Typ 1 • Ferric

prosím vkladať ostatných svoje testy mimo tohto vlákna
Unique reviews vintage audio cassettes with samples (tests audio cassettes with samples)

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Typ 1 • Ferric

Príspevok od používateľa Kazetowich »

príklad loudness war
Prílohy
loudness war.jpg
loudness war.jpg (10.58 KiB) 6863 zobrazení
loudness war2.jpg
loudness war2.jpg (26.53 KiB) 6860 zobrazení
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Typ 1 • Ferric

Príspevok od používateľa Kazetowich »

chápem asi o čo striebornej líške ide tou prísne jednotnou metodikou - otázka je ale, či je to takto možné zistiť ktorá kazeta aká je - chápem zase aj Orhoreho veľmi vecné a mierne vysvetlenie - použijem české slovíčko - "stěžejní" na začiatku je dobre nastaviť tú referenciu - zobrať nejakú fakt dobrú pásku - nemusí byť najlepšia a nastaviť to tak, aby hrala v celej dlžké toho tracku perfektne a nikdy nebola prebudená - nechať trochu aj rezervu - zlé pásky sa aj tak dostanú na limit aj keď tam bude malá razerva - a tie najhoršie si s tým neporadia.
No analóg je tým zaujímavý, že tam nie sú nuly a jednotky ... každá páska si žiada trochu iný prístup. Ak z nej chceš dostať počúvateľnú muziku - no strieborná líška chce poukázať na to, ktoré pásky to nezvládnu .... hmm
Takže za mňa len 2 pripomienky :)
- ubrať level na digitáli ako radí Orhore - aby nebol orezaný už tam - inak ...
- tie signály na začiatku odoženú myslím mnoho poslucháčov - už som to raz písal.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2319
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Typ 1 • Ferric

Príspevok od používateľa orhore »

Mě ty signály na začátku určitě neodehnaly :) , protože už na nich je pěkně slyšet co je na pásku špatně. V hudbě se hodně věcí zamaskuje, ale záleží i na stylu. Nějaký klavír či sóla na housle jsou docela objektivní a dokážou odhalit spoustu neduhů na kazetě, ale i decku.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Typ 1 • Ferric

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

orhore napísal: Streda, 26. Septembra 2018, 14:21 Ten referenční záznam jsem přehlédnul, ale to nevadí. Už jsem si ho prohlédnul.

...
Zdravím,
nevím jestli ten román někdo dočte až do konce, ale abych si to tu nezaspamoval, tak to nechci znovu potom psát. A vše píšu v klidu, nic prosím nevnímejte jako agresivní. Děkuji za pochopení :-).

Jo je mi to jasný, vypadá to drasticky, když je to takto červený, když ale otestuješ nějakou kazetu na ten digitální "clipping", tak je to o dost míň červený, ale přesto to zní přebuzeně..

S těmi testy jsem už začal, před několika dny jsem si už udělal další 3 testy a myšlenka, že bych měl vše překopávat se mi vážně moc nelíbí.

Jasně, že to zkreslení jde poznat - sluchem, k čemu asi dělám audiotesty a ne jen grafy. Referenční zkreslený není, zvukově zní naprosto v pořádku, to že se to dotýká stropu neznamená, že to už nezvládal ten Dual, kdyby to nezvládal, tak by to bylo dost poznat. Ano, moje chyba byla vše synchronizovat na první kontrolku, za to se omlouvám.

Když už se hraje na detaily, tak se pleteš, správně kódovaný digitál můžeš klidně bez poškození ztlumit o nespočet dB. Pro exporty svých projektů používám 32bit WAV, který dokáže uložit i data nad digitálních 0dB.


A když mám být upřímný, tak mě tvůj první komentář nahlodal tak, že jsem nevěděl jestli má vůbec cenu s tímto pokračovat.

Vždy se snažím brát ohled na ostatní, aby byli spokojení a když už něco nabídnu, tak tím způsobem, aby s tím neměli žádnou práci.


Když se ve fabrice kontroluje kvalita zpracování (vysvačů, ledniček, aut...), tak se nejede jen podle předpisů, tam to jde do extrémů. Já blbec chtěl jet předpisově, ale když jsem si uvědomil, že díky vysoké hlasitosti můžu otestovat i další a zásadní faktor a to zkreslení pásku, tak jsem u toho chtěl zůstat. Jak říkám, moje chyba byla v tom, že jsem nastavil na určitou hladinu i vstup v noťasu, na čež naráží i Kazetowich - jak jsem psal, tak to ale už nechci celé předělávat.

Ano, mám v plánu jako další otestovat kvalitnější pásek, který možná bude mít na výstupu silnější signál než na vstupu (což se mi stalo u některých TDK D), ale chvíli to potrvá - jde o to, že prostě nestíhám..


Co se hlasitostní války týká, tak tu nemám rád a nepodporuju ji. To, že si ukládám svoje projekty bez zeslabení je proto, že je můžu zeslabit později, ale hlavně mají pořád tu dynamiku. V případě hlasitostní války je ta dynamika ztracená i v případě, že by jsme se dostaly ke skladbám ve WAV při 32bitech - protože aplikují efekt zvaný komprese - to vytáhne všechny tiché pasáže a zarovná je do určité úrovně k těm hlasitým.

Ale v případě svojí tvorby - ať už hudby a produkování v různých žánrech, názvech skladeb, či námětů na videoklipy, seriály, filmy či obrázky alb, singlů.., tak tam jedu pouze podle sebe. Rozhodně nemám v plánu jet podle mainstreamu a dělat tak něco co se mi nelíbí, jen kvůli tomu, že bych zaujal moderní lidi, kteří neznají pořádnou hudbu (tím narážím na jev zvaný "vocal chop").
Pokud se moje tvorba někomu nebude líbit, tak mě to nevadí, nikoho k ničemu nenutím. Mě jde jen o to vyjádřit sám sebe jak co cítím.

Ale to jsem odbočil.. Jak to bude připraveno, přispěju s dalšími materiály, vše však ponechám stejně. Tak berte prosím všichni tyto testy jen jako informativní, ne jako závazné. Díky za pochopení.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2319
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Typ 1 • Ferric

Príspevok od používateľa orhore »

Přečetl jsem vše co jsi napsal. Rozumím jak to celé myslíš a opět tě obdivuji ve tvém úsilí. Vždy jak člověk jde s něčím podobným na veřejný web, tak se najde někdo kdo oponuje. Jsem rád, že budeš v tomhle pokračovat, protože je to opravdu zajímavé si takhle poslechnout jak která kazeta ve skutečnosti hraje. Zrovna ty kazety co jsi už otestil, tak vůbec nevlastním.
Takže hodně zdaru a budeme se těšit! ;)
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Typ 1 • Ferric

Príspevok od používateľa Kazetowich »

s odstupom času sa na to kukám takto:
Ak sa niektoré kazety (tie lepšie) dajú nahrať týmto spôsobom bez skreslenia v poriadku a hrajú dobre, tak to účel spĺňa.
Vytriedia sa tie skutočne dobré. Howgh. Mier.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Typ 1 • Ferric

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím.
orhore: vím, že dokážu psat hodně dlouhé romány, tak děkuji. Tak s tím počítám a až budu doufám někdy vydávat svoji hudbu, tak to asi bude náročnější..

Kazetowich:
Jo no, to je taky pravda. Já však nezavrhuji žádnou kazetu. Ty co nemají dostatečné výšky využiju třeba na žánr Ambient. Abych kazetu nepoužíval, tak by musela být v takovým stavu, že by opravdu pořádně zašpinila hlavy nebo nešla přehrát.

Právě první tři kazety jsem udělal ještě před těmi zprávami, takže první asi kvalitní bude až ta TDK.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

003. SONY FXI 90 • EU, 1996-97

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Značka: Sony
Modelová řada: FX I
Rok výroby: 1996-97
Trh: EU
Délka: 90
Stav: Nová
Stav pásku: Nový
CIMG4637.JPG
CIMG4637.JPG (106.79 KiB) 6799 zobrazení
CIMG4638.JPG
CIMG4638.JPG (112.48 KiB) 6799 zobrazení
CIMG4639.JPG
CIMG4639.JPG (105.79 KiB) 6799 zobrazení
CIMG4640.JPG
CIMG4640.JPG (111.61 KiB) 6799 zobrazení

Data většinou čerpám z webu "ez647.sk", ale v případě této kazety mi přijde rok 1992 až moc dávný, protože si ještě vzpomínám, že jsem ji chodil kupovat i koncem 90. let, ale možná se pletu a dotyční měli nějaké dávné zásoby.

Když jsem se před nějakou dobou konečně dostal k tomuto modelu kazety ještě ve fólii, tak bych ani nečekal, že bude dosahovat takové kvality, když se nejedná o nějakou vyšší řadu. Prý však mohli do těchto typů "budget" kazet navíjet i pásky vyšších modelových řad, které třeba nesplňovaly podmínky pro užití z důvodů horší kvality.
Tato kazeta předtím již prošla taky jedním krátkým testem, takže je toto již druhý zápis, podobně jako u první testované Emgetonky.

Ač se jedná pouze o Normálku, je pásek sytě černý, proti ostrému světlu je již vidět tmavě hnědý odstín.

No, tohle bych sám nečekal, ale v tichých pasážích v začátku testu je slyšet nepatrný náznak předchozí nahrávky. Toto by mě napadlo jen v případě, že by se jednalo o Chromku - kvůli nedostatečné předmagnetizaci.. Ke konci však po předchozím záznamu (shodou okolností se stejnou skladbou) je náznak jen těžko patrný.
Při pokusu navíc jsem nahrál tyto tóny ještě jednou, ale přemazával jsem je s nastavením na typ pásku Metal, v půlce jsem popřepínal typ na Normal a poté zase zpět. V části, kde jsem to chvíli nechal na detekci Normal byly slyšet nepatrně předchozí nahrané tóny. Tak je velmi pravděpodobné, že tento defekt v nemožnosti přemazat předchozí záznam je způsobený, že se jedná o pásek typu Chrom v kazetě typu Normal..
Oproti zdroji má o nějaký dB slabší výkon a při přebuzení zkresluje. Pokud se však správně nastaví, dokáže podat opravdu solidní výkon.


003. SONY FXI 90 • EU, 1996-97 • Nová • Typ 1.wav
nikolas/1_003_sony_fxi90_eu_1996_97_nova.wav
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

004. SONY HF 90 (1986-87) [podvrh]

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Značka: SONY (podvrh)
Modelová řada: HF
Rok výroby: 1986
Trh: EU
Délka: 90
Stav: Více používaná
Stav pásku: Použitý, v pořádku, ze začátku více defektů
CIMG4641.JPG
CIMG4641.JPG (114.14 KiB) 6798 zobrazení
CIMG4642.JPG
CIMG4642.JPG (116.79 KiB) 6798 zobrazení
CIMG4643.JPG
CIMG4643.JPG (110.09 KiB) 6798 zobrazení
CIMG4645.JPG
CIMG4645.JPG (135.38 KiB) 6798 zobrazení
CIMG4650.JPG
CIMG4650.JPG (115.98 KiB) 6798 zobrazení
CIMG4651.JPG
CIMG4651.JPG (94.87 KiB) 6798 zobrazení

A nyní se konečně dostávám i k použité kazetě.
Na úvod chci jen podotknout, když vlastním i použité kazety, které zde budu uvádět, tak se jedná pouze o kazety koupené od lidí nebo z bazarů. Svoje staré kazety totiž nikdy nepřemazávám.
Dále aby nedošlo k případným nedorozuměním, tak pokud se jedná o kazety, které se vydávají za originální (jako tato) nebo pouze mají jiný název (jako předchozí testovaná Sipote), tak je budu označovat slovy falzifikát, padělek či podvrh.

Při prvním testování na mém Sony TC-WE705S byl výsledek velmi chabý, oproti zdroji. První testovací tóny dosahovaly zhruba -20dB. Po zjištění, že ten Sony nedokáže některé staré kazety nahrát dostatečně hlasitě, ale Dual to překvapivě dokázal neuvěřitelně překonat, jsem si řekl, že raději vše budu testovat už jen na Dualu. Hrály tam určitou roli i jiné faktory, ale to bych odbočoval.

Díky absenci dvířek mám možnost vidět dotailně práci všech kazet. U této mě zaujala první cívka, která je poměrně zvláštně až vtipně nerovná. Svorka je samozřejmě jako i ta druhá nějak propadlá či plochá, ale hned za svorkou je cívka nějak vystouplá a k tomuto se přidává i další defekt a to celkově křivá cívka - druhá, ta plná se však pohybuje normálně.
Na jedné z cívek jsou patrné jakési proužky, ty stejné (ač už ne na fotce) byly na kousku i té prázdnější cívky hned vedle svorky - šlo asi o konec zaváděcího pásku.
Při přetáčení však nevydává žádný nepřirozený hluk.

Bohužel pro mě z nepochopitelného důvodu jsou i zde slyšet fragmenty předchozího záznamu - nejen však pouze v nízkých frekvencích. Napadla mě možnost slabě vychýlených hlav u Sony, což by při možnosti obousměrného provozu prý dojít mohlo. Ta předchozí nahrávka sice byla normálně nahraná při běžném směru, ale když jsem si pouštěl kazety, tak jsem si i v té nahrávací mechanice někdy nastavil přehrávání i opačným směrem.

Zde výsledek sice taky nedosahoval moc velkých výšin, ale byl lepší zhruba o takových 10dB. Nicméně se jedná o padělek, který byl navíc používaný, tak i tento slabý výkon si myslím, že ujde.
Konkrétně v čase od 04:39 se objevuje jakási chyba v nedostatku výšek, lépe zřetelná je až v čase od 04:48.



004. SONY HF90 (podvrh) • EU, 1986 • Použitá • Typ 1.wav
nikolas/1_004_sony_hf90_fake_eu_1986_pouzita.wav
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

005. EiC Dynamic C60 • EU-Iraq

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Značka: Electronic Industries CO.
Modelová řada: Dynamic
Rok výroby: 70. léta
Trh: Baghdad-Iraq
Délka: 60
Stav: Běžně použitá
Stav pásku: Použitý, v pořádku
CIMG4657.JPG
CIMG4657.JPG (107.05 KiB) 6796 zobrazení
CIMG4658.JPG
CIMG4658.JPG (125.33 KiB) 6796 zobrazení
CIMG4659.JPG
CIMG4659.JPG (125.65 KiB) 6796 zobrazení

Nyní tu mám poněkud zajímavou kazetu o jejímž původu toho moc nevím. Jen vím, že se tu občas při prodeji starých kazet na ně dá narazit a obsahují české nahrávky většinou z období 70. a 80. let, ale to jak sem doputovaly vážně netuším.
Podle pruhovaného zaváděcího pásku se možná jedná o materiály značky TDK. Druhá verze kazety, jež se dá objevit na obrázcích na internetu, má šedo-bílé tělo a na horní straně má vytištěno "JAPAN" a sériové číslo typické pro tehdejší TDK kazety.
A podle nových zjištění šlo opravdu o materiály TDK, protože existuje i kazeta TDK D z let 1975-78 vyrobená právě firmou Electronic Industries CO., zřejmě pro trh v Iráku. Na přední straně obalu je uvedeno "Manufactured by E.I.C. Iraq.


I tato kazeta byla předtím testovaná na Sony magiči, kde byl zvuk velmi ostrý, ale když jsem to pustil přes Dual, tak to mělo výrazně zkreslené výšky.. Takže má asi opravdu posunuté hlavy. Opět se to však mírně projevilo jakýmsi rachtáním převážně v levém kanálu.

Výseldný zvuk je opravdu velmi obstojný, i když má určité defekty v podobě "zrnění" zvuku, tak se to dá pochopit, když byla používaná a není známo jak moc - tělo kazety je podřené, takže byla použivaná asi běžné až víc..


005. EiC Dynamic C60 • EU-Iraq • Použitá • Typ 1.wav
nikolas/1_005_eic_dynamic_c60_eu_iraq_pouzita.wav
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

006. TDK DS-X90 • US, 1992-97

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Značka: TDK
Modelová řada: DS-X
Rok výroby: 1992-97
Trh: US
Délka: 90
Stav: Použitá, jako nová
Stav pásku: Použitý, jako nový
CIMG4728.JPG
CIMG4728.JPG (122.48 KiB) 6795 zobrazení
CIMG4729.JPG
CIMG4729.JPG (111.77 KiB) 6795 zobrazení
CIMG4731.JPG
CIMG4731.JPG (75.98 KiB) 6795 zobrazení

Tak poté, co se tu řešily určité nedostatky a bylo párkrát naznačeno, že bych už měl otestovat i nějakou kvalitní kazetu, tak jsem vyhrábl tuto.

Menší krabici těchto kazet společně s jinými jsem kdysi dostal a byly na nich nahrané jen nějaké anglické jazykové lekce. Počítám, že tam byly jen jednou nahrané a pokud, tak jen párkrát přehrané - výukové věci vetšinou bývají netknuté (jak tomu bývalo i u školní kotoučových pásků, 8mm filmů a jiných pomůcek od společnosti Komenium).
U tohoto modelu mám zrovna dva typy exemplářů - jeden model zřejmě neměl vůbec fólii a konstrukce kazety je tavená (viz tento testovaný) a další má o kousíček širší krabičku i papír a už tuto nálepku nemá, takže se jedná o ten základní model z fólie - ten testovaný není.
Pro porovnání přikládám další fotky:
CIMG4732.JPG
CIMG4732.JPG (101.39 KiB) 6795 zobrazení
CIMG4734.JPG
CIMG4734.JPG (132.5 KiB) 6795 zobrazení
CIMG4735.JPG
CIMG4735.JPG (101.69 KiB) 6795 zobrazení
CIMG4736.JPG
CIMG4736.JPG (125.08 KiB) 6795 zobrazení
CIMG4737.JPG
CIMG4737.JPG (100.24 KiB) 6795 zobrazení
CIMG4738.JPG
CIMG4738.JPG (119.23 KiB) 6795 zobrazení

Na papírovém štítku je v hrubém překladu:
Méně balení.
Méně odpadu.

Spolu, můžeme pomoci ochránit naše prostředí.
TDK


Po předchozí debatě tu asi bude problém s "clippingem", protože jak jsem předpokládal, signál z kazety je silnější než ze zdroje a přesto to ještě dokáže utáhnout.

Co mě u této kazety zarazilo byla hlasitost tření magnetického pásku o hlavu - při přechodu ze zaváděcího na magnetický nebyl rozdíl slabší, jak tomu bývá zvykem, ale naopak silnější. Připomínalo mi to suchou čistící kazetu.
I když má poměrně zvláštní rozsah a testovaný tón vysokých frekvencí klesá poměrně brzo, tak výsledná hudební ukázka je stále výrazná a hlavně hlučná. U testovaného tónu nízkých frekvencí byly ručičkové VU metry v oblasti +4dB.


006. TDK DS-X90 • US, 1992-97 • Použitá • Typ 1.wav
nikolas/1_006_tdk_ds_x90_us_1992_97_pouzita.wav
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

007. Verbatim T 300H

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Značka: Verbatim
Modelová řada: T 300H
Rok výroby: ?
Trh: ?
Délka: ?
Stav: Nová
Stav pásku: Nový
CIMG4746.JPG
CIMG4746.JPG (77.29 KiB) 6793 zobrazení
CIMG4747.JPG
CIMG4747.JPG (96.88 KiB) 6793 zobrazení
CIMG4749.JPG
CIMG4749.JPG (63.19 KiB) 6793 zobrazení
CIMG4750.JPG
CIMG4750.JPG (131.17 KiB) 6793 zobrazení
CIMG4751.JPG
CIMG4751.JPG (136.85 KiB) 6793 zobrazení
CIMG4752.JPG
CIMG4752.JPG (73.99 KiB) 6793 zobrazení

Nyní máte jedinečnou možnost vidět datovou kazetu navíc od značky jež je známá převážně optickými nosiči.

Poprvé jsem ji testoval ještě na Sony decku, odbalená byla koncem května. Když jsem ji však chtěl otestovat na Dualu a asi po měsíci ji vytáhl, přítlačný poštářek byl upadlý od plíšku. Někoho chytrého totiž nenapadlo nic lepšího než ten polštářek přilepit jakousi pěnou, ta se asi po prvním použití namohla a rozpadla. Uvnitř krabičky se v oblasti toho polštárku nacházel binec z té pěny.
Momentálně co si teď píšu tento text (při testování před zveřejněním si píšu dopředu poznámky), tak řeším, jak tuto kazetu opravit a otestovat. Sice má vzadu šroubky, ale při pokusu nějaký odšroubovat to v půlce zatuhne a já ji nechci zničit.. Vteřinový lepidlo jsem nikde nenašel, tak zkusím pokus s oboustrannou lepící páskou..
No, je to sice poměrně fórový řešení a uvidím, jestli to zvládne..
CIMG4739.JPG
CIMG4739.JPG (86.37 KiB) 6793 zobrazení
CIMG4741.JPG
CIMG4741.JPG (87.69 KiB) 6793 zobrazení
CIMG4743.JPG
CIMG4743.JPG (85.4 KiB) 6793 zobrazení

Tak se asi zadařilo, ale nevím jestli to je stoprocentní.. Když budete takovou kazetu mít, tak počítejte s možností odpadení přítlačného polštářku, ale vzhledem ke kvalitě by jste si ji měli nechat zabalenou. Ovšem je pravdou, že pohledu takové kazety v magiči se toho moc nevyrovná :-).
CIMG4760.JPG
CIMG4760.JPG (136.22 KiB) 6793 zobrazení

Ostrost nahrávky není zrovna nejvyšší, k tomu se přidává i to, že je nahrávka tišší a aby nebyla přebuzená, mělo by se ještě k tomu nahrávat tišeji..
V nenahrané části na konci nahrávky je po zesílení možné slyšet jakési kolísavé pískání - to tam už bylo když jsem tu kazetu rozbalil.
Zaváděcí pásek je velmi dlouhý, takže se tam sotva vešel úvodní kontrolní tón.
Po kompletním přehrání byla délka pásky ±60min.
Pásek je "sytě" černý s jakýmsi matným povrchem připomínající nějaký jemný povlak. Sytě v uvozovkách proto, že je tam ten povlak, nebýt ho, tak by působila opravdu velmi sytě černě.
Povrch těla kazety a její lehkost mi připomíná pertinax.. Nebo i ten plast jež se používá do 3D tiskáren.
Zajímavostí je i možnost "opakované" ochrany proti zápisu. Opět uvozovky a to proto, že někdo zvolil tak nevhodný způsob a plast, že už po prvním otočení v přehybu tento červený plast zbledl. Tak jsem ho radši opatrně vrátil zpět.
V horní části zadní strany je u šroubků vytlačeno "PATENTED".


Důvodem proč jsem ji rozbalil a nenechal ve fólii byl ten, že jsem počítal s tím, že se mi asi nikdy nepodaří sehnat stejný kus znovu. U ostatních kazet totiž ty, které mám jen jednou nechávám zabalené, takže toto byla opravdu velká vyjímka.


007. Verbatim T 300H • Nová • Typ 1.wav
nikolas/1_007_verbatim_t300h_nova.wav
Napísať odpoveď

Návrat na "Audiotesty kaziet NSK"