Horny do paneláku

vintage Loudespeakers, Колонки винтажные vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
E001
mazák
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Pondelok, 27. Apríla 2020, 10:53

Re: Horny do paneláku

Príspevok od používateľa E001 »

Ten Akaiáč je myslím vcelku v pohode. Hlavne som ho kúpil pre tri magnetofónové vstupy a digitálne vstupy, optický, aj SPDIF. Proste mám na to navešaných kopec vstupov, čo som pred nedávnom ešte vylepšil prepínačom vstupov od Akaia. Ale naj bol pre mňa jeho predchodca Pioneer 656 mk II. mal totiž aj loudness, a večer som si mohol vychutnať hlboké basy aj pri nízkej hlasitosti. A o to mi ide. To, čo som kdesi hore uviedol, že chcem od toho od 30 Hz, neni úplne podmienka. Určite tam nebudem robiť merania, či je tam presne 30 Hz pri +- pár Db. Jednoducho hľadám bedničky, ktoré zahrajú všetko, od opery po hardrock, ale skúšam akustiku na organovom CD- čku J.S.Bacha Toccata a fuga D- mol. A ak nemám pocit, že sedím v kostole, nie som spokojný.
Sony TC 765, DAT 55 ES, Pioneer CT-S 210, PD 201, F 301 RDS, A 501 R,
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Horny do paneláku

Príspevok od používateľa Nstar »

Vobec nič zlé na ten Akai nehovorim ani ho nepoznám. Ak ti vyhovuje tak to má byť.
Na tých 30hz, no to je tazko. Zober si rýchlosť akou sa šíri zvuk, keď to vydelis frekvenciou vyjde ti zhruba dĺžka akú potrebuje. Dá sa to skrátiť na polovicu ale to už chce akustické úpravy. A tu nepomoze vešať peny alebo krabice od vajec. To už je trochu iná veda. A ako vždy všetko so všetkým súvisí. Cize ak pomozes jednému, môže sa stat, že sa pokazí ďaľšie. Toto je najťažšia vec v hifi. Málokto si to uvedomuje. Rozhodne som ťa nechcel odradiť, dá sa spraviť príjemné kompromisné riesenie.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Horny do paneláku

Príspevok od používateľa oneeeee »

jeden z modelov akai má bass aj super bass , ale nemá digitálne vstupy .
to ak si chceš vylepšiť zvuk musel by si si zdvihnuť korekcie . ja som si to dal spraviť . original bolo do + 8 db , teraz je do + 14 db. na zdvihnutie korekcii , ide vymeniť jeden kondenzátor , ktorý je v signálovej ceste .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
vlado.bb
metál za zásluhy
Príspevky: 336
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 15:06

Re: Horny do paneláku

Príspevok od používateľa vlado.bb »

Budes musiet spravit kompromis,organova muzika potrebuje vacssi dozvuk miestnosti ako rockova,priblizne dvojnasobna.Vyrobit doma bedne je mozne,ja by som sa do toho pustal velmi obozretne,niekde v zadu by som bol pripraveny ze vysledok bude zly.Bassreflexova bedna na vstupnej impedancii ma dva vrcholy kde nie je vynimka odpor aj 30ohmov,ak nemas stabilny zosilnovac a das to ku stene na problemy mas zarobene.V tomto smere je vhodnejsia uzavreta bedna,ale stale plati - bedne do priestoru.Vhodnost zapojenia bedni a zosilnovaca malo dobre vyriesene nemecke AUDIO,takzvanou hodnotou AK kde AK bedni mala byt rovnaka alebo mensia ako AK zosilnovaca.Jednalo sa vyslovene o elektricke pripojenie,nie zvukove.
A najhorsie na tom je,ze tie vrcholy mas na basoch +-60-80Hz
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1015
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Horny do paneláku

Príspevok od používateľa jhradec »

Hloubky potřebují velké repráky. Tu fyziku prostě nejde ojebat. Řešil jsem podobný problém- po stavbě krbu se mi nevešel na šířku na stěnu opravdovej reprák. Řešení jsou basáky do stran. Nakonec jsem koupil JAMO- jsou tam 10" basáky. Z toho náčrtku mi napadá ještě jiné řešení- použít dveře jako ozvučnice- pokud tam bude 15" a větší basák, může to hrát od 18 Hz - mám to vyzkoušené dojem je impozantní. Bohužel tohle řešení má nízký WAF ( wife acceptance factor) - tak jsem od něj musel upustit.
Používateľov profilový obrázok
E001
mazák
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Pondelok, 27. Apríla 2020, 10:53

Re: Horny do paneláku

Príspevok od používateľa E001 »

No musím sa pochváliť, problém som vyriešil kúpou tridsaťročných trojpásmoviek menejznámej firmy T+A elektroakustik Criterion TMR 80. Samozrejme som musel trocha popresúvať nábytok, ale prvé dojmy sú super.
Sony TC 765, DAT 55 ES, Pioneer CT-S 210, PD 201, F 301 RDS, A 501 R,
Napísať odpoveď

Návrat na "Reprosústavy, reproduktory"