DALI

vintage Loudespeakers, Колонки винтажные vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Hasterman
stará páka
Príspevky: 546
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Septembra 2018, 12:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

DALI

Príspevok od používateľa Hasterman »

Rád by som trocha predstavil tieto malé Dánske reproduktory. Konkrétne Spektor 2. Vybral som si ich pre ich veľkosť (29x17x24cm), dizajn, priaznivej cene a kladným hodnoteniam. Nahradili Bose, ktoré ma veľmi rýchlo omrzeli.
Hodím sem pár foto z otvorenia krabice...
IMG_20181128_174044.jpg
IMG_20181128_174200.jpg
IMG_20181128_174345.jpg
PB290129.JPG
PB290124.JPG
Nakoniec som sa rozhodol pre umiestnenie na stenu, kde boli predtým bose. V balení sa nachádza aj záves pre uchytenie na stenu, ale pri tejto možností by reproduktory boli opreté priamo o stenu čo by pri zadnom basreflexe nebolo ideálne riešenie. Sám výrobca ich doporučuje umiestniť od steny 1-80 cm, v mojom prípade je to 9cm.
Celkom som ich počul hrať asi hodinu, tak ťažko hodnotiť. Môj názor nemôže byť ani veľmi objektívny už aj preto že doteraz som počuval reproduktory, ktoré by som nezaradil medzi HiFi, tak bude hrať lepšie skoro všetko.
Ale sklamaný som rozhodne nebol.
Hneď na prvé zapnutie ma napadli dve prirovnania.
"Ono to hrá a ono to nehrá..."
To prvé preto že ma hneď nadchli detaily čo z toho išli von. Počul som čo som doteraz nepočul. Na prvé počutie príjemný zvuk, uvidím časom, treba ich nechať rozohrať. Nesklamali ani pri trocha vyššej hlasitosti, na svoj malý objem je počuť aj spodné pásmo. Nie moc, ale na taký bežný posluch nesklame. Výšky a stredné pásmo skvelé a na spodné pásmo im sekunduje Canton AS 85 SC ktorý vie zatriasť pohárom v sekretári.
A to druhé, prečo to nehrá... majú slabšiu citlivosť, je potrebné viac vytočiť to volume...
AKAI AM-95, GX-95, CD-73, AT-93, JVC TD-V711, SEA-M770, Telefunken TS850, Onkyo TX-4500 mkII, DALI Spektor 2, Canton AS 85 CS, Audio-Technica ATH-M50x
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: DALI

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Daj im čas na rozohratie pár dní - potom napíš. Troška ich rozpohybuj. Opatrne. Začni s citom. Dobrá na to je basa - čelo.
Christian Mcbride - Night Train - a točiť dokola + pridať nejaké impulzy basové
Inak pekné bedničky - volakedy som pokukoval po Zensor I
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: DALI

Príspevok od používateľa orhore »

Obvykle kvalitnější reprobedny jsou méně citlivé. Jak píše Kazetowich, nechej je rozehrát a uvidíš později. Určitě to bude velmi dobré.
Používateľov profilový obrázok
pepst
metál za zásluhy
Príspevky: 305
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:35

Re: DALI

Príspevok od používateľa pepst »

Si s nimi spokojný po tých dvoch mesiacoch?
Používateľov profilový obrázok
Hasterman
stará páka
Príspevky: 546
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Septembra 2018, 12:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: DALI

Príspevok od používateľa Hasterman »

Áno. V našej izbe s touto zostavou a v kombinácii so subwoferom Canton som s nimi spokojný. Treba však brať ohľad na to že sú to menšie bedničky a nemožno od nich očakávať silný bas. Ale nie že by nebol, dokážu očariť. Patria vlastne medzi najlacnejšie repro Dali s cenou okolo 200 eur. Ja som bral ohľad aj na rozmer pri výbere, chcel som niečo menšie kôli priestoru ktorý som pre ne mal. Ak by som si mal znova vybrať, kúpil by som ich opäť.
AKAI AM-95, GX-95, CD-73, AT-93, JVC TD-V711, SEA-M770, Telefunken TS850, Onkyo TX-4500 mkII, DALI Spektor 2, Canton AS 85 CS, Audio-Technica ATH-M50x
Používateľov profilový obrázok
pepst
metál za zásluhy
Príspevky: 305
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:35

Re: DALI

Príspevok od používateľa pepst »

Aký je použitý zosilovač a zdroj signálu?
Napísať odpoveď

Návrat na "Reprosústavy, reproduktory"