Väčšie reprosustavy

vintage Loudespeakers, Колонки винтажные vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Väčšie reprosustavy

Príspevok od používateľa oneeeee »

o trošku väčšie
Prílohy
bedne 1.jpg
bedne 1.jpg (26.94 KiB) 5922 zobrazení
bedne 10 .jpg
bedne 10 .jpg (30.93 KiB) 5922 zobrazení
bedne 1a .jpg
bedne 1a .jpg (19.56 KiB) 5922 zobrazení
bedne 1b .jpg
bedne 1b .jpg (64.32 KiB) 5922 zobrazení
bedne 1c .jpg
bedne 1c .jpg (65.43 KiB) 5922 zobrazení
bedne 2.jpg
bedne 2.jpg (31.4 KiB) 5922 zobrazení
bedne 3.jpg
bedne 4.jpg
bedne 4.jpg (49.13 KiB) 5922 zobrazení
bedne 5.jpg
bedne 5.jpg (22.34 KiB) 5922 zobrazení
bedne 6 .jpg
bedne 6 .jpg (42.4 KiB) 5922 zobrazení
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Väčšie reprosustavy

Príspevok od používateľa Kazetowich »

pri obr. č. 2 im nenapadlo niečo o akustickom skrate ?
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Väčšie reprosustavy

Príspevok od používateľa oneeeee »

:lol: ten čo to robil , tomu nerozumie . vyrobil , je to super a treda sa s tým pochváliť , poprípade to predať . že to bude hrať na piču , to nie je dôležité . hudba z mobilov , dnešnej generácii tiež vyhovuje a sú spokojný .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Väčšie reprosustavy

Príspevok od používateľa Kazetowich »

som zabudol. Dnešný cieľ - dobre predať a zarobiť :?
Vlastne stačí aby to vyzeralo kúl a draho.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Väčšie reprosustavy

Príspevok od používateľa jhradec »

Bohužel se mi stala taková nehoda. po přestavbě obýváku jsem zjistil, že se mi tam pořádné bedny už nevejdou.
Ano, je to moje chyba, takže hraju na sloupové JAMO - vybral jsem ty, co mají 10" basák ( do strany ). Nicméně mám dojem, že jste opravdu velké bedny nikdy neposlouchali. Ono to totiž vůbec nemusí hrát nahlas, právě naopak i potichu je tam všechno slyšet tak akorát prostor pěkně rozvinutý a basy - :D .
Mám na mysli bedny, které mají 15" repro - v mém případě TANNOY HPD. V otevřené bedně to má vlastní rezonanci 18 Hz.
ano, to už se nevnímá jako tón, ale jsou slyšet jednotlivé rázy. Má to příznivý vliv na reprodukci i takových nástrojů jako je piáno.
Benčík Pavol
priekopník pioneer
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Piatok, 1. Februára 2019, 19:31

Re: Väčšie reprosustavy

Príspevok od používateľa Benčík Pavol »

Sice idem s "krížom po funuse" ale snáď si to niekto prečíta,v 1978 som aj z bratom postavil 200l betonove 4 pásmové bedne osadené repro od tesly/300kg/.Časom som ich prerobil do dreva kvôli manipulácii ale stále hrajú k plnej spokojnosti(Transiwat 40 a gramo HC 100 od Supraphonu a to celé v utlmenej posluchárni cca 5x5m.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Väčšie reprosustavy

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Tak ano. Velke bedne to je ako velky motor v americkom muscle. Netrapi sa a ma silu aj pri malych otackach.
Kdezto pri mensich repro/motoroch treba spekulovat, nahanat vykon za hranicami fyziky a potom to aj je poznat. Uz to neni ta cista sila a prirodzena fyzika.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Benčík Pavol
priekopník pioneer
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Piatok, 1. Februára 2019, 19:31

Re: Väčšie reprosustavy

Príspevok od používateľa Benčík Pavol »

Presne tak a preto som si ako 3-tie auto kúpil Audi S8 4.2l /360 hp/ a je to iný pocit ísť po dialnici 130 v podstate na volnobeh ,dcérine mini točí cca 6000ot, ale späť k téme ,nikdy som ten môj transiwat nevitočil viac ako na polovicu a bohate naplnil miestnosť perfektným zvukom. Ps ,nechcem sa tu vychvalovať ,skrátka v mojom veku už mám svoje názory a aj ich prezentujam .Ďakujem za záujem.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Väčšie reprosustavy

Príspevok od používateľa Kazetowich »

V pohode. Za mna sa aj tak neda inak, nez suhlasit.
Ta audina musi chodit ako masielko ...
Ved vieme preco vznikli vsetky tie litrove oturbene vysavaciky... Aby neprezili 200-300 000 km ;-)
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Amateur
mazák
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Streda, 13. Februára 2019, 13:02

Re: Väčšie reprosustavy

Príspevok od používateľa Amateur »

Nuz, mne toto cele pride ako slusna uchylaren. Niekto jebe deti, niekto X6kove bavoraky a niekto taketo skvosty. Z mojeho pohladu priemyselneho dizajnera je utlocit pre taketo lacnym mačizmom, uplne supraprimitivnym samcovstvom. Ked vidim kadetade po internetoch vsetky tie zostavy, take smutne oltariky vlastnej obmedzenosti a nepochopenia sviezeho krasna, tak mi je k zbliti. Viete , kedysi si zaprdeni primitivi davali na mramorove dosky sochy svatych a dnes si tam davaju repro za pol mega. Casy sa pohli, ale debilita ... tak ta je vecna jak Lenin.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Väčšie reprosustavy

Príspevok od používateľa Kazetowich »

no - a presne o tom je tento web ... ak si pozorne divák pozrie príspevky, nájde aj moje životnuo kriedo "hifi neni o prachoch" - za ktorým si stojím. Je podporené mnohoročnými praktickými skúsenosťami a tonami vymeneného hifi - až ma kríže bolia pfuj pfuj ...
Mramorové dosky pod repro, káble za 300€a viac a podobné ičoviny sú pasce na prachy pre idiotov - sorry ak sa to niekomu len páči, a neverí tomu, nech si pokojne kúpi :)
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Väčšie reprosustavy

Príspevok od používateľa jhradec »

Trochu offtopic. Zaujalo mne , že kolega poslouchá na TW 40. Mám s tímto zesilovačem bohaté zkušenosti, a také výhrady.
tedy výhrady rozhodně nejsou k výkonu - sám se přesvědčuji, že i při postupující degradaci sluchu věkem stále stačí výkon 10-12W na kanál pro průměrně citlivá repra. Nicméně ten zvuk- je totiž specifický. Navíc TW 40 je velmi citlivý na různá rušení- sám jsem svůj ( jeden z asi 15-nácti kusů co jsem postavil) vybavil stíněným trafem.
Taky jsem poněkud upravil zapojení - nemyslím jenom náhradu germaniového tranzistoru v koncovém stupni - TW po mých úpravách hraje jako normální spotřebka. On ten originální zvuk je poněkud "drsný"- což může přidávat některé muzice drive.
Tak bych byl tak smělý a poprosil, zda by nám spokojený majitel laskavě nesdělil, co na té sestavě poslouchá :).
Napísať odpoveď

Návrat na "Reprosústavy, reproduktory"