Monitory a pripojenie

Moderátori: EZ647, AdmineR

Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Skladovanie kaziet

Príspevok od používateľa orhore »

To ti ten rozváděč ruší signál k monitoru ve stíněném HDMI? Zkus lepší kabel, ale to se mi moc nezdá. Jak se to rušení projevuje?
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Skladovanie kaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

orhore: je to starší monitor, ale nechcem ho meniť lebo má dobrý obraz, ale v predošlej miestnosti som mal dole predlžku s vypínačom kde mám všetky tie svoje Technicsy a ostatné stroje napichané do elektriky, a na noc, alebo keď som dlhšie preč to vypínam s tým vypínačom na predlžke a vedľa toho som mal položený pc, tak pri vypnutí a zapnutí vypadne obraz na niekoľko sekúnd, čo sa rôzni 2-10sekúnd. A robí to len na HDMI, na VGA či DVI to bolo vždy v poriadku.
Zrejme sa zaruší signál a monitor to nezobrazí tak nachvíľu vypne obraz.
Teraz v druhej miestnosti to náhodne občas spraví aj keď nemanipulujem s elektrikou. Vzhľadom k tomu že mám pc na zemi vedľa stola, tak mi nevystačí ten základný krátky HDMI kábel, mám potom až tuším 3metrový, ale vidím že sa na tieto káble už nedávajú tie feritové krúžka na konce, nad lepším káblom som premýšľal, tak uvidíme ako moc to bude otravné.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Skladovanie kaziet

Príspevok od používateľa orhore »

HDMI kabel je pro přenos digitálního signálu. Tam nemá co rušit. Feritové kroužky se používaly zejména u VGA, protože je pro vedení analogového video signálu háklivější na VF rušení. Takže mám pochybnosti o tom, že je problém v chybějících kroužcích. Můžeš mít uvolněný konektor v monitoru (nebo studeňák), nebo vadný kabel. Rušení by se spíše projevilo na VGA než na HDMI. Nebo zkus u monitoru redukci DVI to HDMI a použij stejný kabel zda se to také projeví. Je více možností.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Skladovanie kaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

nemám DVI na grafike, ale beriem to tak že keď sa signál zaruší, hlavne digitálny, tak to proste nespracuje monitor
občas vidím pred tým než vypne obraz zrnenie ako u analógu pri anténe bez signálu, alebo sa rozpadne na kocky a všetko sa podfarbí na zeleno a vypne
si fakt už nespomínam koľko HDMI káblov som skúšal, ale už mám druhý pc, na tom staršom to robilo v menšej miere, na tomto nejak prehnane precitlivelo
aj vedľa v miestnosti dala mama vysávač do zásuvky, v tej chvíli to bliklo, ale keď ho zapla, tak nič :D
no síce je to offtopic téma, ale celkom ma to zaujíma

povedal by som že práve digitál je nekompromisný na čistotu signálu a nejaké rušenie či výpadky proste nestrávi, ako poškodený koax kábel digitál na telke raz šiel raz nie, ale analóg šiel vždy, to bol potom trapas keď prišiel z UPC riešiť závadu :D
no napadlo ma aj rušenie v elektrickej sieti cez pc, ale nejak som si to ešte nedal dokopy akoby sa to mohlo stať, už nemáme ani hliník v byte
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Skladovanie kaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

takže mi bolo doporučené zaujímavé videjko ohľadne kvality HDMI káblov, je to totálne všetko na houby :D
https://www.youtube.com/watch?v=u6lx1ntNoxE
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Skladovanie kaziet

Príspevok od používateľa orhore »

Když tak to celý OT přesuň do nového tématu.
Napiš jaký máš monitor, uhlopříčka, rozlišení, nebo nejlépe model. Starší monitor s dobrými barvami si nedokážu představit, pokud to není Eizo za 1000Eur. Jinak pochybuju. V dnešní době pěkné barvy obstará IPS monitor 24" s minimálně 8-10bit barevnou hloubkou za 220 Eur. Ale to je jedno. Vyzkoušej jiný monitor, kabel, počítač, nebo síťovou zásuvku. Může to dělat i napájecí zdroj monitoru, možná i počítače. Je třeba vylučovacím způsobem najít viníka.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Monitory a pripojenie

Príspevok od používateľa EZ647 »

presun
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Monitory a pripojenie

Príspevok od používateľa EZ647 »

orhore:
Dell S2409W
Ako je možné ak by som videl lepší monitor, tak by som s týmto nebol spokojný, ale teraz mi plne dostačuje a kým funguje tak nie je dôvod meniť, predtým som mal CRT kým nezačal blbnúť tak som tiež nemal dôvod meniť.

Kondíky v zdroji napájania mi bolo už doporučené meniť, ale neviem prečo je potom problém len na HDMI, viac monitorov nemám, viac pc som mal robilo to aj na iných strojoch, ale menila sa citlivosť na toto rušenie, nemám ani iný kábel, ktorý by dosiahol od stola k pc
predpokladám že po tých rokoch tie kondíky naozaj bude potreba meniť, bude to prvé čo odíde

mal som k tomu ešte takú rozdvojku na HDMI, ktorá tam bola zapojená, keď som ju odstránil, tak sa rušenie trochu zmiernilo, aspoň som včera behom dňa zatiaľ nepostrehol náhodné výpadky, len na tu miestnu predlžovačku s technikou stále reaguje agresívne, ale to mi nevadí, snažím sa to nevypínať a nezapínať zbytočne každú chvíľu, len keď vypnem pc a idem preč či na noc.
Prílohy
dell_S2409W.png
dell_S2409W.png (17.16 KiB) 1809 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Monitory a pripojenie

Príspevok od používateľa orhore »

No, tvůj monitor je jen TN panel z roku 2008. Ale možná, že sis na barvy zvyknul. Já se stále dívám na CRT z roku 2004, ale ne kvůli barvám, či z nostalgie. Z dívání se do LCD mě poněkud více pálí oči.

Píšeš "len na tu miestnu predlžovačku s technikou stále reaguje agresívne". Tou prodlužovačkou myslíš napájecí síťový kabel 230V? Žeby problém v instalaci silových rozvodů či zemnění?

Když ti to na DVI nedělá problém, tak bych používal DVI kabel. Pokud grafárna nemá takový výstup, pak stačí redukce nebo rovnou kabel DVI to HDMI. Pokud přes hdmi nepřenášíš i zvuk, tak by to mělo být ok. Délka kabelu do 8-10 ti metrů by neměla vadit.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Monitory a pripojenie

Príspevok od používateľa EZ647 »

DVI mám zabraté na starom PC kde robím web a skeny

Myslím sieťovú predlžku 230v.

Mám starý 17´´ Hansol Flat CRT, leží už niekoľko rokov v rohu miestnosti a chcem sa ho zbaviť, alebo pôjde do odpadu


ale čo sa týka tej predlžovačky tak mi je to jedno, hlavne nech neblbne samovoľne na iné rušenia, kábel mám teraz buď 3 alebo 5metrov, už ani neviem
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Monitory a pripojenie

Príspevok od používateľa orhore »

Ty informace jak to celé máš zapojené - připojené se dozvídám jen po částech. A každá z nich může mít vliv na to co řešíš. Vzhledem k tomu, jak omezené možnosti máš a nebo nemůžeš je změnit, tak se zřejmě k nějakému výsledku asi nedopracuješ :|
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Monitory a pripojenie

Príspevok od používateľa EZ647 »

ako vravím tá predlžovačka je nepodstatná, lebo to vypnem či zapnem raz za deň maximálne, a pokiaľ nebude robiť monitor somariny pri cudzích vplyvoch, ako sused, či zmienená rozvodná skriňa neďaleko tak je to jedno už
aj tak skôr či neskôr bude musieť dôjsť na nový monitor, alebo tu výmenu kondíkov v napájaní

napríklad ma serie teraz že v tejto miestnosti je jediná zásuvka na strane steny kde mám techniku a tam kde je to maximálne nevhodné sú elektrické zásuvky dve, ktoré neviem využiť, takže totálne všetko z jednej zásuvky, to bude sranda :D

ja som maximálne rád že fungujem na medi a na relatívne nových ističoch, nie ako v starých bytovkách, hliník a istič čo vyhodilo pri každom jednom použití mikrovlnky
Napísať odpoveď

Návrat na "PC, noťasy a pod."