Sháním přenosné reproduktory

vintage Loudespeakers, Колонки винтажные vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Sháním přenosné reproduktory

Príspevok od používateľa Kazetowich »

SilverFox•NSK napísal: Utorok, 5. Novembra 2019, 21:48 Hm, tak snad je phexsys v pořádku..


No ale chci se zeptat majitelů těch Creative T20 - dnes mě napadla věc, jak že dlouhý je síťový kabel, tak jsem koukl na fotky na Heuréce a zjistil jsem, že síťový kabel jaksi nemá a místo něj má jen zdířku na adaptér.
Dotaz, je ten adaptér součásti balení? Pokud jo, tak jak je dlouhý?

Pro vás to je asi blbá otázka, ale už jsem zažil i to, že jsem dostal pár věcí bez adaptéru, tak proto se radši ptám.


Předem dík za odezvu.
zajtra to kuknem a odmeriam
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Sháním přenosné reproduktory

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: Takže asi součástí bude. Tak předem dík za změření.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Sháním přenosné reproduktory

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Sháním přenosné reproduktory

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: Díky za tip, ale bohužel netuším jak výkonný by měly být a s tou cenou bych asi radši přidal 200Kč a šel do těch T20, kde bych měl i 2 letou záruku.
Ale i tak díky.

Jo a co délka toho přívodního kabelu u T20? No tedy spíš toho adaptéru, páč kabel to nemá žádný..
iwwo111
stará páka
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 00:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Sháním přenosné reproduktory

Príspevok od používateľa iwwo111 »

Tie Bose Companion 2 mam tiež doma. Majú viac basov, stredov požehnane, no nie sú tak analytické, ako Bose, čo som odporúcal pred tým. Ono treba sa zamyslieť, že nie všetko je lacné. Za kvalitu sa platilo stále. Ak chceš mať niečo na mnoho rokov, treba sa zamysliet, či neinvestovat do niečoho, čo bude slúžit dlho a bez problémov
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Sháním přenosné reproduktory

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

iwwo111: Já ti rozumím, ale v dnešní době je těžký hledat kvalitu, i výrobky za větší peníze stojí mnohdy za tři ho*na (už ani ne za to jedno, když vezmu v potaz cenu).
Je mi jasný, že Čína dnes vyrábí všechno, kdyby ale přestali vyrábět odpady (což je dost zásadní), tak by se ukázali jako ti, co umí vyrobit i něco kvalitního. Já si koupil diktafon Olympus LS-100, stál mě 11 000Kč a hádej co, na zadní straně je dole napsáno "Made in China" byť je o kousek vejš "Designed by Olympus in Tokyo" a zvuk má vážně kvalitní, ale tohle je věc, kterou si nekoupím každý den a s mým platem ani jednou za rok.

Repráky jsou přeci jen repráky, sice chci od nich kvalitní přednes, ale dávat za to zas tisíce mi přijde jako hovadina, navíc když chci ty přenosné.
Taky je dobrý vědět, zda kupuješ kvalitu nebo jen značku - ono i laciné věci dokáží být mnohdy lepší než něco několikanásobně dražšího. To sám moc dobře vím. A teď tím nemyslím nic špatného, tak si to neber osobně.

Pro mě je celkem pálka i těch 1450Kč za ty T20, ale jak budu moct, tak si je pak pořídím. Tedy pokud mají v balení i adaptér a zda budu mít šanci si je nejdřív poslechnout, abych si to případně rozmyslel..
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Sháním přenosné reproduktory

Príspevok od používateľa janvys »

SilverFox•NSK napísal: Štvrtok, 14. Novembra 2019, 22:14 ....kdyby ale přestali vyrábět odpady (což je dost zásadní), tak by se ukázali jako ti, co umí vyrobit i něco kvalitního.
Ach jo, ty vážně asi nechápeš podstatu trhu.
Odpady se budou vyrábět vždy, kupují si je lidé, kteří od toho nepotřebují kvalitu, stačí jim co je, za málo peněz. A těchto lidí je z pohledu trhu nejvíce. Je to stejné u každého zboží.
Vezmeme si příklad třeba montéra: ten si kupuje sračky repráky protože zvuku/muzice nerozumí a chce jen aby to hrálo. Ten samý člověk montér ale rozumí vrtačkám, bruskám atd., potřebuje kvalitu která podává dobrou práci a dlouho vydrží, takže si nekoupí nářadí z Tesca ale jde si koupit Makitu nebo Dewalt. Za několika násobek ceny sračky z Tesca.
Takže o tom celém to je milý foxi.
Kvalita se vyrábí, vyráběla a vyrábět bude. Jenže stojí to LOGICKY víc peněz, použité materiály, technologie atd.

Jiná otázka je ohledně značek, někde platíš předraženou značku, ale ta samá věc se vyrábí (mnohdy na stejné lince v továrně) pod jinou značkou za méně peněz. Celé je to komplexní téma o kterém jsem zrovna minulý týden přednášel celé odpoledne v Hradci. Nedá se to napsat zde, to bych ťukal celou noc.

Další otázka jsou fejky a pod., kde se uvede na trh nový výrobek s vymaklým marketingem tak, že se utvoří jakýsi dojem kvality, umělý dojem, a spotřebitel laik si pak myslí že má kvalitní věc s kvalitníma parametrama atd...to je tzv. placebo efekt. A do určité míry to funguje ve všech odvětvích.

A uz dost, nebudu psát romány stejně to nikdo nedočetl až sem :lol:
Foxi, jak psal Iwo, kvalita něco stojí a je jedno jestli si kupuješ ponožky, repráky nebo ledničku. Je je potřeba vyvarovat se vyloženě nepovedeným modelům, zbytečně předraženým, nebo marketingovým fejkům. Jenže když nevěříš(jak sám často uvádíš) uživatelským recenzím od stovek lidí ani testům od odborníků, točíš se neustále v začarovaném kruhu ze kterého není pomoci.
SONY ES
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Sháním přenosné reproduktory

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

janvys: I když podle textu bys mi nevěřil, tak já tohle celé už dávno vím a dokážu si vybrat kvalitní pořánou věc a ušetřit stovky až tisíce u konkurenčního výrobku, kde si kupuješ jen značku. Nejsem zase až takový debil.

Já myslel odpady jako doslovně - já chodíval na autobusový nádraží (když jsem jezdil na chatu) podchodem (kde se dá odbočit do Myší díry - brňáci ví), kolem Tesca a nakonec (dříve dlouhým chodníkem, nyní) přes Vaňkovku. No a v tom zmíněném podchodu od šaliny bývaly zarvané stánky (což stále jsou, ale asi už ne tak moc) nejen textilem, ale i těmi plastovými vergly, které krom toho, že byly vyrobené v Číne, si snad nemohl rozumně uvažující člověk ani koupit.
Šlo o to, že to byly jakési už z výroby křápy, které buď neměly šanci splnit "určený účel", díky nekvalitním plastům a nebo to byly ty štěkající, mňaukající a blikající hověziny, které i mě, jakožto ještě školákovi, tehdy připadly naprosto nesmyslné. Já se tehdy po cestě vždy zastavil leda v Tescu, koupil jsem si lacinou kazetu a ideálně dvě (někdy kolem 2005 ještě TDK D a později už jen Sipote), které jsem přes víkend hned nahrál :-D a šel jsem dál.


Co se týká vybírání si, tak dám reálné a pravdivé příklady.
Půl roku jsem dojížděl do Práglu na zvukařský kurz, kde jsem se rovnou zeptal jestli by mi mohl někdo doporučit nějaký kvalitní diktafon, tehdy jsem se dozvěděl o tom Olympusu LS-100.
Jindy jsem si potřeboval koupit nový foťák, i kvůli tomu, abych mohl nějaký mít na plánovanou práci s pojízdným kinem Čadíků (i smlouva byla podepsaná a stejně hovno).
Před rokem jsem si pořídil další foťák, onen Nikon P900.

V těchto všech třech zmíněných případech jsem už hned na začátku věděl, do jakýho přístroje chci jít, ale přesto jsem usilovně pár týdnů až měsíců hledal, zda by nebylo něco přece jen lepšího. Vždy několik hodin denně, když jsem zrovna mohl (skrz školu či práci). Pak jsem věděl, že je tento daný přístroj oprávněně nejlepší.


Takže co se týká výběru, dobře vím, kam dávám peníze. Ostatně i proto, že nejsem milionář.
Na nafintěné věci si dávám pozor (při výběru není pro mě zásadní vzhled, ale cena a parametry) a padělky, to už vůbec.

A recenze jsou u mě až ty poslední - netvrdím, že na ně nedám vůbec - v případě, že by daná věc měla mít snad jen samé negativní hodnocení, tak je to jasný (ale s tím jsem se zatím nesetkal), ale není to pro mě hlavní pilíř, při kterém si vybírám.


Jo a neboj, já čtu vždy, všechno a od začátku do konce ;-).
Ostatně už i proto, že sám píšu taky romány :lol:.
pedro
stará páka
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:01

Re: Sháním přenosné reproduktory

Príspevok od používateľa pedro »

To ešte stále zháňaš ???
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Sháním přenosné reproduktory

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

pedro: No zatím je stále nemám, tento měsíc jsem tak trochu utrácel, takže momentálně už zase na to určitě nemám (ono se to nezdá, ale hned se to nasčítá - jídlo, něco na vánoce, nějaké ty desky atp..).

Proč se ptáš?
pedro
stará páka
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:01

Re: Sháním přenosné reproduktory

Príspevok od používateľa pedro »

Prenosné nemám niČ.No keĎ zháňaŠ,to znamená, že na to mአbokom.ČI ?Mám iba ,,Ťažké kalibre,,. :O)
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Sháním přenosné reproduktory

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

pedro: No, pokud ti jde o název vlákna, tak ano, stále probíhá sháňka a přejmenovávat svoje vlákna nechci.

Víš, tak když mám nestálý plat, který ze dvou brigád dělá měsíčně 3-5 000Kč z čehož si musím kupovat i jídlo, tak ano, ze začátku peníze na to mám, ale pak se to utratí. Nemám průměrný český plat, kdyby jo, tak bych spoustu věcí neodkládal a pokoupil bych vše co potřebuju hnedka.

A přenosné sháním, protože je potřebuju brát sebou, doma mám jiné, které mi stačí a ani je nemám šanci vyhulit moc na max - ale to vše jsem psal v prvním příspěvku..


Tak nevím, možná jsem se nechytl co jsi chtěl..
Napísať odpoveď

Návrat na "Reprosústavy, reproduktory"