katalóg - web EZ647

najrozsiahlejší katalóg s fotkami a prebalmi v Európe - ešte k tomu v slovenčine (!) - zoradené podľa kritérií (typ, výrobca, ročník ...) + rôzne iné média

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8755
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Juuuj na vychdze buli Vianoce ?
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 9661
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Testy audio kaziet z aktualizácie 18.11.2019
https://ez647.sk/cc/b/IMAG0699.JPG
Akai DX-57 dolby off/dolby C NR

Axia BOX 1 54 rok 1997 Made in Japan

+4db bias -4, úroveň výstupu z pásky zhodná so zdrojom
U Axie je to už klasika, zvuk je excelentný vo všetkých ohľadoch, žiadne poruchy, proste nič čo by šlo vytknúť.

Axia GT-Ix 46 rok 1988 Made in Japan
+4db, špičky +6db, bias -6, úroveň výstupu z pásky zhodná so zdrojom
Oproti predošlej je tam vyšší výkon, ale nutné dať nižší bias, kazeta sa odmení veľmi živým a dynamickým zvukom, aj po rokoch je to dokonalosť sama.

Axia GT-IIx 54 rok 1988 Made in Japan
+4db bias -8, úroveň výstupu z pásky zhodná so zdrojom
Tu to nie je tak dokonalé, proste typ II už to nie je ono, dynamika a výkon je tak na hrane +4db, ale výškovo by to chcelo ešte niečo viac, zvuk je dosť schopný, len špičky výšok sa strácajú, bez porúch.

Basf chromdioxid super II 60 rok 1987 verzia malé okno, Made in Germany
0db bias -4, výstup slabší o 4db
Zvuk je dosť dobrý, ak sa drží výkon na uzde s mierne menším biasom hraje veľmi pekne, žiadne poruchy, žiadne kolísanie, žiadny bordel na hlave, proste TOP stav. Takže presne tak chromdioxid v dobrom stave, nižší výkon, ale plný zvuk! Možno trochu pomohol pri skladovaní aj fakt že sa jednalo o 2pack balenie a každá kazeta bola v samostatnej fólii a to celé ešte v druhej fólii.

Basf professional-I 90 rok 1976 USA Market, Made in USA
0db bias x, výstup slabší o 8db
Tak toto je presne pravý opak predošlej kazety. Stav fólie extrémne zlý, stav kazety zlý, zvuk je nepoužiteľný, rozhodne najhoršia kazeta v teste dneska, horšia než Čínske skvosty. Výšky žiadne, zvuk je vyhlodaný, vypadáva že je problém poznať o čo sa jedná, bias nereaguje, to je príklad zlého skladovania. Necháva extrémny biely bordel na kladke.

Datatex new Horizon 94 Made in Italy
+2db bias -8, úroveň výstupu z pásky zhodná so zdrojom
Kazeta nepôsobí na pohľad veľmi kvalitne, skôr pripomína Čínu, ale opak je pravdou, hraje dosť solídne, +2db sú trochu na hrane možností, pri biase -8 je výškový pokles len veľmi malý, v podstate sa vyrovná väčšine starších normal kaziet, zvuk je pekný, žiadne kolísanie, porucha len vzácne, rozhodne použiteľná kazeta na nenáročné veci.

Fisher LH 90 rok 1982 Made in Japan by Sanyo s páskou Denon DX3.
+4db bias -12, výstup slabší o 2db
Veľmi stará kazeta typu I, podľa údajov sa jedná o dvojvrstvovú ferro pásku, kobalt nie je uvedený.
Zvukovo zahrá veľmi pekne, už má svoj vek a možno občas výkonovo celkom nestíha, ale žiadne poruchy ani kolísanie stopy, rozhodne ma stále čo ponúknuť.

Fuji DR 60 rok 1995 Made in China by SKC
+2db bias -12, výstup slabší o 2db
Zvuk je menej výrazný, pomerne dosť kolíše ľavý kanál, zvuk je vyhlodaný na ľavej strane, strapatý, poruchový, ešte sa uvidí ako dopadne na iných strojoch, ale sú to kvalitatívne najnižšie šarže SKC kaziet.

Fuji SR 60 rok 1980 Made in Japan, verzia pre Japonský trh, u nás pod názvom Metal Tape.
+4db bias -8, výstup slabší o 2db
S metalkami je postupom času problém všeobecne, svojím spôsobom si táto Fuji drží istú kvalitu, ale najhoršie sú na tom výšky, teda pri biase 0 je dynamika a výkon pomerne vysoká, výkon je na úrovni zdroja, ale výšky chýbajú, s nižším biasom klesá aj výkon, ale výšky sa dostanú na slušnú úroveň aj keď ich špičky zanikajú, škoda inak výborná a pekná kazeta. Žiadne poruchy ani kolísanie.

Maxell UDI 46 rok 1992 Verzia pre Japoncov.
+4db bias -6, úroveň výstupu z pásky zhodná so zdrojom
Zvukovo je skoro dokonalá, len zase najostrejšie cinkanie sa na pásku už nedostane, inak v ostatných ohľadoch je výborná ako je u Maxellu zvykom.

Melectronic MHQ II-S 60 rok cca 1988-1990 Made in Switzerland by ICM
0db bias -4 výstup slabší o 4db
Výškovo dosť schopná, možno ešte viac než testovaná Basf CRSII, typická aróma chromdioxidových pások Basf, veľmi pekný zvuk aj keď slabší, žiadne poruchy ani kolísanie, dneska to proste tým chromdioxidom hrá veľmi dobre. TOP stav.

PDMagnetics CDX Chrome 90 rok 1994 Made in Germany, Dessau
+4db bias -4, výstup slabší o 4db
Páska zvládne podstatne viac vybudenia než staré chromdioxidy, je tam len mierny výškový pokles, bez porúch a kolísania, dobrý zvuk. Páska je bez arómy, a je svetlejšia než chromdioxid Basf.
Jediné varovanie je pred cievkami používané v tejto firme, sú to asi najhoršie cievky na trhu.

PDMagnetics FE Ferro 90 rok 1994 Made in Germany, Dessau
+4db bias -12, úroveň výstupu z pásky zhodná so zdrojom
Príde mi basovo trochu mohutnejšia než zdroj, výškovo je veľmi slušná ak sa poriadne uberie bias, zvuk je veľmi pekný, žiadne poruchy ani kolísanie, veľmi slušná ferro páska, len zase varujem pred mizernými cievkami.

Permaton Ferro I Plus 60 rok cca 1988-1990 Made in Germany Dessau?
+2db špičky +4db, bias -12, úroveň výstupu z pásky zhodná so zdrojom
Pravidelne sa objavuje vo zvuku porucha taký výpadok ako zakolísanie na pokrčenej páske, inak zvukovo dosť schopná, aj keď najvyššie špičky výšok sa tam nedostanú, dynamika tejto páske nechýba, takže je to buď ešte ICM výroba, alebo Dessau Germany, je to také nejasné, dizajny vtedy boli takmer identické, len je telo kazety extrémne tmavé.

Realistic Supertape GOLD 60 rok 1978 Made in USA
+4db, špičky +6db, bias -12, úroveň výstupu z pásky zhodná so zdrojom
Som pomerne prekvapený, nečakal som taký dobrý výsledok, žiadne poruchy ani kolísanie, výšky nie sú až také dokonalé, ale dostatočné na príjemné počúvanie, a to aj s dolby C aj bez, proste úžas že tieto kazety boli tak dobré, neskoršia verzia Realistic XR vyrábaná Memorexom nebola ani zďaleka tak dobrá.

Realistic Supertape CHROME 90 rok 1978 Made in USA (zlatý obal)
-2db bias -12, výstup slabší o 6db
Nehralo by to úplne najhoršie, ale ľavý kanál je výškovo slabší a výšky v ňom viac chrčia. Pravý kanál je výškovo dosť čistý, teda snaha tam je na nejaký schopný zvuk, ale vek robí svoje. Páska vzhľadom a farbou naozaj pripomína staré chromdioxidy Basf, ale aróma je skôr ako na Saehan MA či Scotch Metafine, taká ťažká chemická, nejde popísať.

Realistic Supertape CHROME 90 rok 1980 Made in USA (strieborný obal)
-4db bias -12, výstup slabší o 8db
Tak toto je výrazne zlé, ľavý kanál žiadne výšky, pravý poruchové výšky aj zvuk, bias nepomáha, nepoužiteľné, neviem či sa jedná o iné zloženie od predošlej, alebo horší stav skladovania, obe kazety majú mierne rozdielne telá v detailoch, páska vyzerá úplne rovnako.

Sony CDix II 60 rok 2000 Made in Thailand, verzia Japan
+4db, špičky +6db, bias -4, úroveň výstupu z pásky zhodná so zdrojom
Veľmi pekný zvuk v podstate je rovnaká ako ostatné verzie 2000 z Thailandu, kde je sýto čierna páska, rozhodne to nie je pôvodná Sony Uniaxial.

SoundBreeze CR 90 rok cca 1985-1990 Made in Korea by Saehan
+2db, bias -4, výstup slabší o 1db
Klasické Saehan typu II s trochu zvláštnymi vlastnosťami čo by kríženej pásky metal a ferrokobalt, výkon je na hrane, bias môže ostať aj 0, alebo podľa chuti -4, je výškovo pomerne presýtená páska. Bohužiaľ ako u tých starších Saehan býva zvykom, jeden kanál pláva a kolíše, čo je veľká škoda, inak výborný zvuk. Z praxe viem že stroje, veže a pod. s pevným nastavením na typ II tieto pásky nevedeli dobre, zvuk bol mierne skreslený a výšky nechutne preostrené až rozpité a keď sa vo vokáloch ozvalo eSko tak ho cez uši pretlačilo až von zvyškom tela :)

Studio LN 90 Made in China
-2db bias x, výstup slabší o 8db
Toto je klasická Čína, druhá najhoršia kazeta v teste hneď po Basf professional I
Bias síce reaguje ale je zbytočný nakoľko zvuk je tak vyhlodaný že z neho ostalo len torzo a nejaké ostrejšie syčanie zvyškov zvuku pri nižšom biase už to nezachráni. Ťažký chod cievok, takže ešte aj kolísal ťah.

TDK AR-X 60 rok 1988 Made in W.Germany
+6db, špičky +8db, bias 0, prípadne podľa chuti -2, úroveň výstupu z pásky zhodná so zdrojom
Veľmi dobrý stav kazety, ultimátna normal typ I, dokonalý zvuk, žiadne poruchy a kolísanie, extrémny výkon. Predpokladám že za nového čerstvého stavu bol bias vysoko plusový a výkon hravo ťahal cez +8db, ale aj tak dobre :)

Testy audio kaziet z aktualizácie 18.11.2019
https://ez647.sk/cc/b/IMAG0701.JPG
Akai DX-57 dolby off/dolby C NR

Fuji DR-II 90 rok 1995 Made in China by SKC

+2db bias -4, výstup slabší o 2db
Zahrá pomerne pekne a slušne, ale netreba na ňu príliš tlačiť vo výkone, bez porúch a kolísania, ešte pomerne dobrý stav, ale celkom isto sa jedná o SKC QX pásku. Do starších a vyšších modelov to Fuji robil tak že jeho formy používal SKC na lisovanie tiel kaziet, cievky a zavádzačka bola SKC, ale páska bola Fuji Japan Beridox DC. V tomto prípade je to SKC páska, ostalo len telo Fuji, ale podľa obalu, alebo nášho prehľadu kaziet a fóra vieme už určiť o ktorý prípad sa jedná.

Maxell WE2 70 rok 1990 Made in Japan, Japan Market
+4db bias -4, výstup slabší o 2db
Dalo by sa povedať že je to taký slabší odvar UDII pásky, zvukové podanie je inak celkom schopné, bez porúch a kolísania, výkon celkom dobrý, výšky slušné. Na mňa príliš mliečny vzhľad kazety. Verzia We1 mala tiež pásku typu I kvality UR, takže sa v tejto modelovej rade hraje na dizajn a akože životné prostredie :)

Pioneer M1 46 rok 1981 Made in Japan by Fuji.
+4db bias -4, výstup slabší o 2db
Zvukovo je to takmer identické s testovanou Fuji SR, ako som písal vyššie, povedal by som že je trošku schopnejšia čo sa výšok týka, ale inak dynamika stále limitovaná nastavením biasu, žiadne poruchy a kolísanie.

Sony SOM 15 rok cca 1978-1982 Made in Japan, kazeta pre počítače.
+2db, špičky +4db, bias -12, výstup slabší o 2db
Veľmi dobrý zvuk, výškovo je lepšia než väčšina základných kaziet pre audio, žiadne poruchy a kolísanie, môžeme len hádať či použili CHF, alebo BHF pásku, lebo neverím žeby robili na tento účel nejakú extra pásku.

TDK SR 30 rok 1990 Made in Japan, pre Japonský trh.
+4db, špičky +6db, bias -4, úroveň výstupu z pásky zhodná so zdrojom
Bez porúch a kolísania, veľmi pekný zvuk, z info čo som získal by sa malo jednať len o SF pásku v tejto rade, ak je to tak, potom je v TOP stave. TDK sú na skladovanie nejako extrémne precitlivené a mnohé SF a SA hrajú po rokoch veľmi zle, táto je výnimkou.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa janvys »

Bylo mi jasné hned už ze samotného obrázku, že AR-X bude jasný vítěz ;)
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 9661
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

No tak ja som mal tiež obavy ohľadne stavu, ako si písal, nakoniec však pohoda.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8755
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Kazetowich »

To je megatest
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 9661
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Je to posledný rok vždy rovnaké keď to takto píšem :P
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 9661
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Tak pre posledný mesiac v roku december 2019 tu máme nejaké kazety. Ako vždy na web do konca víkendu, alebo aj neskôr.
Prílohy
IMAG0864.JPG
IMAG0864.JPG (94.18 KiB) 5095 zobrazení
IMAG0863.JPG
IMAG0863.JPG (77.68 KiB) 5095 zobrazení
IMAG0862.JPG
IMAG0862.JPG (82.06 KiB) 5095 zobrazení
IMAG0861.JPG
IMAG0861.JPG (74.26 KiB) 5095 zobrazení
IMAG0860.JPG
IMAG0860.JPG (76.13 KiB) 5095 zobrazení
IMAG0858.JPG
IMAG0858.JPG (103.09 KiB) 5095 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 9661
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Správa pre Adminov:
chcel som na svoj web dať k histórií aj tento popis, môže byť? :D
Prílohy
hist.PNG
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 9661
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 9661
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Testy audio kaziet z aktualizácie 16.12.2019
https://ez647.sk/cc/b/IMAG0924.JPG
Akai DX-57 dolby off/dolby C NR

Agfa HR-XS 90 rok 1989 Made in Germany

+4db, špičky +6db, bias -6, úroveň výstupu z pásky zhodná so zdrojom
Dynamika tejto páske nechýba, výšková precíznosť málinko áno, ale aj tak je to dosť dobré, bez porúch a kolísania, ale zdá sa že najlepšie roky má už za sebou.
Nie je mi stále jasné či sa jedná o dvojvrstvový náter.

Agfa Superchrom HDX 90+6 rok 1985 Made in Germany
-2db, bias -2, výstup slabší o 4db
Bez porúch a kolísania, chromdioxid v dobrom stave, nižší výkon, ale zvuk je čistý a bezporuchový, použiteľné na menej dynamické veci, hlavy necháva čisté.

Akai Low Noise 90 rok 1973 Made in Japan by TDK
+2db, špičky +4db, bias -12, úroveň výstupu z pásky zhodná so zdrojom
Takmer dokonalý zvuk, len výškovo ani bias nestačí na 100% je tam čiastočný pokles, ale nič hrozného, zvukovo bez porúch a kolísania, excelentný stav pásky.

Ampex 350 60 rok 1973 Made in USA/Mexico
0db, bias -12, výstup slabší o 4db
Výškovo bias ani zďaleka nestačí a jeho reakcia je taká nevýrazná, výkon je na hrane, zvuk je vyhlodaný poruchami, jedine môžem vyzdvihnúť že nekolíše ťah, nelepí sa, teda nie je na tom tak zle ako jej novšia kolegyňa, model 20:20+ tá sa nedá použiť vôbec. Napriek tomu kazeta vhodná do zbierky, nie na nahrávky.

Audio Magnetics XHE 90 rok 1972 Made in USA
+4db, špičky +6db, bias -12, výstup slabší o 2db
Do výšok ešte časť chýba, ale snaha sa cení, je to počúvateľné, také analógové, vôbec to nehrá zle, zvuk je celkom dynamický a dravý, bez porúch a kolísania. Trochu ťahá priestor do ľavej strany. Kazeta priehľadná s vodiacimi koľajničkami, ako u Portugalských verzií.

Audio Magnetics XHE 90 rok 1982 Made in Canada
+4db, bias -12, výstup slabší o 2db
Oproti predošlej staršej verzii je výškovo lepšia, aj keď nie dokonalá, stále trošku chýba, ale je to výrazne lepšie, bez porúch a kolísania, zvukovo pomerne pekná.

Audio Magnetics XHE Ultra I 90 rok 1982 Made in Canada
+4db, špičky +6db, bias -12, výstup slabší o 2db.
Ak porovnám XHE a Ultra tak je tu len nepatrný rozdiel k lepšiemu, zase málinko lepšie výšky a väčšia dynamika a dravosť zvuku.
Ak si vezmeme hierarchiu AM kaziet typ I je to XHE LN, XHE, XHE Ultra, takže sa vo všetkých troch prípadoch testov jedná o super ferro, aj keď nie sú etalónom dokonalosti, tak sú na svoj vek a možno mizernú povesť dosť schopné kazety dneska stále použiteľné.

Certron HE 120 Made in USA/Mexico
+2db bias -12, výstup slabší o 4db
Najhoršie na tom je vysoká poruchovosť, silné výpadky zvuku, ľavý kanál kolíše, výšky sú potom bezpredmetné, bias je len okrasná záležitosť. Rozhodne ale hraje lepšie než novšie neskoré Certron kazety z Číny.

Emi Hi-Fidelity 60 Made in England
+4db, špičky +6db, bias -12, výstup slabší o 2db
Výšky sú mierne slabšie od zdroja, ale stále dosť schopné, bez porúch a kolísania, výkon pásky je nesmierne vysoký, veľmi slušný zvuk, stále ponúka kvalitný záznam. Teraz už viem že firma EMI vyrábala kvalitný matroš, ale radil by som to skôr k superferro, predtým som to nevedel, ale zhodná kazeta, ktorú som testoval pred časom bola Boots SRXI.
Chod cievok a pásky je extrémne ľahký a plynulý.

Fuji FR-I Super 90 rok 1985 Made in Japan
+6db, špičky +8db, bias -8, úroveň výstupu z pásky zhodná so zdrojom
Toto je ultimátna normal kazeta, ale najlepšie roky má už za sebou, výkon je neskutočný, ale výškovo to stále nie je ono, aj keď je to dosť slušné, trochu viac tej precíznosť chýba, možno pri správnej kalibrácii na vhodnom stroji, inak táto kazeta je výborná.

Ilford Hi-Fi Ferric 90 Made in Switzerland by ICM
+2db bias -12, výstup slabší o 2db
Svetlá hnedá páska, ale predpokladám že to nebude Basf, ani Agfa, ale skôr pravý Philips, neboli to až také excelentné pásky, bias nestačí, veľmi rozmazáva sykavky, inak bez kolísania, poruchy nie sú, len je ľavý kanál slabší trvale výkonovo aj výškovo.

Ilford Pure Chrome 60 Made in Germany
0db bias -4, výstup slabší o 4db
Pravý chromdioxid vo výbornom stave, naozaj veľmi pekný zvuk bez náznaku poruchy a kolísania, čisté hlavy, krásny zvuk. Kazeta je zrejme produkcie Magny ako som sa dočítal, aby toho nebolo málo dizajn je kópiou starých That´s kaziet. Rovnaké kazety boli pod značkou DNA s množstvom závažných technických nedostatkov. Táto kazeta je síce v poriadku, napriek tomu jej začiatok jej označený na strane B.

Memorex MRX2 90 rok 1974 Made in USA
0db bias -12, výstup slabší o 2db
Stará koncepcia Memorexu, špongiový vankúš. 0db výkonu je už dosť skreslených, bias výškovo síce postačuje, ale sú tam celkom výrazné poruchy, inak by to hralo celkom obstojne.

National GA 46 rok 1988 Made in Japan by TDK, pre Japonský trh
+4db, špičky až +8db, bias -8, úroveň výstupu z pásky zhodná so zdrojom
Vyzerá to na Japonskú AD pásku v priehľadnej kazete s veľkými cievkami, excelentný stav aj výkon, výškovo, výkonovo kazeta prekonáva očakávania, takto si predstavujem že hrali kazety za čerstva s tým rozdielom že bias musel byť na pluse.

Spartan SD 90 Made in China
+4db bias -12, úroveň výstupu z pásky zhodná so zdrojom
Parametre sú hodné dobrej bežnej kazety typu I, ale najväčší problém je vysoká poruchovosť a vyhlodanosť zvuku, inak by to bolo na takúto Čínsku kazetu nadmieru dobré.

TDK AM 60 rok 1996 Made in Japan/USA, pre Americký trh.
+4db bias -8, úroveň výstupu z pásky zhodná so zdrojom
Podľa dokumentácie sa jedná o pásku TDK D, v dobrej kondícii, možno dobrej kvalitatívnej triedy vhodnú pre ,,Professional,, aplikácie, naozaj hraje pekne, toľko čo čakáte od základnej normal kazety a možno trochu viac.

TDK AR 50 rok 1989 Made in Japan, pre Japonský trh.
+6db, špičky +8db, bias -8, úroveň výstupu z pásky zhodná so zdrojom
Dokonalosť tejto kazety, jej dravosť a čistotu podráža len problém veku a skladovania, proste ľavý kanál hraje o 2db menej a výšková odozva je polovičná, a to som skúšal čistiť hlavy tri krát a nepomohlo, no druhá strana túto dokonalosť poskytne, inak úžasná kazeta.

TDK CDing II 70 rok 1993 Made in Japan, Japonská verzia
+2db, špičky +4db, bias -8
Hraje pekne a čisto, bez porúch a kolísania, ale naplno +4db proste nedá, napriek tomu ponúkne viac než mnoho súčasných CDing2 kaziet pre Európu.

TDK CDing Metal 80 rok 1997 Made in Japan, Japonská verzia
+4db, bias 0, výstup slabší o 2db
Zrejme naozaj pre menej kvalitné šarže metal pásky vymysleli model v priehľadnej kazete, normálne by nemal byť výstup slabší než zdroj, ak je inak výšková odozva dobrá, inak je zvuk naozaj pekný, bez porúch a kolísania, ale aj výkon je pri +4db taký neistý. Rovnaké telo kazety aké TDK poskytlo firme Raks pre model SP Metal, s rovnakým problémom krátkej zavádzacej pásky a veľmi zvlnenej metal pásky na začiatku, ktorá ma tendenciu utekať mimo vyhradené vodiace časti a cievku.
A metalka TDK samozrejme nesklamala, po každom použití je nutný očistný rituál hláv od bieleho povlaku.

TDK SA 90 rok 1998 Made in Japan/USA, Verzia pre USA
+4db, špičky +6db, bias -6, úroveň výstupu z pásky zhodná so zdrojom
Toto boli z posledných reálne kvalitných SA modelov, než to šlo do pr...Taiwanu, zvukovo je naozaj veľmi dobrá, v dobrom stave, žiadne poruchy ani kolísanie, veľmi pekný zvuk.

Yashima UFO-I 90
+4db bias -12, výstup slabší o 2db
Zvuk je mierne poruchový, bias zvládne asi len polovicu práce, zvyšok výšok je potreba si domyslieť. Okrem porúch je tam aj mierne plávanie zvuku v priestore, teda kolíše azimuth. No popravde zatiaľ je mi pôvod tejto kazety záhadou, pretože kvalitou zvuku v porovnaní s nekvalitou Číny je to taký priemer, okrem toho páska je neprirodzene vlnitá na okraji na vybraných úsekoch ktoré sa pravidelne opakujú, ako zle narezaná. Na druhú stranu telo kazety pôsobí veľmi solídne skoro ako u Japoncov, slušný výlisok, ktorý ma reálne plexi okienko nie len dieru s trecou fóliou, cievky v dizajne starých Sony, a veľmi ľahučký chod. Krabička je veľmi slušná zaoblená a príjemná na dotyk ako od kvalitného Japonského alebo Nemeckého výrobcu. Zavádzacia páska je číra s čiarkami ako na TDK, ale s červenými a na druhej strane s modrými.


Testy audio kaziet z aktualizácie 16.12.2019
https://ez647.sk/cc/b/IMAG0926.JPG
Akai DX-57 dolby off/dolby C NR

Axia BOX 2 46 rok 1997 Made in Japan, pre Japoncov

+4db bias 0, úroveň výstupu z pásky zhodná so zdrojom
Tak ako iné Axie BOX, aj táto je veľmi dobrá, a záleží už len na to aký rok získate a či bola dobre skladovaná, zvuk je veľmi dobrý, rozdiel treba hľadať pri precíznom počúvaní rozdielov tape/source.

Axia BT2 90 rok 1999-2002cca Made in Japan pre Japoncov
+4db bias -4, výstup slabší o 2db
Neviem či je tak nová, alebo zle skladovaná, ale toto bolo niečo horšie než je u Axie zvykom, napriek tomu kto ju priamo neporovná s inými , veľa si toho nevšimne, stále slušná zvukovo, aj keď je tam malý pokles výkonu. Kazeta vyzerá ako J´z2 Color, nejaká špecial edícia, alebo edícia čo ostalo z výroby, tak rýchlo zbúchame nejaký nový model.

Maxell UDI-R 46 rok 1985 Made in Japan pre Japoncov
+6db, špičky +8db, bias -8, úroveň výstupu z pásky zhodná so zdrojom
Toto je absolútny víťaz dnešného testu, a na druhé miesto by som dal National GA 46.
Tak dobrý zvuk som dlho nepočul, toto hraje lepšie než zdroj, je tam výraznejšie basové podanie, excelentnosť a dokonalosť Maxellu v plnej sile a s nádherným dizajnom, dve polovice kazety, dve tváre, veľké cievky. Tam som nedokázal nájsť nedokonalosť ani posun stereováhy, ani náznak k horšiemu.
No a kazeta vraj pre Autoreverzné decky, proste marketing funguje, aspoň to dalo vzniknúť pestrému dizajnu, kde druhá strana je modrá s malým oknom, čím zdôraznili že je to pre reverzné stroje vhodnejšie, samozrejme super trojhlavý deck to nahrá kvalitne aj bez reverzu :)
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 9661
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

janvys: TDK SA-XG som kúpil a rozbalil už pred niekoľkými rokmi, keď sa dala zohnať ešte za rozumnejšie ceny, v podstate je tam SA-X páska, pretože SA-XS ešte vtedy neexistovala.

A s tou metalkou 120min opatrne, tape decky nie sú z toho práve šťastné, aké je to neskutočne jemné.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2127
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa orhore »

120 minutové pásky jsou pro neodladěné mechaniky velká výzva a pro pásek skoro jistá smrt :) . TDK kazety jsou ale na druhou stranu snad jediné, kde u mě v minulosti nedošlo k ujetí na levé kladce v dual capstanu. Na druhou stranu se mohou objevit podélné rýhy a vyžvýkané okraje u tak tenkého pásku. Často neřešený problém je tah na navíjecí straně, který mají decky v drtivé většině vyšší než je zdrávo. Když se k tomu přidá zajetá kladka, tak pásek může tancovat i v decku se single capstanem. No, je to na uživateli.
Napísať odpoveď

Návrat na "Katalóg kaziet (Biggest Catalogue of blank cassettes in Central Europe) Vintage Cassettes catalogue / audio / video / other"