Karel Gott

alebo čo počúvate, objavili ste, máte radi

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Karel Gott

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Toš otázka na psychológa.
Proste asi ludia sú takí. A zase po istom (krátkom) čase sa to dá do normálu.
Ale horšie dopadla Iveta Bartošová - alebo Lady Diana
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Karel Gott

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

moniatko: Nad tímhle jsem přemýšlel už mnohem dřív v případě mnoha osobností.
Prostě je to asi jen tím, že je lidi berou jako samozřejmost a až se něco stane, tak se o dotyčném začne mluvit, vzpomínat. Na jednu stranu to může být tím, že opravdu chtějí uctít dotyčného památku, takže pouští filmy v nichž hrál nebo hudbu, kterou vytvořil. Pak je tu ale jiná a hnusnější stránka a to, že jen na tom chtějí parazitovat.


Já si desky s jeho a nejen jeho tvorbou pouštěl vždy bez ohledu na to, co se dělo.

Co se pouští v rádiích ani nemám přehled, mě vždy stačí, když to jen okrajově někde zaslechnu. Rádio jsem přestal poslouchat někdy v roce 2005. I když dělám hudbu, tak ta součastná moderní je ohavná, proto zůstávám u toho, kdy byla ještě kvalitní, což v případě některých žánrů bylo i před pouhými 4 lety.


Jinak to, že by si ostatní nevážili daných autorů se ani tak říct nedá, o tom například svědčí i tak zásadní fakt jakým jsou kupříkladu prodané nosiče.
Například loňské album Karla Gotta "Ta pravá" prý bylo vyprodané už vloni a vzhledem k tomu, že nešlo o žádnou limitovanou edici, tak je vidět, že je ten zájem opravdu velký.


To ohledně zvyšování cen po jejich odchodu jsem tu zmiňoval já, to proto, že jsem nestačil divit, jak jsou některé pijavice tohle schopné dělat.
Tuším vloni jsem si koupil menší balík 33 kazet, kde krom originálek byly i nahrávací kazety. Přesto je ale v balíku 9 originálek s Karlem Gottem - kdybych byl svině, tak bych to mohl s dnešními cenami nabízet za 5000Kč.. A to mě to celé tehdy stálo 350Kč.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Karel Gott

Príspevok od používateľa Kazetowich »

SilverFox•NSK napísal: Sobota, 12. Októbra 2019, 15:10 moniatko: Nad tímhle jsem přemýšlel už mnohem dřív v případě mnoha osobností.
Prostě je to asi jen tím, že je lidi berou jako samozřejmost a až se něco stane, tak se o dotyčném začne mluvit, vzpomínat. Na jednu stranu to může být tím, že opravdu chtějí uctít dotyčného památku, takže pouští filmy v nichž hrál nebo hudbu, kterou vytvořil. Pak je tu ale jiná a hnusnější stránka a to, že jen na tom chtějí parazitovat.
super postreh
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Karel Gott

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: Jak na to teď koukám, tak jsem ty dvě věty formuloval blbě.
Myslel jsem to tak, že ne že můžou, ale že je jedna skupina těch, kteří chtějí upřímně uctít památků dotyčného tím, že pouštějí filmy kde hrál nebo hudbu co vytvořil.
Pak je druhá skupina lidí, která to dělá jen kvůli parazitování a penězům.

Jen taková vsuvka, aby to nebylo pochopeno jinak.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Karel Gott

Príspevok od používateľa Kazetowich »

ano - myslím že sme to tak pochopili
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Karel Gott

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zrovna vyhlížím jestli nebude třeba reedice jeho posledního alba, protože jsem před týdnem našel na dvou webovkách, že prý lze udělat předobjednávku, protože to vyjde někdy v půlce listopadu. Jsem si jen jen myslel, že třeba mají zaseklou informaci z loňska - někdy webovky neaktualizují, takže se dají pak najít i produkty, které již 10 let nejsou v prodeji.. Proto jsem si nebyl jistý a dnes na Supraphonu vidím hlášku:

Z důvodu obrovského zájmu o tituly Karla Gotta jsou aktuálně všechny skladové zásoby tohoto titulu vyprodané, a to napříč trhem. Momentálně čekáme na dovýrobu a naskladnění dalších kusů.
Tento titul můžete stále objednávat, jen prosím počítejte s pozdějším dodáním.
Objednáte-li titul nyní, bude vám doručen / připraven k vyzvednutí hned jak to bude možné.


Sice se tato hláška objevuje u všech jeho produktů na webu Supraphon, ale jen po zaškrtnutí políčka "Fyzické LP". Konkrétně jsem se však díval na to jeho poslední.
https://www.supraphonline.cz/album/429147-ta-prava/lp


Nemám tušení jak se něco takovýho objednává, ale snad to budou mít i pro běžné obchody s deskami, kde nakupuji i nové desky s ČS hudbou.
Ještě se zeptám v obchodu s deskami kde nakupuju jestli to budou od nich brát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Tipy na dobrú muziku"