Teslácke repráky.

vintage Loudespeakers, Колонки винтажные vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

pedro
stará páka
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:01

Teslácke repráky.

Príspevok od používateľa pedro »

Robili ste niekedy bedne osadené teslákmi , alebo aj v posledných rokoch ? A podľa vás výsledok ?
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Teslácke repráky.

Príspevok od používateľa oneeeee »

vždy som sa vyhýbal teslám . to radšej tonsil . neviem prečo , ale tesla zosilňovaču AKAI nevonia a nevoňali ani unitre. no testoval som original tesla dvojpásmové asi pol roka , kým si ich kamarát vyzdvihol . reproduktory , prevedienie , to ma neoslovilo . poniektorý teslácke reproduktory vychvaľujú .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Teslácke repráky.

Príspevok od používateľa janvys »

Měl jsem jich v minulosti několik sad různých provedení ale všechny šly po nějakém čase do světa. Nějak mi ani jedny nesedly. Hrálo se na zesilovačích zejména Sony, Pioneer a Marantz. Netvrdím že Tesla byla TEchnicky SLAbá, jak se vždy v říkalo, ale jejich repra prostě musí někomu sednout. Od té doby co jsem pořídil Tannoy D700, a to je už hodně let, už to naštěstí vůbec nemusím řešit, je to jako přestoupit ze stodvacítky do superbu. Nic ve zlém.
SONY ES
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Teslácke repráky.

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Když už se tu o nich mluví, tak já napíšu totálně nezaujatý a neznalý pohled. Neznalý proto, že jsem měl možnost slyšet opravdu minimum reproduktorů, takže nemám šanci objektivně posoudit.

Když jsem kdysi v rámci jedné školní akce, která byla totálně blbě zorganizovaná (tedy zda to slovo "organizovanost" lze vůbec použít), dotáhl do školy svoje desky a techniku (Samsung R730, Tesla HC 58, buď Tesla B73 nebo B115 už nevím přesně a ty svoje zřejmě Tesla ARS 824) a pustil nějakou hudbu, tak to na tu aulu perfektně dunělo - mělo to opravdu hutný a pořádný zvuk a nebyl nijak zkreslený. Když jsem to ze zajímavosti zkusil napojit do těch jejich repráků, které byly oproti těm mým minimálně jednou tak větší, tak se žádné dunění nekonalo, zvuk z těch mega beden byl plochý jak v basech, tak i výškách. Když jsem zase zesílil svoje bedny, tak byl zvuk suprový.
Samozřejmě jsem je nezapojoval do své techniky, to ani díky XLR nešlo, zapojil jsem zvuk z kotoučáku do jejich mixpultu.

Už tehdy jsem si říkal, že by se s tou mojí slabou a starou technikou dokázala udělat i normální diskotéka - tedy samozřejmě když nebudu brát v úvahu dnešní rádoby "diskotéky", ke kterým se prodávají i špunty, aby člověk neohluchl.
Slabou a starou myslím z pohledu ostatních.


Co se týká reproduktoru (model se mi nepodařilo dopátrat), který je v Sonetu Duo, tak jsem kdysi při nákupu konvolutu repráků měl mezi nimi i tento. Sonet Duo moc dobře vím jak hraje a bohužel nedosahuje příliš solidních basů, když jsem ale samotný reprák zkusil zapojit a pustil hudbu, tak mě fakt zarazilo, jak dokáže oproti Sonetu pěkně zadunět.
Samozřejmě, není to nějaká sláva, ale pokud by měl ten reproduktor v Sonetu víc prostoru, tak věřím tomu, že by ten kotoučák mohl mít mnohem hutnější zvuk.



Tak snad nevadí takový pohled..
Amateur
mazák
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Streda, 13. Februára 2019, 13:02

Re: Teslácke repráky.

Príspevok od používateľa Amateur »

Ja akurat pocuvam ARS 944 na receiveri SABA 9240. Vcera som myslel, ze ich vyhodim von oknom, predtym som tam mal MB Quart 850S a tie Tesly sa mi zdaly plechove na vyskach a znacne uskriekane. Tie ARV 160 ma moc nebavia, ale tie reproduktory nie su spravene zle. Su hodne detailne v strednom a strednom hornom pasme, na svoj objem si idu slusne aj spodky. Necudujem sa, ze z tohto modelu si sudruhovia spravili monitory do rozhlasu a televizie, prave citatelnost detailov je slusna. Maju ale mizerny priestor, a tie plechove stratene vysky ... ale asi si ich necham, s touto SABOU su niektore veci asi zvukovo zaujimavejsie ako tie MB Quarty ...
pedro
stará páka
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:01

Re: Teslácke repráky.

Príspevok od používateľa pedro »

944 majú opačne polarizovaný basák...treba pozrieŤ cievky.NIektoré boli vinuté al drôtom a s ostatkom spájané mosadznou objímkou ,stlaČenou kliešŤami.AJ charakter zvuku sa meni vertikálne voČi horizontálu - najmä výšky.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Teslácke repráky.

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Jo a kto testoval,vlasní osadené bedne Tesla reprákmi ale z produkcie Zväzarmu,robili dva typy s malým a veľkým basákom a ma li také povestne panelyna plechoch osadené stredami a výškami a prepínačmi citlivostia strmosti výhybky.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
pedro
stará páka
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:01

Re: Teslácke repráky.

Príspevok od používateľa pedro »

Tiež by ma to zaujímalo.Bol to už taký ,,západný,, dizajn.
Používateľov profilový obrázok
E001
mazák
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Pondelok, 27. Apríla 2020, 10:53

Re: Teslácke repráky.

Príspevok od používateľa E001 »

A neboli to RS338 Elektroakustika Praha?
Sony TC 765, DAT 55 ES, Pioneer CT-S 210, PD 201, F 301 RDS, A 501 R,
pedro
stará páka
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:01

Re: Teslácke repráky.

Príspevok od používateľa pedro »

ZO zväzarmu ,, ve smečkách 22 ,, som mal iba skladačku RP20.Trojpásmo ARN664,ARE 5?? a ARV 081.Bedne boli z dvoch dielov tvrdeného polystyrénu a výhybka na plošáku sa ako i repráky do otvorov vliepala epoxydom.Povrch sústav,teda obvod sa oblepil dodanými umakartovými plátmi s imitáciou dýhy.Všetko bolo presne na mieru narezané a pasovalo.Zvuk príjemný s hlbokým plastickým basom.Skladačka,teda včetne predného sololitoveého dielu a priezvučnej tkaniny neobsahoval iba EPOXY 1200.Cena 1190kčs.A ešte gramofón TG120 Junior s pertinaxovým ramenom.Dal sa objednať vo viacerých variantách podĽa AR cca 1979-1980 ..? V tom období bola aj ponuka na RS 238 v drevenej -bukasovej ozvučnici,zosik TW 40 a koncák TW 120.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Teslácke repráky.

Príspevok od používateľa Kazetowich »

A keby ste mali porovnar vacsie tesly s vtedajsimi matadorkami z madarska - Videotonkami alebo tuskymi Elektronikami?
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
pedro
stará páka
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:01

Re: Teslácke repráky.

Príspevok od používateľa pedro »

Pokiaľ myslíš Elektronika 35AC70 tuším, s liatinovím košom basáku a streďáku , nie. Nik v okolí ich nemal-škoda,sú to dodnes pekné kusy vo viacerých neskorších vyhotoveniach.Občas používali výšky ,,KEF,,.AK myslíš ,,matadorky,, napr Videoton D202 SUPERMAX - dvojpásmovky s dvomi basmi paralelne a papierová výška s kalotou v sérii a s druhým párom paralelne bolo celkom dobré.Najmä prevedenie liatych košov basákov.Akurát tá ,,nešťastná,, pupena...VTedajšie Tesly boli dobré,vyšla prvá ,,hifi,, séria - kalota ARV360.-125Kčs , streďák 460.-145Kčs a basák ARN860.- 630Kčs a toto spojenie bol sen Školákov i záŠkolákov.:O))) NO VIdeotonky boli vo svojich cenách stále zaujínmavé a taktiež ORion .Vtedy sa predával model Orion RUMBA HS 280,cena za kus 1800 Kčs .Zˇaves 8" basáku bol plátno a Ľahká membránka,stred kalota s plastovou kopulkou a výŠka kalotka taktiež s plastovou kopulkou.Zvuk príjemný a ,,Šťavnatý,, síce trochu ,,ukričaný,, stred, no dalo sa.Cena síce takmer ako vlajkáče z českej tesly ARS 1054 tuším ,tie boli osadené ,,hifi,, teslami viz spomenuté typy a cena za kus 2200čKčs ,trochu lacnejšie s tým istým osadením robila tesla v Blave 1PF... s plechovým difúzorom pred streďákom. Jedny z týchto tesiel mali cievky vinuté hliníkom a s ostatkom vo výhybke spájané stlačeným nitom.Počase spoj prestal ,,spájaŤ,,.Ozaj a ešte nemecké RFT Corona.Malé trojpásma Cena 1800Kčs za kus.Mali obvod ochrany a ledku pri prebudení.Zvuk dobrý.Bola to taká kópia Canton -grundig.Ku každým uvedeným ,,búdkam,, bol merací graf,schéma zapojenia s oznaČením súčiastok a Žiadne prehnanosti dnešne údajovoinfo doby.:O) Sorry,zdržal som vás,no i seba! :O)))
Napísať odpoveď

Návrat na "Reprosústavy, reproduktory"