rado

niečo stručné o sebe

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
rado
mazák
Príspevky: 126
Dátum registrácie: Streda, 27. Novembra 2019, 22:38

rado

Príspevok od používateľa rado »

Ahojte, zaregistroval som sa včera, tak napíšem aspoň pár slov, nech tu nie som len ako anonymný pozorovateľ. :-)

Nie som bohužiaľ žiaden znalec ani zberateľ, takže prispievať kvalitnými informáciami nebudem vedieť. Ale mal som pre hifi už od detstva slabosť, donekonečna listujúc v tých krásnych katalógoch na kriedovom papieri, len sa nejako nikdy nestretli tie správne okolnosti. Mám starú audio techniku veľmi rád a ak by som sa nekontroloval a mal v byte viac miesta, asi by to skončilo zle. Takto sa musím držať na uzde, mám už zopár kusov staršej fototechniky, ktorú nemám kam odkladať (tmavá komora - nejaké tie zväčšováky, 8mm premietačky a tak).

Fórum som našiel včera vlastne náhodou. Pred pár rokmi som dostal od švagra do úschovy deck Technics RS-B355, nie je to žiadny zázrak, ale keď ho už mám... zistil som hneď vtedy, že "neťahá" tak som to vyhodnotil, že keď bude raz čas, vymením remene. Trvalo to 2 a pol roka a konečne som sa rozhodol ich objednať. Tu som hľadal nejakú informáciu, kde remene/gumičky kupujete. Posledne som objednával gumičky do malého prenosného mono magnetofónu Sanyo, kam som napokon kúpil pasujúci rozmer z avelmaku, ale do tohoto som chcel niečo čo bude presne na B355.

Napokon som teda ani nepísal otázku, ale objednal som po prelúskaní diskusií cez eBay u revox_de. Fórum ma ale svojím obsahom presvedčilo k registrácii.

Z techniky ktorú aktívne používam je to teda asi len zosilňovač marantz a tuner Technics, a v kancelárii zase poľský zosilňovač Unitra :lol: V krabiciach na svoju chvíľu čaká ten deck, kotučák (myslím že je to Tesla B115) a zopár walkmanov, ktoré sa od včera snažím nájsť (dva plastové, a jeden kovový tenký Sony na gumstick baterku).

Prajem všetkým pekný deň ;)
CharlieCh
mazák
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Pondelok, 25. Novembra 2019, 20:35

Re: rado

Príspevok od používateľa CharlieCh »

Ahoj a vítej.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: rado

Príspevok od používateľa moniatko »

Vitaj vitaj. Nie si jediný ktorý viac číta ako prispieva, ale super je, že sa tu môžeme učiť a radiť si : ))
Používateľov profilový obrázok
rado
mazák
Príspevky: 126
Dátum registrácie: Streda, 27. Novembra 2019, 22:38

Re: rado

Príspevok od používateľa rado »

Ďakujem. Mám predsa len otázku - asi skôr na administrátorov, nechodia mi žiadne emaily. Mal som dostať emailom výzvu na potvrdenie svojho kontaktu, ale neprišla (ani do spamu) a rovnako neprišli ani notifikácie na odpovede v tejto diskusii. Email je hostovaný na GMaili (GSuite).
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: rado

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ahoj, vitaj,
registrácia bola schválená, inak by si tu nepísal, s mailami neviem zatiaľ, pozriem.
Upozornenie na odpovede v diskusii sú len v prípade citácii príspevkov, inak treba sledovať nové, alebo neprečítané príspevky hore v menu ,,rýchle odkazy,,
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: rado

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Vitaj. Tu najdeš nejake pomocky na zaciatok.
https://www.vintagehifi.sk/viewforum.php?f=30
Email ti pride len vtedy, ak niekto cituje tvoj prispevok. Prip sa da sledovať celá téma - musis odskrtnut na danej teme (napr Decky) dole na stranke Sledovat.....
Naposledy upravil/-a Kazetowich v Štvrtok, 28. Novembra 2019, 13:13, upravené celkom 1 krát.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
rado
mazák
Príspevky: 126
Dátum registrácie: Streda, 27. Novembra 2019, 22:38

Re: rado

Príspevok od používateľa rado »

Ach tak, super, ďakujem za info aj privítanie :-)
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: rado

Príspevok od používateľa oneeeee »

pripájam sa ku gratuláciám .
nie sme hifisti ale spoločenstvo magnetofonov a kaziet . :lol:
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: rado

Príspevok od používateľa orhore »

Ahoj rado. Také tě vítám :) .
Co se týče upozornění na odpovědi, tak vždy když píšeš odpověď, tak dole máš možnost zatrhnout položku "Upozorniť ma, ak príde odpoveď". Ale dle mých zkušeností to upozornění přijde obvykle později. Zkus a uvidíš.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: rado

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

rado: Tak se zpožděním (skrz brigádu) Tě tu taky vítám.
Je pěkné, že nás objevuje stále více lidí :-).

Se sledováním a posílám echa na e-mail nemám absolutně zkušenost, ale koukám, že ti už poradili.
Já osobně spíš využívám té možnosti v černé horní liště "Rychlé odkazy" a zvolení "Nové příspěvky" (viz odkaz níže)
https://www.vintagehifi.sk/search.php?s ... d=newposts


Jak tam jsou ty různé kulaté ikonky vláken (témat), tak tam kde jsi něco psal najdeš malou tečku orientovanou vpravo nahoře přímo u ikony.

Mnohdy se tu odpovídá i bez "Citace", takže by ti asi zřejmě nedošel ani žádný e-mail, tak je lepší to kontrolovat přímo zde. Ale nechci mystifikovat, páč s tím nemám zkušenost.


No každopádně se tu rozkoukej, určitě tu najdeš plno zajímavých vláken ;-).
Napísať odpoveď

Návrat na "Predstavenie členov fóra"