Tesla ARS 824

vintage Loudespeakers, Колонки винтажные vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Tesla ARS 824

Príspevok od používateľa Kazetowich »

V roku 2016 sem zablúdili aj tieto regálovky od Tesly. Model ARS 824 sú klasické dvojpásmovky s papierovými meničmi bez basreflexu - teda uzavrenky. Mal som ich len na stole a teda počúval ich zblízka. Zďaleka nie všetky repro sa na to hodia. Nektoré vyslovene na toto použitie nie sú vhodné. Tieto Tesly sa tomu nebránili.
Na klasické izbové stereo v poli som ich neskúšal - škoda.
V jeden čas ma celkom nadchli - no neohriali sa dlho. Vymenil som ich za gramorádio Synkopa. S odpadnutou prenoskou a asi 15 cm fľakom od bielej farby na plexi. Synkopa je teraz v garáži a tuším nehrá moc ani jeden kanál. Na pohľad okrem fľaku ale nie je moc v zlom stave.
Tesly som mal vzápätí po Wharfedale Evo 2-10, čo sa môže javiť ako šialený skok. V cene áno. Wharfedalky vtedy stáli 680€ nové. Tesly som kúpil asi za 30€. Boli ako nové - vidno na foto.
Nedali sa zahanbiť. Asi toľko v krátkosti. Kľudne doplňte ...
Vidím tam že hrali spolu so Sansui AU-2200. To nebol zosik, čo super dynamicky nakopne niekomu riť, skôr takú farebne zameraný kus. Škoda že som ich neoskúšal viac. Potenciál ARS 824 sa javil schopný.
Prílohy
Tesla ARS 824
Tesla ARS 824
Tesla ARS 824
Tesla ARS 824
Tesla ARS 824
Tesla ARS 824
Wharfedale Evo 2-10
Wharfedale Evo 2-10
Wharfedale Evo 2-10
Wharfedale Evo 2-10
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Tesla ARS 824

Príspevok od používateľa oneeeee »

neviem prečo , ale teslácke bedne a ešte dvojpásmové mi nikdy nevoňali. asi nebudem hifista , keď ich nemám. a na tých wharfedale zase chýbajú parametre .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Tesla ARS 824

Príspevok od používateľa jhradec »

Tyhle Teslabedny patří k tomu nejlepšímu, co na poli dvoupásmovek Tesla udělala. Sám jejich starší verzi používám k občasnému poslechu v ložnici. Samozřejmě po DoDo - dodělání doma- zalepení škvír ve stěnách, výměne zmačkaného PE ( multicelulární tlumení ) za čalounickou vatu a samozřejmě kondík ve výhybce.
Ještě dvoupásmovky ARS 810 jsou dobré - ale nesrovnávejte se současností jsou Vintage, za pár let OLdtimery.
Amateur
mazák
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Streda, 13. Februára 2019, 13:02

Re: Tesla ARS 824

Príspevok od používateľa Amateur »

... zrovna par dni dozadu sa mi dostali do ruk ARS 9204, co je nasledovnik 824. Osobne Tesly neznasam, z ktorychkolvek ktore som kedy mal ma po 10 minutach na akomkolvek zosilnovaci rozboleli usi a hlava. Neskorigovatelne plechove stredne pasmo, legendarna ,,uskriekanost" atd. atd. , v povodnom stave skratka fuj.
Tieto ARS 9204 som ale kupil kvoli inej veci - Godzovej vyladenej vyhybke. Seriozne postavena masivna vyhybka z BENNIC zvitkov a na mieru robenych cievok posuva tento odpad do minimalne zakladnej audiofilskej triedy. Bavi ma a zaroven rozosmieva, ked pocujem Tesly hrat, bavi ma sposob ako sa handycap uskriekanosti vyuziva vo vyhodu extremne prekresleneho stredneho a scasti aj horneho pasma. Kto mate ARS824 alebo 9204, odporucam investovat cas, energiu aj zdroje - urcite to za to stoji.
Napísať odpoveď

Návrat na "Reprosústavy, reproduktory"