Audio-Technica

наушники винтаж vintage hifi stereo headphones

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Audio-Technica

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Ja som skoncil pri Sennheiser Hd598 a viac mi uz netreba. To je pre mna konecna.
Ale aj tie asfaltom zaplatane ath-ad-500 hore v clanku, hraju super so starym pioneer receiverom.
Taky telefon ale uz pre ne neni partner idealny. Aj ked da sa.
Sennheisery utiahne aj mala mp3ka. Hocico.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Audio-Technica

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Kazetowich napísal: Pondelok, 5. Augusta 2019, 13:04 Ja som skoncil pri Sennheiser Hd598 a viac mi uz netreba. To je pre mna konecna.
Ale aj tie asfaltom zaplatane ath-ad-500 hore v clanku, hraju super so starym pioneer receiverom.
Taky telefon ale uz pre ne neni partner idealny. Aj ked da sa.
Sennheisery utiahne aj mala mp3ka. Hocico.
Kde si,ber telefon a čitaj mails.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Audio-Technica

Príspevok od používateľa janvys »

Kazetowich napísal: Pondelok, 5. Augusta 2019, 13:04 Sennheisery utiahne aj mala mp3ka. Hocico.
Záleží pouze na impedanci těch sluchátek. Hodně laiků se pozléze diví, proč jim mobil neutáhne jejich drahá sluchátka. Takže při výběru sluchátek se v první řadě musí myslet na tohle, k jakému zdroji jsou primárně zamýšlené
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Audio-Technica

Príspevok od používateľa daniel00421 »

janvys napísal: Pondelok, 5. Augusta 2019, 16:18
Kazetowich napísal: Pondelok, 5. Augusta 2019, 13:04 Sennheisery utiahne aj mala mp3ka. Hocico.
Záleží pouze na impedanci těch sluchátek. Hodně laiků se pozléze diví, proč jim mobil neutáhne jejich drahá sluchátka. Takže při výběru sluchátek se v první řadě musí myslet na tohle, k jakému zdroji jsou primárně zamýšlené
Ano nízkoimpedančné v poho na domácom zosíku na MP3 prenosnom a mobile batéria zachvíľu...a aj výkon zosíka nič.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Petison
mazák
Príspevky: 69
Dátum registrácie: Nedeľa, 28. Júla 2019, 11:24

Re: Audio-Technica

Príspevok od používateľa Petison »

Tak jsem zahořel ATH-M50x .Provedl jsem test -porovnání oproti ATH-500. M50X mají o chlup více výšek a o chlup přesnější bass. Jinak rozlišení a prostor je téměř stejný. Pro mé ucho hrají o něco lépe M50X. V poměru cena/výkon ale vyhrávají ATH-500. Vzhledem k tomu,že už se neprodávají tak Audio-technica ATH-AVC500 .
Jinak pro majitele ATH-500 - měj jsem již náušníky dost ztvrdlé a nepohodlné. Sháněl jsem náhradu a u nás se již náhradní nedají sehnat. Tak jsem objednal z aliexpressu za 10 dolarů i s poštou. Za 4 týdny byli doma a musím říct, že jsou velmi dobré. Jsou o trochu větší než originál, ale to není na škodu. Materiál krásně měkoučký a dobře sedí.
https://www.aliexpress.com/item/3296562 ... 4c4dBDymeM
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Audio-Technica

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Petison napísal: Nedeľa, 29. Septembra 2019, 08:48 Tak jsem zahořel ATH-M50x .Provedl jsem test -porovnání oproti ATH-500. M50X mají o chlup více výšek a o chlup přesnější bass. Jinak rozlišení a prostor je téměř stejný. Pro mé ucho hrají o něco lépe M50X. V poměru cena/výkon ale vyhrávají ATH-500. Vzhledem k tomu,že už se neprodávají tak Audio-technica ATH-AVC500 .
Jinak pro majitele ATH-500 - měj jsem již náušníky dost ztvrdlé a nepohodlné. Sháněl jsem náhradu a u nás se již náhradní nedají sehnat. Tak jsem objednal z aliexpressu za 10 dolarů i s poštou. Za 4 týdny byli doma a musím říct, že jsou velmi dobré. Jsou o trochu větší než originál, ale to není na škodu. Materiál krásně měkoučký a dobře sedí.
https://www.aliexpress.com/item/3296562 ... 4c4dBDymeM
Diky za hodnotny prispevok do pomerne ignorovanej kategorie Sluchatka. Chcelo by to tu trosku castejsie prispievat.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Audio-Technica

Príspevok od používateľa janvys »

Také se připojím. Mám ATH-M50X již nějaký pátek a proto jsem se rozhodl napsat až po zahoření a důkladném dlouhodobém poslouchání. Minulý týden jsem si od znamého půjčil k srovnání i Sennheiser HD280, abych měl víc kandidátů do ringu. Zvuk těchto AT je skutečně dokonalý, předčí i 2x dražší modely jiných výrobců. Již tu předemnou o nich bylo napsáno, takže nebudu opakovat.
HD280? Ne, ve srovnání s těmito AT tam něco chybí.
Tyhle AT podají dokonale přesně to, co je jim dáno, z čehož vyplývá, důležitý je kvalitní zdroj. Ale i takové 320kbpsMP3 podá na nich krásný projev. Perfektně odizolují okolí. Nosím je i do postele s walkmanem, nejsou to žádné velké krávy.
Musím bez váhání říct, že lepší sluchátka jsem ještě nikdy neměl, a to je za mých posledních 30 let života, co se věnuju hifi, co říct.
SONY ES
Petison
mazák
Príspevky: 69
Dátum registrácie: Nedeľa, 28. Júla 2019, 11:24

Re: Audio-Technica

Príspevok od používateľa Petison »

Já neměl možnost porovnat s jinými , ale také jsem již četl, že M50X předčí i sluchátka za 5000 Kč. Asi to budou nejlepší sluchátka do 5000 Kč .
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Audio-Technica

Príspevok od používateľa Kazetowich »

chcelo by to porovnať so sennheiser HD598
AT 500 (zvukovo velmi podobné ako tie čo spomínate) máme tiež doma - dokonca 3 rôzne verzie (ale M50X nie)
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Audio-Technica

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Za dobré až špičkové slúchadlá čo mi sedia som ochotný dať čokoľvek len aby som bol spokojný a nekazil si uši,zdajú sa Vám za 5 000 Kč teda potom drahé slúchadlá...???
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
pedro
stará páka
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:01

Re: Audio-Technica

Príspevok od používateľa pedro »

Uzavreté a s veĽkou plochou membránok , to pekne pri hlbčích tónoch dostávajú na ,,frak pasívne membránky alias bubienky,,. A či ? :O)
Napísať odpoveď

Návrat na "Sluchátka"