po okraji koberce a stěny pod lištou. Všechno jde, jen chtít :)
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Monitory a pripojenie

Príspevok od používateľa EZ647 »

tak predlžovačky a všetky externé kábeláže sú trojžilové, ako to zapojili v zásuvke som síce nevidel, žiadnu som nikdy neotváral, ale tak snáď budu zemnené, a zapojené tri vodiče, dúfam :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Monitory a pripojenie

Príspevok od používateľa EZ647 »

obalil som celý HDMI kábel do medenej pásky, no a hádajte :D
Prílohy
IMAG0197.JPG
IMAG0199.JPG
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Monitory a pripojenie

Príspevok od používateľa orhore »

Nepomohlo :?:. Jestli ano, tak máš v základu shit hdmi kabel. V práci jsme měli připojení z pc do monitoru 10m hdmi kabelem na vizualizaci. Byl veden kolem přívodu 5kV + další měniče a trafa. Jiná cesta nebyla. A rušení žádné neexistovalo. Ale ten kabel byl tlustý jako prst.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Monitory a pripojenie

Príspevok od používateľa EZ647 »

prvých niekoľko pokusov sa zdalo že to funguje a potom už nie , takže vo výsledku náhoda, nepomohlo :D

takže keď sa elektromagnetické rušenie nešíry vzduchom tak ako sa to potom deje, fakt po elektrickej sieti?
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Monitory a pripojenie

Príspevok od používateľa orhore »

Rušení ti může lézt i po povrchu kovových přístrojů či kabelů. Důležité aby se nedostalo do vnitř. A když ano, tak to musí řešit další filtry apod. Už jsem ti psal dříve co je třeba zkusit. Jinak se budeš honit za duchy.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Monitory a pripojenie

Príspevok od používateľa EZ647 »

celé to je ducharina
keď niekto ide na WC čo je za touto stenou predomnou, tak občas to preblikne ak sa tam zapne a vypne svetlo, je tam 12W Ledka, ale takú žiarovku mám aj tu v lampe na stole, priamo nad pc vedľa monitora a to nereaguje agresívne nikdy, tak tomu nerozumiem
ani tomu ako po povrchu prístrojov, keď je všetko tienené? kábel, skrinka pc je kovová prekvapivo , a monitor je plastový :D ale asi len zvonku,
kondíky asi meniť nebudem , aspoň teraz určite nie, ale skúsim si nájsť čas na návštevu pc krámu kvôli inému káblu.

dneska som bol len zvedavý, pri tom premiestňovní bordelu z izby do izby mi padla do rúk tá medená páska...

mám tu ešte robené napájacie zdroje pre rôzne elektrické hračky a experimenty, ešte z doby školy, majú okolo 20rokov, všetko s klasickými trafami, spínané primárne, všetko v jednej zásuvke, prakticky vedľa onej predlžovačky s vypínačom s deckmi a tie zdroje nikdy ani raz nepohli s monitorom, ale keď som Technics pripájal do zásuvky samostatne po jednom, tak deck, alebo CD rozhodili monitor pri zasunutí vidlice, proste nepochopím tie súvislosti.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Monitory a pripojenie

Príspevok od používateľa orhore »

Takhle by to nemělo nic ovlivňovat. I když zapojíš cokoliv kdekoliv. Buď máš nějaký zásadní problém v rozvodech elektřiny, a nebo v obvodech monitoru a jeho připojení. Já bych ten monitor prostě vyměnil, nebo aspoň zkusil jiný.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Monitory a pripojenie

Príspevok od používateľa EZ647 »

orhore:
som na rovnakých rozvodoch elektriny ako som bol pred mesiacom vo vedľajšej miestnosti, tam bol problém len s tou spomínanou predlžovačkou, a občas nejakou technikou čo som dal do zásuvky, ale od vypínača na wc či hlavnej rozvodnej skrine som bol o niekoľko metrov ďalej než teraz, fyzicky a problém s rušením mimo miestnosť som nemal

ešte ma napadla jedna vec, nepoužívam originál napájací kábel, ale ten čo som mal kedysi na CRTčku, pretože je dlhší, ale typ konektora je rovnaký, trojvidlica, takže asi je nezmysel myslieť že nezapojili všetky tri piny že
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Monitory a pripojenie

Príspevok od používateľa orhore »

Pokud je tam troj vidlice, tak musí být zcela určitě zapojeny všechny tři. Ověřit si reálný stav přece není problém. Na to stačí baterka, ledka + kousek drátu, pokud nemáš aspoň základní mulťák kde by to bylo rychlejší.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Monitory a pripojenie

Príspevok od používateľa EZ647 »

prepípal som ich takže tam je to zapojené kompletne
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Monitory a pripojenie

Príspevok od používateľa EZ647 »

ešte som si spomenul na jednu podstatnú vec, keď nechám blízko mobil, ktorý práve príjma signál alebo tak, obraz totálne skolabuje a mám tmu až kým nedám mobil preč, to len toľko k tomu rušeniu po sieti, aby sme vedeli že to nieje len z elektromagnetického rušenia spínačov a spotrebičov pripojenými k sieti
Napísať odpoveď

Návrat na "PC, noťasy a pod."